corsa 1.7 dti hız sorunu

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav tamam bu arabanın enjektörlerinin çıkması biraz zor da bir enjektörcü söksün dışarıda bağlasın makinaya baksın...

Enjektörde işeme varsa valflerle başlar motora doğru iner zararı....

enjektörcüye gittim işte p.tesi aracı getir tekrar bakalım dediler. Bosch car servisi bizim araçlar için yakıt sistemi üretiyorlar zaten. Ama kar yagdı gidemiyorum çorlu ya

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb bende corsa değil ama opel combo da aynı problemi yaşadım. Eskişehirden aydına yola çıkarken shell den normal mazot aldım bu motorların mazot seçmediğini duydum 500km boyunca sorunlu gitti araç sonra yine shelden iyi mazot koydum ve depoya enjektör temizleyici koydum fark ettiğini hissettm ayrıca combo ile uzun yolda 90-120km arası süratla 245 kr yaktım normalmi teşekkür ederim

bilmiyorum. Benim araçta suan aşağı yukarı okadar yakıyor.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bencede sen gazihanla iletişime geç. her kafadan ses çıkar.

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede sen gazihanla iletişime geç. her kafadan ses çıkar.

valla kardeşim bu sefer bosch cara gidiyorum. bugün enjektörler değişicek ve taktırdıgım turbo enjektörlerden sonra yine randıman vermezse onu da sıfır taktırcam araç yine gitmezse sanırım ist. yolu görünücek bana . :)

bir sorum olacak.
daha önceden turbosunu büyütmüşlerdi benim aracın. yazılım ile birlikte orjinal turbo ile kullansam randıman verir mi ? yoksa orjinal turbo ile yazılım fayda etmez mi ?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
olur olur. bende turbo orjinalken yazılım kullandım. o yazılım olayı ile ilgili mehmetle irtibata geçebilirsin. en kaliteli bilgi onda.

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı dün bosch car servisine bıraktım. :) inş enjektörler değiştikten sonra turboyu da değiştirmem gerekmez. haber bekliyorum cuma gününe kadar araç orda kalacak. haber bekliyoruz.

enjektörlerdeki arıza turbonun ayarsız çalışmasına sebep olur mu ?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Etki ede ama % 100 değil...makinanın çalışmasını etkiler işeme veya tıkanıklıkta avansı bozar...düzgün yanma sağlamaz,hatta valfleri eritmeye gider...duman a yol açar oda haliyle turbonun.... :D canına okur ...
ne yaptın sen

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Etki ede ama % 100 değil...makinanın çalışmasını etkiler işeme veya tıkanıklıkta avansı bozar...düzgün yanma sağlamaz,hatta valfleri eritmeye gider...duman a yol açar oda haliyle turbonun.... :D canına okur ...
ne yaptın sen

aracı servise bıraktım caner enjektörleri değiştiricekler enjektörler değiştikten sorna turbo randıman vermezse turboyuda değiştircem. hala herhangi bir arıza ışığı yok. şimdilik arıza enjektör kaynaklı görünüyor. c.tesi günü bosch ta aracı bilgisayara bagladıklarında mazot pompasında sorun olmadıgını söylemiştiler. umarım daha fazla maliyet artmadan hallolur cuma gününe kadar arayacaklar. servisteki usta enjektörler değiştikten sonra turbo yine tam çalışmazsa turboyu da değiştircez ama turbo değişirse yien bana 900 tl zarar yazıcak umarım enjektörlerle biter.

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelden skodaya

selam arkadaslar tam 24 sayfalik bir sorunlar zinciri okudum ben dede opel zafira vardi 2.0 tdi 2001 175000 km butun calistigim kazandigim paraya beraber ortaktik araba oyle bir makina idi arabayi uzun yola vurdugumda yani cek cumhuriyetinden memlekte aksaraya cevirdigimde 35 saatlik kesintisiz bir yol mesafesi aliyordum bana misin demiyordu ama arkadas ne zaman arbayi kapinin onune birakiyorum iki gun geciyor calistiriyorum kesin bir sorun veriyordu.bikmistim bende ara.ve ustune arabami satarak ve ustune o kadar daha para ekleyerek skoda superb aldim 2004 model 1.9 tdi 96 kw ve arkadas chip yapti araba oldu 180 beygir ama nasil yirtiyor yolu basmaya korkuyorsun altimdan kacacak diye bunla bu yaz turkiye aksaray yatpim dedim araba buymus 58 lt mazotla 1200 km yol gordu bulgardan sinirdan aldigim full depo mazorla aksaray 68 geldim ve tam ceyrek depo mazodum var muberek yolu yirtiyordu mazotu kokluyordu .100km de 4.6 lt yakti .simdi kafam rahat hic sorun yok al yagi fitreyi degistir baska bir sorun konfor var kalite var hiz var ekonomik saglam ohh tam benlik .kurtuldum.darisi sizin basiniza:rakir::bir:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
okadar paramız olsa bizde 1dk beklemem. superb yada golf jetta alırdım.