corsa 1.7 dti hız sorunu

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum bendede vardı çekiş müthiş düşmüştü 2500 devirin üzerine zor çıkıyordu. Arabayı satmaya karar verdim.Son bi şans dedim .Egzoz manifoldunu temizleteyim. EGR yi iptal ettirdim. maf sensörünü temizlettim. manifoldu temizlettim. Arabayı servisten aldım tabi umutsuzum gitmicek diyorum :) eve gidene kadar satmaktan vazgeçirdi. Çok kurum birikiyor malesef.Mehmet abiye soruyorum verdiği ilk cevap kurum temizliği . bu arada sen bu aracı Anıl diye bir arkadaştan mı aldın?

Kurum temizliğini serviste yaparlar biraz uzun sürüyor benim temizlik 1 gün sürdü öyle 2-3 saatte temizledik diyenlere bırakma sakın.

İnş enjektörlerindeki sorunda tamir takımıyla filan hallolur

yok anıldan almadım. ama benim arabanın aynısı onunkide tipi aynı, benim araç devir yapıyor ama gitmiyor. bak 1 den 5 e kadar 5000 devirde kullanmama rağmen araçta son hız yok bende. aracı makineye bağladıklarında enjektör değerlerini de kontrol ettiler. enjektör değerleri de normal yani sorun enjektörlerde değil enjektöre gönderilen mazotta dediler. servise güveniyorum. yakıt ekipmanlarını kontrol ettireyim yarın inş. gitmişken kurum temizliğini de yaptıracagım arkadaşım bilgi için teşekkür ederim. kurum falan varsa duman atmaz mı araç ? benim araç çok zorlarsam vites geçişlerinde çok hafif duman atıyormuş. başka bir sorun yok. egr kat iptali vardı egryi tekrar devreye soktuk. kat. hala yok. valfleri de kontrol ettik arıza ışıgı falan hiç bişey yok ama araç yine gitmiyor. :(

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O araba basmayacakta benmi basacam dostum 1.7 lik canavar var kaputun altında

1.7 olsada eski nesil motor var ya arkadşaım ne bileyim ben pek randıman alamadım araçtan o yüzden sogudum desem yalan olmaz yani sürekli arıza araştırıyorum. bu sorunu hallettikten sonra görcez bakalım. kaputun altında canavar mı var :) kedi yavrusu mu ?

ayrıca araçtaki yazılım normal turbo ile kullanılabilir mi ? yazılımı sildirip stok haline mi çevireyim ne yapayım ?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
canavar var canavar..... merak etme sen.... :)

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
canavar var canavar..... merak etme sen.... :)

merthan vallahi dertli oldum, saçlarım beyazladı. :) satıp vtec almayı düşünüyorum o derece delirdim. turbosu, egrsi , selenoidi, katalizörü, enjektörü ,bujisi herşeyini kontrol ettik. arıza ışığı yok. devirli kullanınca yavaşta olsa devir yapıyor ama araç hala gitmiyor. turbo da değiştirdik yine yok yine yok. blof aldık vallahi taktıramadık daha bi çuflayıp tıslayamadıkk içimde kaldı . :cry: :cry: :cry:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
sende haklısın ama birde şunu düşün. arabanın bu sorununu çözünce başka derdin kalmıcak. geri kalan herşeyi kontrol ettirdin zaten. alacağın vtec de farklımı olacak? garantisi varmı acaba? :) ben herzaman derim dertsiz arabaya binmek güzeldir ama bilmediğin dertsiz arabaya binmek camda yürümeye benzer. heran ayağını kesebilir. sen artık bu arabanın herşeyini öğrendin. sorununda çözülürse ki çözülür, bundan sonra a dan z ye herşeyini bildiğin bir arbaya biniyorsun.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 olsada eski nesil motor var ya arkadşaım ne bileyim ben pek randıman alamadım araçtan o yüzden sogudum desem yalan olmaz yani sürekli arıza araştırıyorum. bu sorunu hallettikten sonra görcez bakalım. kaputun altında canavar mı var :) kedi yavrusu mu ?

ayrıca araçtaki yazılım normal turbo ile kullanılabilir mi ? yazılımı sildirip stok haline mi çevireyim ne yapayım ?

O zaman o aracı satmayı düşünüyorsan seni bunu almaya davet ediyorum :)

Ne güzelde demiş amcamız OPEL WIR LEBEN AUTOS. diye ...

http://www.youtube.com/watch?v=1LmVnOVRcJ4" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" allowfullscreen="true"></embed></object>

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sende haklısın ama birde şunu düşün. arabanın bu sorununu çözünce başka derdin kalmıcak. geri kalan herşeyi kontrol ettirdin zaten. alacağın vtec de farklımı olacak? garantisi varmı acaba? :) ben herzaman derim dertsiz arabaya binmek güzeldir ama bilmediğin dertsiz arabaya binmek camda yürümeye benzer. heran ayağını kesebilir. sen artık bu arabanın herşeyini öğrendin. sorununda çözülürse ki çözülür, bundan sonra a dan z ye herşeyini bildiğin bir arbaya biniyorsun.

dur bakalım :) dananın kuyrugu bugün kopcak :) gelince yazcam yine ne olcak ne bitcek sonrası allah kerim çözülürse satmam tabi arabamı çok seviyorum.ama sıknıtı devam ederse ugraşamam

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel de :) çok tuzlu bu arkadaşım bir süre daha eski modelden gitcez ben parayı bulup bunu alana kadar yaşlanırım zaten :)