corsa 1.7 dti hız sorunu

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün bosch car servisine gittim biraz sevindim biraz üzüldüm. mazot pompasında ve pompa beyninde sorun olmadığını söylediler. fakat enjektörlerin değişmesi gerektiğini söylediler. ayrıca turboda randımanlı çalışmıyor. eğer enjektörlerden sonra sorun hala çözülmezse aldığım çıkma turboyu geri verip sıfır turbo alacağım. yaklaşık 1000-1500 tl yine masraf var. yada 1,500 tlye bir silah alıp beynimi dağıtabilirim :)

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birkaç msj öncede enjektörlerde sorun olmadığını söylediler demiştiniz. Acilen Mehmet gazihan la iletişime geç bence. Google amcaya yaz çıkar

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo randmanlı çalışmıyor demişler.wastegate iptal mi değil mi? değilse hortumunu çek birde öyle kullan bakalım. Servis sanırım bu tip arızaya neden olabilecek tüm parçaları değiştirmek istiyor :)

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo randmanlı çalışmıyor demişler.wastegate iptal mi değil mi? değilse hortumunu çek birde öyle kullan bakalım. Servis sanırım bu tip arızaya neden olabilecek tüm parçaları değiştirmek istiyor :)

çıkma turbo takmıştık o yüzden yapıyor olabilirler dediler. tech2 diye bişey var. ona bagladıktan sonra enjektör değerlerini kontol ettiklerinde enjektörlere az yakıt geliyor demişti opel servisi ama bosch car servisine gidince enjektörlerin arızalı oldugunu söyledi. şimdi sırasıyla

1 enjektör takımı değişicek
2 enjektör değiştikten sonra turbo düzgün çalışıyor mu diye konrtol edilecek
3 çalışmıyorsa cıkma takılan turbo 1 yıl garantiliydi. onu geri verip orjinal sıfır turbo alcam.

şimdilik arızanın tam tespiti bosch serviste bu çıktı. p.tesi götürcem aracı görcez gerisini :rakir:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay kardeşim benim biz senle birlikte nüfus müdürlüğüne gidip corsaların yanına soyad larımızı ekleyip nüfusumuza geçiricez gibi görünüyor :)

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay kardeşim benim biz senle birlikte nüfus müdürlüğüne gidip corsaların yanına soyad larımızı ekleyip nüfusumuza geçiricez gibi görünüyor :)

beni mahvetti valla dur bakalım p.tesi gene gitcez yemiyorum, içmiyorum, arızaya çalışıyorum. :D su aracı bi yaptıraydım da kaputun altındaki canavarı ortaya cıkarıp caddelerde çaflayıp çuflasaydım iyiydi :) aldık blof u daha hayrını göremedik takamadık bile :rakir:

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal mitsubishi turbo 850 lira civarındaydı. Bilgin olsun. Bence enjektörden sonra sıkıntı kalmayacak.

efemtimur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm

mrb bende corsa değil ama opel combo da aynı problemi yaşadım. eskişehirden aydına yola çıkarken shell den normal mazot aldım bu motorların mazot seçmediğini duydum 500km boyunca sorunlu gitti araç sonra yine shelden iyi mazot koydum ve depoya enjektör temizleyici koydum fark ettiğini hissettm ayrıca combo ile uzun yolda 90-120km arası süratla 245 kr yaktım normalmi teşekkür ederim

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav tamam bu arabanın enjektörlerinin çıkması biraz zor da bir enjektörcü söksün dışarıda bağlasın makinaya baksın...

enjektörde işeme varsa valflerle başlar motora doğru iner zararı....