corsa 1.7 dti hız sorunu

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam, servisle bugün görüştüm. enjektör takımı değiştikten sonra enjektör besleme hortumları mı ne onlarda değişmiş. egr iptali vardı, tekrar sisteme sokmuşlar bir valfi de tamir etmişler sanırım işin teknik kısmını yarın öğreneceğim. 1068 TL masraf var yarın sabah gidip aracı alacağım. Usta umarım bana gaz vermiyordur. gaza basmaya korkarsın mermi gibi oldu diyor. yarın araçtaki sorun çözüldüyse :) blow off valfi de taktırma zamanı gelmiştir. benim için şehrin sokaklarında çaflayıp çuflamaya az bir zaman kaldı galiba :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim istersen bow u hiç takma derim...
inşallah istediğin gibi olmuştur araban :)
çuflamak için susturucuyu boşaltman bile yeter :)

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar. az önce aracımı aldım. tek kelime ile araç mermi gibi olmuş. :) son hız konusunda test etmedim ama kolaylıkla 140-160 kmh seviyesine ulaşabiliyorum. süper oldu. geriye blof u takmak kaldı. ışıklardan kalkarken :D 2 de dehşet şahlanıyor.

foruma nasıl video upload edeceğimi söylerseniz. 0-100 video çekip koyarım. :)

SANIRIM TEKRAR AŞIK OLDUM.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
hadi ozaman hayırlı olsun :) arabasından memnun bir 1.7 kullanıcısı daha aramıza katıldı :D
şimdi arabaya yapılan işlemler nelerdir? ilerde böyle bir sorunla karşılaşırsak bilgimiz olsun. sorun teşhisi tam olarak neydi?

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi ozaman hayırlı olsun :) arabasından memnun bir 1.7 kullanıcısı daha aramıza katıldı :D
şimdi arabaya yapılan işlemler nelerdir? ilerde böyle bir sorunla karşılaşırsak bilgimiz olsun. sorun teşhisi tam olarak neydi?

enjektörler değişti enjektör besleme kablosu mu ne onlarında 4 ü değişti, selenoid valfi varmış oda değişti. turbo zaten 15 gün önce değiştirmiştim. ama araçta küçük bir tuhaflık daha var. normal gaza yavaş basarak giderken 2.0 devirde araç silkeliyor kendini birden ileri fırlıyor o fırlama anında gaza yüklenmeye devam edersem nerdeyse şaha kalacak. o derece asılıyor. yüklenmezsem 2 0 ile 2,5 devir arasını silkeleyerek geçiriyor. çok önemli değil ama dikkatimi çeken bir nokta oldu. serviste de yazılım olduğunu söylediler. aracta arıza kalmadıgına göre en kısa süre de bir dyno testine gircem bakalım kaç beygir bugün çorludan gelirken hafiften bastım biraz 100 e çok rahat ulaşıyor. 160 a kadar dayadım daha fazla basmadım. şuan 2 0 devirle 2,5 arasında hafif silkeleme dışında araç mermi gibi servise götürürken 50 tl mazot almıştım 84 km gitti :D bugün 100 tl mazot aldım. 266 km yapmışım edirne çorlu arası ve şehir içi daha yarım depo mazot var :rakir:

su blow off u taktırmak istiyorum. artık bi faydası var mı ? zararı var mı?? ne işe yarar ?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yok yok caner dün benim arabada gösterdim ya sana silkelemeyi. 2000-2500 devir arasında sabit gazda silkeleme yapıyor diye. o olay. valla bence hiç kurcalama daha. benim arabadada var aynı şey. hiç uğraşmıyorum :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
desene abi nur topu gibi 1125 geliyor :D..allah korusun tabide

ne yaptınız bugün ne benden ne sizden ses çıkmadı...akşama kadar pederin takayla uğraştım çözdüm problemini ondan sonrada gittim lafını tutaraktan kapı bantlarını siyah yaptım :)

stan39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düz boru çeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekkk

zaten düz boru var. :)
araç çok iyi maşallahı var vallahi :D c.tesi aldım. bugün 440 km gezdim. daha da gezerdim. bi hesapladm. dün mazot aldıgım yerden biraz fazlayken yine aldım 100 tl lik mazotla 440 km gititm daha da giderdi yani :) ortalama 21-22 krş yakıyor. on numara araç :)

0-1000 video çektim. nasıl upload edicem sizce hızlanmasında hala sorun var mıdır ?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
youtube ye yükle linkini burdan paylaş.