Corsa 1.3 cdti EGR hatası

Murtis18

Kayıtlı Kullanıcı
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar aracımla dün aksam sehir içinde seyir halinde iken servis lambası yandı bugün götürüp bilgisayara bağlattıgımda egr arızası oldugunu gördüm fakat asıl sorum şu genelde herkeste araç soğukken yanıyor egr yüzünden bende ise araç soğukken yanmıyor ısınında yanıyor sebebi ne olabilir? Egr yeni temizlendi. Siz ne önerirsiniz

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam Merhaba,
peki düşük devirde silkeme , gaz kesme vs. oluyor mu ? bu aradanerede temizlettiniz ? bildiğiniz bir yer mi ? bazıları temizlerken bozuyor diye çok duydum.

Murtis18

Kayıtlı Kullanıcı
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Hayır kesinlikle araçta herhangi bir sıkıntı söz konusu değil sadece servis lambasının yandığını görüyorum onun dışında ne yandığında ne de yanmadığında hiç bir problem yok araçta gayet stabil.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egrnin yanında bir kod daha çıkar egr bozukmu düzgün çalışmıyormu buda bunları bildirir ona bakmak lazım egr temizleme sadece tek başıma olmaz manifold sökülür temizlenir egrnin motor kısmı da temizlenir

• Beğen
Tepkiler: Murtis18

Murtis18

Kayıtlı Kullanıcı
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Şimdi öğrendim ki aracın egr si iptal edilmiş zaten fakat aracın sisteminden iptal edilmemiş. Bende bunu yaptıracağım yarın

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Şimdi öğrendim ki aracın egr si iptal edilmiş zaten fakat aracın sisteminden iptal edilmemiş. Bende bunu yaptıracağım yarın
Peki şefim bu işlemden sonra aracınızda çekişte olsun kalkışta olsun olumlu veya olumsuz bir fark oluştu mu?

• Beğen
Tepkiler: Murtis18

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Peki şefim bu işlemden sonra aracınızda çekişte olsun kalkışta olsun olumlu veya olumsuz bir fark oluştu mu?
Olumsuz bir yanı olmaz araca ekstaradan performansta katmaz sadece olması gerek beygire gelir emme ve egzozu temizleyince

• Beğen
Tepkiler: NefesTR