2007 Corsa D 1.3 CDTI Servis lambası yanması ve motorun stop etmesi

Omer16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
2007 model corsa d model aracımla seyir halinde iken servis lambası yandı. Lambanın yanması ile motorun stop etmesi bir oldu ve sağa yanaştım. 1 kez çalıştırmayı denedim ama çalışmayınca bir daha denemedim sanayiye çektirdim. Araçtan indiğimde aracın yol boyu yağ damlattığını fark ettim. Yağ çubuğunu kontrol ettiğimde ise yağ seviyesinin dibe yakın olduğunu gördüm.
Sorum şu ki; hiç yağ lambası yanmadı yansa bu duruma asla mahal vermezdim. Ancak yağ lambasının yanmayıp sadece servis lambasının yanması ve o anda motorun susması aracımın motor yediğini mi gösterir yoksa motorun kendini korumaya alarak stop etmiş olması gibi bir ihtimal olabilir mi? Korkmalı mıyım yoksa ümitli mi olmalıyım?
Not: Olay başıma gece geldiğinden henüz usta bakmadı ama ben yarına kadar karalar bağlamak üzereyim.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karter koruma sacı var mıydı bilmiyorum ancak aracın altını bir yere vurdunuz mu yağ boşaltma tıpası çıkmıştır belki veya yağ filtresi ne zaman değişti? montajı iyi yapılmış mıydı? Bundan da olabilir geçmiş olsun

Omer16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yağ ve filtre değişimine bin km vardı henüz. İlk arıza yaptığında yağ seviyesi dipteydi ama bugün kontrol ettiğimde yağ seviyesi normaldi. Hâlâ alttan (Yağ karteri olduğunu zannettiğim yerden) akıntı devam ediyor. Yağ lambası da yanmadığı için yağ kaynaklı olmaması gerekir diye düşünüyorum. Ama yağ kaynaklı olsa bile marşın çalışması motorun kilitlenmedigini gösterir dediklerinden biraz ümitlendim. Ne kadar doğru bilgi bilemiyorum. Sabah usta bakacak.

Omer16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tesekkür ederim bu arada

• Beğen
Tepkiler: tcoban