basınçlı oto yıkama makinesi

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: basınçlı oto yıkama makinesi

ylc link' Alıntı:
Yeriniz müsait ise makine güzel olur. Bu makinelerin bazılarında deterjan alma bölümleri var bildiğim kadarıyla buna dikkat ederseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bendeki ևeşme dışında çekmiyor. Ama linkini verdiğiniz ürün kovadan bile su çekebiliyordu yanılmıyorsam.
urun ozelliklerini detayli inceledigimde kopuk atma ozelligide mevcut bu ozelligin olmasida beni etkiledi gercekten yarin ilk isim tekzene gitmek olacak  :)tesekkurler

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

NumberZOne link' Alıntı:
Makinelerin yanında verilen köpük aparatı işe yaramaz.

100bar makinenin basıncı yeterli olsa da lt bazında saatte püskürttüğü su az olduğundan durulmama konusunda sıkıntı yaratıyor. Ben makine ile köpük sıkıp basınçla kirleri akıtıyorum, durulama işini ez jet ile yapıyorum.

Imkanınız varsa daha iyi bir makine alın.
alacagim urunun bir ustu sanirim yikamacilarin kulandigi ozellikte bir urun olur nasil bir makine onerirsiniz

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben yaklaşık 7-8 aydır 420litre su debisine sahip,120bar ve 1.8 kw. gücündeki Karcher k3.500 kullanıyorum. İstanbul'un iğrenç kış koşullarındaki tüm çamuru bu makina sayesinde çıkartabiliyorum. Ama bir yardımcım daha var. İngiltere'den şöyle bir foam lance getirttim.
Autobrite Direct HD Snow Foam Lance
  Böyle foam lanceler dışında, makinelerin deterjan püskürtmesi olayı sadece sabunlu sudur, köpük beklemeyin! Ayrıca yeni seriler hakkında fazla bilgim yok ama eski serilerde 3'le başlayan numaralardan itibaren alüminyum pompa ve su soğutmalı motor bulunmakta. 2 ile başlayan serilerde ise plastik pompa ve hava soğutmalı motor bulunuyor. Bunun anlamı da 2 serisi makinalarda 15-20 dakika kullandıktan sonra makinayı dinlendirmek zorunda olmanız ve zamanla plastik olan pompanın, basıncın da etkisiyle işlevini yitirmesi olarak karşınıza çıkacaktır.
  Benim tavsiyem en az 3 hatta 4 serisi bir makina almanızdır. Ve mümkünse en az 6 metre hatta 9 metre hortuma sahip makinaları tercih edin.Yoksa bir elinizde makina, bir elinizde de tabanca arabalarınızın etrafında dolanır durursunuz. Ayrıca hortumun ucuna takılıp sadece suyun akış hızını arttıran aletler çok kullanışlı ve ekonomik değildir. Basınçlı yıkama makinalarının ne kadar az su tükettiğini görünce çok şaşıracaksınız ve uzun vadede sudan yapacağınız tasarrufla, başta ödediğiniz parayı zamanla zaten amorti edeceksiniz.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Uğraşmayın. Bahçeli eviniz varsa hortum ve çeşmeniz de vardır. Yoksa da benzinlikte 1 TL'ye aracı yıkayacak süre boyunca tazyikli su var :) Olmadı mı 1 TL daha atın :)

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Uğraşmayın. Bahçeli eviniz varsa hortum ve çeşmeniz de vardır. Yoksa da benzinlikte 1 TL'ye aracı yıkayacak süre boyunca tazyikli su var :) Olmadı mı 1 TL daha atın :)

Benzinlikte basınçlı su kullanmak mantıklı ama köpükleri bildiğimiz asit, boyayı matlaştırır uzun vadede. Evde doğru yöntemleri kullanarak aracı yıkamak mümkün fakat çok uğraştırır.

Imkan varsa en güzeli iyi bir makine almak yoksa alın fırçayı basın bulaşık detarjanını öylede araba tertemiz olur...

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aliceinchains link' Alıntı:
   Arkadaşlar ben yaklaşık 7-8 aydır 420litre su debisine sahip,120bar ve 1.8 kw. gücündeki Karcher k3.500 kullanıyorum. İstanbul'un iğrenç kış koşullarındaki tüm çamuru bu makina sayesinde çıkartabiliyorum. Ama bir yardımcım daha var. İngiltere'den şöyle bir foam lance getirttim.
Autobrite Direct HD Snow Foam Lance
   Böyle foam lanceler dışında, makinelerin deterjan püskürtmesi olayı sadece sabunlu sudur, köpük beklemeyin! Ayrıca yeni seriler hakkında fazla bilgim yok ama eski serilerde 3'le başlayan numaralardan itibaren alüminyum pompa ve su soğutmalı motor bulunmakta. 2 ile başlayan serilerde ise plastik pompa ve hava soğutmalı motor bulunuyor. Bunun anlamı da 2 serisi makinalarda 15-20 dakika kullandıktan sonra makinayı dinlendirmek zorunda olmanız ve zamanla plastik olan pompanın, basıncın da etkisiyle işlevini yitirmesi olarak karşınıza çıkacaktır.
   Benim tavsiyem en az 3 hatta 4 serisi bir makina almanızdır. Ve mümkünse en az 6 metre hatta 9 metre hortuma sahip makinaları tercih edin.Yoksa bir elinizde makina, bir elinizde de tabanca arabalarınızın etrafında dolanır durursunuz. Ayrıca hortumun ucuna takılıp sadece suyun akış hızını arttıran aletler çok kullanışlı ve ekonomik değildir. Basınçlı yıkama makinalarının ne kadar az su tükettiğini görünce çok şaşıracaksınız ve uzun vadede sudan yapacağınız tasarrufla, başta ödediğiniz parayı zamanla zaten amorti edeceksiniz.

Yazdıklarınıza katılıyorum, tavsiye isteyen arkadaşlar dikkate alsınlar.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64 link' Alıntı:
Arkadaslar bugun tekzene ugradim su iki urun var bu urunler hakkinda bilgisi olan kullanan arkadas varmi satici alman msli kalitelidir isini gorur dedi

[img=337x600]http://i.hizliresim.com/yd4Oo0.jpg[/img]
birde boyle bir urun var fiyati digerinden biraz uygun

[img=337x600]http://i.hizliresim.com/yd4O5a.jpg[/img]

Dostum maestro markalı olanı kesin olarak alma. Diğerine gelirsek, 1300watt-100bar-360lt su debisi ve 3 metre hortum. Bence böyle bir makina bir süre sonra tatmin etmemeye başlayacak. Yukarıda yaptığım yorumu okudun mu bilmiyorum ama karar senindir :)

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

arkadaşlar bu konuyu henüz acıklıga kavusturmuş degilim araştırmalarım neticesinde karcher marka 100 bar basınclı olan makineyi tavsiye eden memnun kalan kullanıcı yorumlarını okudum -yönleri tabanca uçlarının plastik olması nedeniyle ilerleyen zamanlarda catlaması ve bunun tamiratının 100 tl oldugunu okumuştum yani kullanıp cok memnun olanlar var diğer yandan ürünün zamanla basıncının tatmin etmeyecegini söyleyenlerde var alıp almama konusunda henüz karar vermiş değilim ilk etepta ez jet 2 alıp denemek istiyorum eger bu üründe tatmin edici düzeyde olmazsa makineyi her riske karşı tercih edicem.şimdi ez jet 2 farklı sitelerde farklı fiyatlarda satılmakta ben gittigidiyorda linkini verdigim ürünü buldum fiyat diger sitedeki fiyatlara göre gayet makul bu ürünler arasında herhangi bir kalite farkı varmı acaba ya da her ez jet aynı kalitede mi
http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/ez-jet-water-cannon-8-farkli-puskurtme-sistemi-112613071

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam Uşak'ta sınız sanırım bendeki makineyi yaz tatilinde getireyim deneyin. :) Bu arada bir ez jet alın kullanın.