basınçlı oto yıkama makinesi

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: basınçlı oto yıkama makinesi

NumberZOne link' Alıntı:
İlk linkteki ürün hiçbir işe yaramaz, fırça ile çok güzel aracı çizersiniz o kadar. Videoyu izlemediyseniz izleyin söylediklerimin kanıtı orada :)

Karcher makina ise güçsüz gelecektir, en az 130 bar olanı seçmelisiniz. Köpük yapmak için de basınçlı makineden hariç 200lira civarı satılan foam lance aparatından almanız lazım.

Aliexpress' teki üründe kullanışlı değil ve tahminim iş görecek bir gücü yoktur.

Madem hepsini kötüledim çözüm de sunayım;
Çok para vermek istemiyorsanız çiftkova yöntemi ile aracı yıkayın 15 liraya EZ Jet Water Cannon alın şebeke suyunun tazyiki iyi ise 100barlık makineden daha kullanışlı oluyor. Köpük sıkmak isterseniz modifiyeli pompalar var onları deneyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ou8DOW5qdvk

Videoyu ben çektim 30 liraya falan maloldu modifiye ve pompa. Kendiniz yapabilirsiniz ama çok uğraştırır. Hazır satan detaycı bir arkadaş var, link vereyim.

http://www.sanalpazar.com/5-Litrelik-Maxi-Kopuk-Yapan-Basincli-Pompa__isp14333335
evet o fırca ile gercekten cok güzel arac cizilir :)link icin teşekküler

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aldım kesinlikle almayın hiçbir işinize yaramayacak :)

ben 30tl ye almıştım hepsiburada da indirim kuponum vardı... zaten her yeri plastik 2 kere kullandım eklem yerleri plastik somun ve kırıldı.. bagajda duruyor kaldırıp atmaya da kıyamadım köye falan gittiğim zaman ilaçlama olarak kullanırım artık :)

bende şimdi şu hortum ucuna bağlanan aparatı araştırıyorum sonuçta iğne deliği gibi bir uçtan çıkıyor ve şebeke basıncı yeterli tazyik verir diye düşünüyorum.. Birde internette çakmaktan çalışan elektronikler var ama bir kısa devrede komple aracı yakarım diye korkuyorum vazgeçtim :D

En iyisi şu 150 lira civarında olan elektriklileri alıcaksın ama nerde kullanıcaksın bahçeli evin olması lazım :)

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

[quote author=MuratS link=topic=11575.msg271191#msg271191 date=1399028643]

ben 30tl ye almıştım hepsiburada da indirim kuponum vardı... zaten her yeri plastik 2 kere kullandım eklem yerleri plastik somun ve kırıldı.. bagajda duruyor kaldırıp atmaya da kıyamadım köye falan gittiğim zaman ilaçlama olarak kullanırım artık :)

bende şimdi şu hortum ucuna bağlanan aparatı araştırıyorum sonuçta iğne deliği gibi bir uçtan çıkıyor ve şebeke basıncı yeterli tazyik verir diye düşünüyorum.. Birde internette çakmaktan çalışan elektronikler var ama bir kısa devrede komple aracı yakarım diye korkuyorum vazgeçtim :D

En iyisi şu 150 lira civarında olan elektriklileri alıcaksın ama nerde kullanıcaksın bahçeli evin olması lazım

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Emrah64 link' Alıntı:
[quote author=MuratS link=topic=11575.msg271191#msg271191 date=1399028643]

En iyisi şu 150 lira civarında olan elektriklileri alıcaksın ama nerde kullanıcaksın bahçeli evin olması lazım
o aparati kullanabilmeniz icin sebeke suyunun gercekten tazyigi kuvvetli olmasi gerekir yoksa pek ise yarayacagini sanmiyorum gecen gun camide gorevli olan vatandas tuvaletleri dediginiz tabanca gibi bir aparatla yikiyordu dedim bu basinc icin extra  birsey kullaniyormusunuz dedim hayir sadece musluga bagliyorum ama bu basinc icin sebeke suyunuzunda basinci kuvvetli olmali dedi dediginiz gibi en guzeli 150 tl civari olan elektriklilerden almak benim evim bahceli oldugu icin tam benlik :)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Linkdeki ürünün kaç bar basınç sağladığı belli değil. Ez jet bende bakıyorum bu aralar alınabilir ki bende basınçlı makinelerden var. Bir market indiriminden 110 tl civarı bir rakama almıştım. Toplasan 10 kez yılamamışımdır.
Bu arada bu tur makineler 100 bar civarı basınç sağlarlar ki bu yeterlidir.(yıkama istasyonlarında olanlar 160 bar dı sanırım)
Son olarak ta şunu ekleyeyim arabayı 2 kova su ile yıkıyorum. Yeriniz müsait değil ise hiç makine falan bakmayın derim. Alın bir tane EZ JET 2 kovadan da az su harcayarak aracınızı yıkayabilirsiniz.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

ylc link' Alıntı:
Linkdeki ürünün kaç bar basınç sağladığı belli değil. Ez jet bende bakıyorum bu aralar alınabilir ki bende basınçlı makinelerden var. Bir market indiriminden 110 tl civarı bir rakama almıştım. Toplasan 10 kez yılamamışımdır.
Bu arada bu tur makineler 100 bar civarı basınç sağlarlar ki bu yeterlidir.(yıkama istasyonlarında olanlar 160 bar dı sanırım)
Son olarak ta şunu ekleyeyim arabayı 2 kova su ile yıkıyorum. Yeriniz müsait değil ise hiç makine falan bakmayın derim. Alın bir tane EZ JET 2 kovadan da az su harcayarak aracınızı yıkayabilirsiniz.
yerim musait bahcem var yalniz sebeke suyu fazla tazyikli degil ez jet 2 kullanimi icin sanirim tazyik biraz kuvvetli olmali beni makineden baskasi paklamayacak galiba :)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yeriniz müsait ise makine güzel olur. Bu makinelerin bazılarında deterjan alma bölümleri var bildiğim kadarıyla buna dikkat ederseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bendeki Çeşme dışında çekmiyor. Ama linkini verdiğiniz ürün kovadan bile su çekebiliyordu yanılmıyorsam.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Festiva da tekzen var orada vardı yanılmıyorsam. ;-)

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Makinelerin yanında verilen köpük aparatı işe yaramaz.

100bar makinenin basıncı yeterli olsa da lt bazında saatte püskürttüğü su az olduğundan durulmama konusunda sıkıntı yaratıyor. Ben makine ile köpük sıkıp basınçla kirleri akıtıyorum, durulama işini ez jet ile yapıyorum.

Imkanınız varsa daha iyi bir makine alın.