basınçlı oto yıkama makinesi

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: basınçlı oto yıkama makinesi

NumberZOne link' Alıntı:
Tesadüf olmuş o zaman :)

Özelden nasıl yaparım diye sormuşsunuz, buraya yazayım diğer arkadaşlar da faydalansın. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

Yine başlık altında ilk mesajımda yaptığım uyarıyı tekrarlayayım öncelikle; çok uğraşır ve beceremeyip modifiyenin sonuçlarından memnun kalmayabilirsiniz...

*İlk olarak pompanın içerisinden sıvı çeken hortumun en üst kısmından iğne ile delik açıyoruz.
*Sonra püskürtme başlığının arkasına bulaşık süngerinin yeşil kısmından bir iki parça ekliyoruz.
*Perde şeklinde ve daha fazla köpük atması için nozul ile modifiyeyi bitiriyoruz.
*Ben esktra olarak çakmaklıktan çalışan elektrikli pompaları bağlayabilmek için sibop taktım video başında görülüyor, ona gerek yok.

200ml şampuan ve 3lt su ile krışım yapıp kullanıyorum 2 hatta 3 kere aracı dönebiliyorum, basınç yüksek olduğunda biraz sulu atıyor ama 1dk kadar sonra köpük kıvamı çok iyi oluyor.

Resimli anlatım http://www.detailingturkey.net/arac-bakiminda-kullanilan-makineler-ve-aksesuarlar/21587-modifiye-2-lt-gardener-ilaclama-pompasi-ve-dls-150-a.html

Şampuanlı su, basınçla ve iğne ile deldiğimiz hortumdan giren hava ile, püskürtme kısmındaki süngerden geçerken köpürüyor, nozul da perde şeklinde püskürtmeyi sağlıyor. Delik ölçüsü, sünger sayısı ve pompanın basıncı; köpük kıvamını ve süresini değiştiriyor, deneyerek elinizdeki pompaya uygun olanı bulmalısınız.

http://www.bahcedunyasi.com/makine--traktor/el-pulverizatoru/vt5b-ilaclama-pompasi-.html
http://www.sanalpazar.com/Nozul-mavi1-Adet__isp8328504
paylaşım icin tesekkürler sanırım sizdeki pompayı modifiyede biraz zorlanacagım hatta yapamacak gibiyim linkini verdiginiz hilmi0707 adlı üyenin (sizmisiniz bilmiyorum) yaptıgı modifiyeyi sanırım becerebilirim biraz öncede yine tesadüf linkini verdiginiz konuyu inceliyordum :)birde pompada kullanılan şampuanın köpük acısından bir özelligi varmı herhangi bir sampuanlada bu köpügü elde edebilirmiyiz köpük icinde ez jet aldım ama sonuc hüsran tazyik konusunda başarılı ama. hafta sonu linkini verdiginiz modifiye icin calışma yapıcam insallahh birşeyler elde edebilirim yardımlarınız icin tesekkürler takıldıgım yerde size ularışırım

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: basınçlı oto yıkama makinesi

Emrah64 link' Alıntı:
paylaşım icin tesekkürler sanırım sizdeki pompayı modifiyede biraz zorlanacagım hatta yapamacak gibiyim linkini verdiginiz hilmi0707 adlı üyenin (sizmisiniz bilmiyorum) yaptıgı modifiyeyi sanırım becerebilirim biraz öncede yine tesadüf linkini verdiginiz konuyu inceliyordum :)birde pompada kullanılan şampuanın köpük acısından bir özelligi varmı herhangi bir sampuanlada bu köpügü elde edebilirmiyiz köpük icinde ez jet aldım ama sonuc hüsran tazyik konusunda başarılı ama. hafta sonu linkini verdiginiz modifiye icin calışma yapıcam insallahh birşeyler elde edebilirim yardımlarınız icin tesekkürler takıldıgım yerde size ularışırım

Hilmi nick' li arkadaşı tanımıyorum, benim tarifimle arkadaşın anlattığı modifiye aynı, belki ben düzgün tarif edemedim :)

Şampuan olarak sıvı fırçasız oto şampuanları daha iyi sonuç verir.

Kolay gelsin...