Astra J Yay

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Yay

hllb link' Alıntı:
diğer markaları çok bilmiyorum ama sanırım bir çok markada motor versiyonuna göre farklı yay yok. yani astra j için tek tip yay var.

Aynı yay kullanılıyor demişsiniz ama  1.4T serisi ve CDTI aynı ağırlıktalar mı acaba?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Aynı yay kullanılıyor demişsiniz ama  1.4T serisi ve CDTI aynı ağırlıktalar mı acaba?
benim eibachı tercih etme sebebim zaten bu. araç ve motor ağırlığına göre yay üretmesi. tek yay üretenler nasıl yapıyor bilmiyorum. benim kafama pek yatmıyor.

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

20120620075208.jpg

Aktaş'dan aldığım eibach 4 cm yayları taktırdım.Arkalar iyi oldu ama önleri takamadılar galiba.Baksanıza hiç düşmemiş gibi.Bir sorun var bu işte.Ama ne?Çözmeye çalışıyoruz bakalım.Önleri takarken tornaya falan da gönderdik.Yorumlarınızı bekliyorum.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
20120620075208.jpg

Aktaş'dan aldığım eibach 4 cm yayları taktırdım.Arkalar iyi oldu ama önleri takamadılar galiba.Baksanıza hiç düşmemiş gibi.Bir sorun var bu işte.Ama ne?Çözmeye çalışıyoruz bakalım.Önleri takarken tornaya falan da gönderdik.Yorumlarınızı bekliyorum.

Burak ın araç 1.3 dizeldi ağırlık farkı var muhtemelen..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

önler olmamış osman. sebebini bilemiyorum ama öyle olmamalıydı. bence tekrar söküp taksınlar yada başka yere götür diyeceğim ama o da ekstra para olur.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TOGI link' Alıntı:
Burak ın araç 1.3 dizeldi ağırlık farkı var muhtemelen..
ağırlık farkı var evet ama zaten burak'ın araçta önler fazla düşmüş olmalıydı. yaylar 115hp için çünkü. ankarada aynı yayı bir 1.4t ve bir dizel taktı ikisininde önler fazla düşük. ben 1.4t için olanını taktım (ebay aracılığıyla  almanyadan aldım) benimkiler eşit. osmanın arabada bu yay eşit düşürmeliydi. montajda bir hata olduğunu düşünüyorum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arka yaylar çok tatlı ve tam kıvamında olmuş Osman abi
ama önler yüksekte kalmış muhtemelen montaj da bir problem var
lastik hava basınçlarını da kontrol ettirip tekrar monte edilmeli

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

Evt bu kadar yuksek kalmamaliydi diye dusunuyorum bnde zamanla biraz daha oturma durumu var abi ama yinede onu dusununce bile yuksek gibi.suan derse girdim abi cikinca ararim seni ben