Astra J Android cihaz satışı başlamıştır.

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Android cihaz satışı başlamıştır.

800*480 çözünürlüğün 1080p ile cok alakası vardır, 1080p demek 1920*1080 çözünürlük demektir.
Ekran 1920*1080 degil ise full HD oynatamazsiniz. 1080P sadece kisaltmadir, P de progressive anlamına gelir.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birincisi oyun benim icin onemli degil sadece trafite oyun oynarim diyen arkadas icin yazdim fazla buyuk hayaller kurmasin diye .

2. Si 720p oynatmaz demedim gpu yazilmadigi icin varsayimda bulundum.ustude mali400 varsa 1080p oynatir dogrudur.

3. Wince 128 mb la calisir android 128 mb hareket bile edemez her sistemin ram ihtiyaci farkldir. Ram i hiz sanana zaten vericek cevabimda yoktur ram sadece hafizadir program calismak icin kullanir. Cihaza guc vermez.

4. Internet hizinin yine ramle ilgisi yok 128 mb li wince de daha iyi cpu ve gpu varsa daha hizli calisabilir  ki sanmam o da 5 para etmezdir. 2 side suanda 10 kisiden 9 unda bulunan akilli telefonun  5 te biri kadar hiza sahip degildir. arada yarı yarıya fark olmadan milletin 6 ayda bir 2000 tl verip yeni telefon aldığını düşününce evet interneti sadece zor zamanda kullanmaktan öteye gidemez çok net birşey. ayrıca cortex a8 linin sunspider testinden aldigi sonucun fotografini koyarsaniz fikr sahibi olabilirz internet hizi hakkinda.

5. Konu maliyet turkiyede bu cihazlarin kat kat daha iyisi telefonlar 2000 tl ye satiliyor ve artik iclerinde 5 inc full hd ekranlar cortex a8 in yaklasik 5-6 kati guclu cortex a15 ler 2 gb ramler 5-6  kat guclu gpular 13 mp kameralar var  ve fabrikalarina maliyetleri 200-250 dolar arasi!!! Aradaki donanim farkini cikarin araca takilmasi icin gerekenleri ekleyin bol bolda ben ekliyim  300 dolar olsun fabrika kendisinin olmadigi icin hadi 400 dolar hatta 500 dolar olsun eger bir toptanci bu fiyattan fazla aliyorsa kazigin alasini yiyordur emin olun. Ustune gumruk falan eklensin maliyet 550 dolar olsun nakliye masrafi falan600 dolar olsun  tl karsiligi 1000 tl diyelim toptanciya maliyeti son kullaniciya pahaliya gelir tabi 1200e alamazsin derken rahatlik burdan geliyor zaten. Su tv de sattiklari bundan cok daha guclu 300 tl istedikleri cortex a9 cift cekirdek 1gb ram mali400 lu android 4 tabletler cinde 70 dolara satiliyor bakin bu son kullanici fiyati maliyeti siz dusunun. Burda 300 liraya satiliyor birde 1000 tl  den indi falan deniyor burda da durum bu.

Wince ler 500 dolar falandi ebay de burda 2000 tl ye satilirken free shiping li haliyle burda asiri karlar donuyor bunu herkes biliyor zaten servisler 1500 e satip ustune getiren firmanin kar marji birde kendi kar marjlarini koyabiliyor o kadar karli bir is yani cd500 satmama cabalari da bu yuzden zaten.

Ayrica bana birsey ispat etmenize gerek yok. Alacaklarda cortex a8 ve 512 ramlilere bakmasin sonra param cope gitti demesin ve kimse servislerin takmadigi navi nin araci garanti disina cikardigini unutmasin.          

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Samsung Galaxy S2 ekran çözünürlüğü 800X480'dir.1080 P video da çeker,1080 P yani 1920X1080 video da gösterir.Bu full HD video,800X480 ekranda,ekranın çözünürlüğü kadar özellikte görünür.Aynı video tüplü tv'de dahi görünür!Mesela ben ps3 'ü bir vakit 70 ekran tüplü tvde hem de 1080 P bir oyun olan Metal Gear Solid 4 oyununu oynamıştım.Bu android multimedia cihazdaki durum da budur.Topu topu 7 inç bir ekran zaten bu.HD videoları gösterebildiğine göre işlemcisi de tatminkar olacaktır diye iyimser düşünüyorum.Ama bu ürünün videosunu görmeden almak yada fazla yorumda bulunmak istemem.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Samsung Galaxy S2 ekran çözünürlüğü 800X480'dir.1080 P video da çeker,1080 P yani 1920X1080 video da gösterir.Bu full HD video,800X480 ekranda,ekranın çözünürlüğü kadar özellikte görünür.Aynı video tüplü tv'de dahi görünür!Mesela ben ps3 'ü bir vakit 70 ekran tüplü tvde hem de 1080 P bir oyun olan Metal Gear Solid 4 oyununu oynamıştım.Bu android multimedia cihazdaki durum da budur.Topu topu 7 inç bir ekran zaten bu.HD videoları gösterebildiğine göre işlemcisi de tatminkar olacaktır diye iyimser düşünüyorum.Ama bu ürünün videosunu görmeden almak yada fazla yorumda bulunmak istemem.
haklısınız her cihaz doğal çözünürlüğünün dışındaki video ları oynatabilir eğer grafik birimi o video yu işlemeye yetiyorsa ancak yine dediğiniz gibi sadece kendi çözünürlüğü oranınıda gösterebilir.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn osman burada asıl konu cihazın 1080p video yu kendi çözünürlüğünde oynatıp oynatmaması değil, cihazın gerçek HD olup olmaması. Diğer önemli konu da astra için olan ürünün özellikleri, başka araçlar için olanların bizimle alakası yok, örnek verilmesi anlamsız.

Ayrıca sn.cureshot yasal distribütör iseniz yani Türkiye Dağıtıcısı, elinizde cihazların olması lazım. Aslında burada boş bir konuyu tartışıyoruz. ևünkü 10 tane arkadaş bir araya gelip ürünü taktırmak istese maalesef elinizde ürün yok. Siz burada talep toplayıp belli bir kapora alacak ve ondan sonra gidip getireceksiniz o kadar ürünü. Bu da yanlış anlamayın distribütör işi değil. Sadece ithalatçı işi. ևünkü cihazın herhangi bir arızasında yedek parça, ekipman stokunuz yok. Hatta elinizde ürünün detaylı inceleme video ları da yok. Diyelim ki 10 adet cihazın 4 tanesi sıkıntılı çıktı. 1 ay içerisinde ürünü onarıp teslim edebilecek veya 1 ayı geçerse anında yenisi ile değişim sağlayabilecek misiniz? Bu konular havada, bunların net bir şekilde belli olması gerek.

Burada biz Yönetim olarak İLK önce üyelerimizin çıkarlarını gözetmekteyiz. Bu zaten sitemizin varoluş ve devam etme sebebi. Aslında sizin burada bu ürünü tanıtmanız kurallarımızda yasak. Ancak bu konuda meraklı ve istekli olan üyelerimiz dikkate alınarak size yasaklama getirilmedi. Bunu da bilmenizi isterim.

ea452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sn osman burada asıl konu cihazın 1080p video yu kendi çözünürlüğünde oynatıp oynatmaması değil, cihazın gerçek HD olup olmaması. Diğer önemli konu da astra için olan ürünün özellikleri, başka araçlar için olanların bizimle alakası yok, örnek verilmesi anlamsız.

Ayrıca sn.cureshot yasal distribütör iseniz yani Türkiye Dağıtıcısı, elinizde cihazların olması lazım. Aslında burada boş bir konuyu tartışıyoruz. ևünkü 10 tane arkadaş bir araya gelip ürünü taktırmak istese maalesef elinizde ürün yok. Siz burada talep toplayıp belli bir kapora alacak ve ondan sonra gidip getireceksiniz o kadar ürünü. Bu da yanlış anlamayın distribütör işi değil. Sadece ithalatçı işi. ևünkü cihazın herhangi bir arızasında yedek parça, ekipman stokunuz yok. Hatta elinizde ürünün detaylı inceleme video ları da yok. Diyelim ki 10 adet cihazın 4 tanesi sıkıntılı çıktı. 1 ay içerisinde ürünü onarıp teslim edebilecek veya 1 ayı geçerse anında yenisi ile değişim sağlayabilecek misiniz? Bu konular havada, bunların net bir şekilde belli olması gerek.

Burada biz Yönetim olarak İLK önce üyelerimizin çıkarlarını gözetmekteyiz. Bu zaten sitemizin varoluş ve devam etme sebebi. Aslında sizin burada bu ürünü tanıtmanız kurallarımızda yasak. Ancak bu konuda meraklı ve istekli olan üyelerimiz dikkate alınarak size yasaklama getirilmedi. Bunu da bilmenizi isterim.

Teşekkür ederiz açıklamalarınız için. Evet bizle bu ürünü merkala bekliyoruz ama ürün hakkında bir video olmadan ve arkadaşın güvenilirliğine inanmadan almak doğru olmaz. Konuyu kapatmayıp arkadaşın bizim arabalara uygulanmış bir videosu ve tanıtımı daha iyi yapılmalı bence. Herkese hayırlı günler.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Millet bilgi yarışına girmiş anlamadım herkes bişeyler açıklamaya çalışıyor. Adam şu özelliklerde yazmışsa odur yok değilse zaten yalan herzaman ortaya çıkacaktır.

İstanbulda yokmu farklı bi arkadaş gidip inceleyebilecek ? Gitsin bi incelesin görüşlerinide yazsın buradan, böylece sorun kalmayacaktır.

Bu arada 1080p gerçek boyutlarda oynatıyorsa zaten o ekranı tartışmaya gerek dahi yoktur.  bravoo

Ayrıca arakdaşa katılıyorum bir video şart bence. şu Rusyada çekilmiş Android cihaz değilde Türkiyede çekilmiş ve Türkçe arayüzlü canlı bi uygulama görmek istiyoıruz.

şunuda söyleyim Astra J cihazlarının nerdeyse tamamını bu sitedeki kullanıcılara satabilceğinide unutmasın satıcı arakadaş ona göre video ve resim çalışmalarını bekliyoruz !!!  cooll

C

cureshot

Bilgi Girilmemiş

eketen link' Alıntı:

Yasaklasanız siz kaybedersiniz ben değil. Dışarıda 1700 liraya satıyorum cihazı, foruma özel 1400 liraya satıyorum.
Cihaz arızalandığında 1 ay değil, 5 gün beklersiniz, 5 gün sonra birebir cihaz değişimi yapılır.
Elimde 15 ayrı markanın 100 adet cihazı var. HEpsinden 2 tane olsa 200 tane cihaz var.

Tabiki talep olursa getireceğim, yeni ürün sonuçta. 1 tane getirdim sattım baktım sorun yok, bu forumda paylaştım, çünkü sorunsuz cihaz. 20 gün sonra da 2 tane getireceğim, sonra ise stok yapmaya başlayacağız.

Distribütörüz ve yasal ithalatçıyız.

Aynı şeyleri defalarca yazıyorum bu forumdaki ilişkiler ve insanlar garip. Hiç yazılanlara bakmadan yorum yapılıyor.

Konuyu yasaklayabilirsiniz.

Bu sizin dezavantajınızadır.

C

cureshot

Bilgi Girilmemiş

delikadir24 link' Alıntı:
Millet bilgi yarışına girmiş anlamadım herkes bişeyler açıklamaya çalışıyor. Adam şu özelliklerde yazmışsa odur yok değilse zaten yalan herzaman ortaya çıkacaktır.

İstanbulda yokmu farklı bi arkadaş gidip inceleyebilecek ? Gitsin bi incelesin görüşlerinide yazsın buradan, böylece sorun kalmayacaktır.

Bu arada 1080p gerçek boyutlarda oynatıyorsa zaten o ekranı tartışmaya gerek dahi yoktur.  bravoo

Ayrıca arakdaşa katılıyorum bir video şart bence. şu Rusyada çekilmiş Android cihaz değilde Türkiyede çekilmiş ve Türkçe arayüzlü canlı bi uygulama görmek istiyoıruz.

şunuda söyleyim Astra J cihazlarının nerdeyse tamamını bu sitedeki kullanıcılara satabilceğinide unutmasın satıcı arakadaş ona göre video ve resim çalışmalarını bekliyoruz !!!  cooll

Merhaba;

Cihazı alan arkadaş vakti olmadığını söylüyor. ևektiği zaman elbette yayınlayacağım, ancak cihazdan gayet memnun olduğunu söyledi.

20'sinde Türkiye'deyim. İstanbul'da Opel Astra J bulup montaj yapmam lazım, var mı burada arkadaşımız yardımcı olsun bana?

Sonra da stoklara başlayalım.

racingteam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cureshot, sordum cevap gelmedi tekrar soruyorum, Astra J cosmo araçlarda ön ve arka park sensörler farklı tonlarda uyarı veriiyor bilginiz varmı bilmiyorum bu cihazdada aynı şekilde farklı sesmi veriyor ve sistem sesinimi kullanıyor, yoksa harici bir hopörlörmü kullanılıyor neden soruyorum onuda söleyim, serviste motevo cihaz taktırdım 2 hafta önce sesler ayrı olmadığı için yani tek ton ses verdiği için yani sırf bunun için cihazı söktürdüm iade ettim aynı şey başıma gelmemesi için soruyorum size, bende taktıracağım bu cihazdan ama dediğim şekildemi çalışıyor bilgi verebilirmisiniz rica etsem.