Astra J Android cihaz satışı başlamıştır.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Android cihaz satışı başlamıştır.

Sitemizin belli kuralları var. Şimdiye kadar -daha önce belirttiğimiz gibi- merak eden arkadaşlar için kuralları esnettik. Dikkat edilirse ürünle ilgili düzgün, stabil bir açıklama yok. Arıza olursa hemen değişim yapılacak deniliyor ama satış için bile ürün yok. Her soruda farklı bir açıklama. Anlaşılacağı üzere cihazın inceleme video su bile önceden satılan TEK cihazın sahibinin müsait olmasını beklemekte. Ayrıca verilen fiyat sponsorlarımızın sitemize uyguladığı gibi indirimli fiyat değil. Site ile hiç ilgisi olmayanların bile alabileceği fiyat. Burada her önüne gelene canının istediği gibi reklam yaptırmak gibi bir zorunluluğumuz da yok. Reklam yapabilmenin şartları açık ve belli. Kaldı ki hiç kimse sitemizdeki, belli bir paylaşımı olan, dostumuz dediğimiz kişilere farklı tavırlarda konuşamaz. Merak eden arkadaşlar artık bilinen adresinden irtibata geçecek. Diğer platformlardaki aktifliği bizi ilgilendirmiyor arkadaşlar. Biz burada oluşan duruma, karşılıklı ilişkilere bakarız ve şimdiye kadar gelişen olaylar bizim tasvip edeceğimiz şekilde değil. Ve şu bir kez daha bilinsin hiçkimsenin kaprisini çekmeyeceğiz. Hiçkimseye de çok şükür muhtaç değiliz.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değerli arkadaşlar tabiki taktırmak isteyen arkadaşlar olacaktır ama üslup ve hitap şekillerine biraz dikkat etmekte fayda var yani burada bir yönetim var ve çoğu arkadaş gecesini gündüzüne katarak çalışıyor hangi satıcının hangi şekilde reklam yapacağı ve satış yapacağı belli kriterlere bağlıdır. sorulan sorulara bilgi edinme isteğine doyurucu karşılık veremeden birde üstüne alırsan al almazsan sen kaybedersin mantığı doğru değil 2 ay sonra piyasada ekmek peynir gibi satılmaya başlar merak etmeyin.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Değerli arkadaşlar tabiki taktırmak isteyen arkadaşlar olacaktır ama üslup ve hitap şekillerine biraz dikkat etmekte fayda var yani burada bir yönetim var ve çoğu arkadaş gecesini gündüzüne katarak çalışıyor hangi satıcının hangi şekilde reklam yapacağı ve satış yapacağı belli kriterlere bağlıdır. sorulan sorulara bilgi edinme isteğine doyurucu karşılık veremeden birde üstüne alırsan al almazsan sen kaybedersin mantığı doğru değil 2 ay sonra piyasada ekmek peynir gibi satılmaya başlar merak etmeyin.

Aynen. Daha ne ithalatcılar çıkacaktır. Arkadaş tok satıcı ama buradaki arkadaşlarımız da tok alıcı.

burakist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar sehirler arası metro turzim e binin koltuk arkasında android cihazlar var inceleyip test edin :))))

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle yönetime teşekkür ediyorum. kaç gündür sırf bu konu başlığını okuyorum ve satıcının her yazdığı yorum sinirlerimi bozuyordu. yasaklanmasına karşı olan arkadaşlara sesleniyorum hiç bir soruya doğru dürüst cevap vermeyen bir kişinin sözüne neden bu kadar inandınız anlayamadım elinde cihaz yok, yok videoları bekliyorum(arkadaş taktından sonra adam gibi 2 dakika inceleme videosu çeksen ölürmüydün) 15 farkli araba için 100 tane elimde var deyip daha sonra hepsinde 2 şer tane olsa 200 adet vardır diyen elindeki stoğu bilmeyen adamdan ne bekliyordunuz anlamadım. kusura bakmayın altımıza 50-60 bin tllik arabalar varken 200 tllik indirim için ne olduğu belirsiz bir satıcıya pabuç bırakamam ben siz kaybedersiniz deme cüretini nerden buluyor acaba anlamadım. neyse içimdekileri döktüm en sonunda kusura bakmayın. tekrardan yönetime teşekkürler ellerinize sağlık  :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Satıcının sitesindeki fiyat 1489 TL.

[img=663x600]http://p1305.hizliresim.com/19/7/muflw.jpg[/img]

Burada verdiği fiyat 1400 TL.

89 lira indirimi herkes alabilir, siteyle alakası olmayan da. Durum bu iken kimse dünyaları bahşetmiş tavırlarında olamaz, olursa da izin verilmez, cihaz hakkında dört dörtlük bilgiler olsa dahi... Durumun özü bu.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batigol1907 link' Alıntı:
öncelikle yönetime teşekkür ediyorum. kaç gündür sırf bu konu başlığını okuyorum ve satıcının her yazdığı yorum sinirlerimi bozuyordu. yasaklanmasına karşı olan arkadaşlara sesleniyorum hiç bir soruya doğru dürüst cevap vermeyen bir kişinin sözüne neden bu kadar inandınız anlayamadım elinde cihaz yok, yok videoları bekliyorum(arkadaş taktından sonra adam gibi 2 dakika inceleme videosu çeksen ölürmüydün) 15 farkli araba için 100 tane elimde var deyip daha sonra hepsinde 2 şer tane olsa 200 adet vardır diyen elindeki stoğu bilmeyen adamdan ne bekliyordunuz anlamadım. kusura bakmayın altımıza 50-60 bin tllik arabalar varken 200 tllik indirim için ne olduğu belirsiz bir satıcıya pabuç bırakamam ben siz kaybedersiniz deme cüretini nerden buluyor acaba anlamadım. neyse içimdekileri döktüm en sonunda kusura bakmayın. tekrardan yönetime teşekkürler ellerinize sağlık  :)

+ 10000  045thumbsup

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batigol1907 link' Alıntı:

kesinlikle katılıyorum. ben bu işlerlerle hobi olarak ilgileniyorum. satıcı arkadaştan daha profesyonel şirketler var onlarda getirtecektir muhakkak, aynı cihazın focus için olanını hong kong dan kendim getirttim hiçte sorun çıkmadı. inceleme videosu da çektim paylaştım burda. bence satıcı arkadaş daha farklı bir tavırda bulunsaydı daha iyi olurdu hem kendi hemde bizim için.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bazı arkadaşlarımız Sn. cureshot'ın yasaklanmasından rahatsızlık duymuş ama Emre abi'nin de belirttiği gibi forumumuzun bir takım kuralları var.
İlk etapta Sn. cureshot'ın ürün tanıtmasına, ticari sitesinin linklerini ve iletişim bilgilerini paylaşmasına izin verdik. Çünkü bahsi geçen ürün forumumuzun çoğunun çok merak ettiği ve Türkiye'ye gelir gelmez taktırmayı düşündüğü bir üründü. Sonrasında bu başlığın gidişatı bizi biraz endişelendirdi ve üyelerimizin bilgi almasından çok sadece ürün pazarlama ve bulunmaz Hint kumaşı satılıyormuş gibi afra, tafra yapılmasına dönüştü. Bizde bu nedenle bize fayda sağlamayacağını düşünüp öncesinde esnettiğimiz forum kurallarımızı uygulamaya koymaya karar verdik. Forumumuzun kuralları açıktır. Ticari amaçla ürün satışı/tanıtımı yapmak için sponsorluk şartlarını yerine getirip forumumuza sponsor olma gerekliliği vardır. Bireysel satışlar dışında sponsorluk şartlarını yerine getirmeyen üyeler kesinlikle ticari satış ve tanıtım yapamaz. Bu nedenlerden ötürü aldığımız bu kararı sizlerinde anlayışla karşılayacağınızı düşünüyoruz. Ayrıca çok yakın zamanda büyük şirketler (Esse Grup ve Regi) Android cihazları Türkiye'ye getirmeye başlayacak. Bu şirketler bu cihazları getirdiğinde bizim yararımıza olacak rekabet başlayacaktır ve kendi tahminime göre servislerdeki ürün satışından zarar görmemek için Sn. cureshot bu cihazın fiyat seviyesini çok daha aşağılara çekmek zorunda kalacaktır. (Gerçekten yasal ithalatçı ise)

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Verdiğim Bakanlar Kurulu kararını görmezden gelen, teknik bilgisi olmayan, Yasal ithalatçıyım diyip çin'e giderek sadece 2 cihaz getirebilen (Bunun nedenini size açıklıyacam), Her ilde servisimiz var diyip bir tane servis ismi söyleyemeyen, Yolcu beraberi eşya'da 1500 euro'ya kadar hakkı olduğunu bilmeyen daha doğrusu bilen ama işine gelmeyen, Trt bandrol ücretlerinden ve yayınlanan genelgeden bihaber sözde yasal ithalatçı.

Bu arkadaş kanımca arada yurtdışına gidip yolcu beraberi eşya olarak getiren bi firmada çalışan bireysel arkadaş. Böyle iş olmaz arkadaşlar. Bu cihazları yasal ithalatçı olarak getirmek kolay değil. Öncelikle bir müşavirlikle anlaşırsın. Beyanname açarsın. Vergilerini trt'sini kdv'sini ödersin. Sanayi bakanlığından belgeni alırsın. Bunları da tek başına yapamazsın.

Bu arkadaşın durumu Yasal ithalatçıdan çok bireysel takılan birine benziyor. Bu durum başınızı ağrıtırdı. Bi sorun olduğunda muhatap bulamazsınız. Yazık günah. 1400 Tl az para mı? Kimisi krediyle aldı, kimisi borca harca aldı bu arabaları. Paralar kolay kazanılmıyor maalesef. Verilen hiçbir soruya cevap veremeyn adam bi sorun olduğunda karşınızda olacağını mı sanıyorsunuz? Servis var mı ilgili şehirde sorusuna "evet var" diyen birinden cihaz alınır mı? normal olanı "evet şu şu bayide servis hizmetimiz mevcuttur" dur.

Bu arkadaş evet ucuza getiriyor. neden getiriyor. Kaçak dediği yolcu beraberi eşya olarak gertiriyor vergisiz. O yüzden de 1400 tl fiyat verebiliyor. Halbuki kaçak falan değil. Cihaz ederi 1500 euro olmadığı için siz gitseniz çin'e bu cihazdan bavulunuzda 2 tane koyabilirsiniz. 500 dolardan alsanız vergisiz size maliyetini düşünebiliyor musunuz? 900 Tl. Yani bugün siz çin'e gidiş dönüş uçak bileti alıp bu cihazla dönseniz vereceğiniz toplam para 1500'ü geçmez. Ki knedisi Firmam dediği internet sitesinde 1489 Tl fiyat vermiş. Ama kalkıp beni yalancılıkla itham ediyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Hal böyleyken Böyle bir adamdan ürün alabilecek arkadaşlar varsa buyursun alsın. Amacım sadece bilgilendirmek bu arada. Gümrük memuruyum. ne özel bir şirkette çalışanım ne de başka bir şey.