Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

sohayli link' Alıntı:
Muğla dan Bandırma'ya geldim 100 km de 5 lt tüketim oldu. Yol bilgisayarı ise 4,5 lt gösteriyor. Eksik gösterdiğine iyice emin oldum yol bilgisayarının.

eksik gösteriyor ama 0,1 - 0,2 sizin biraz fazla çıkmış bu kez  032questn 032questn 1 sayfa geride bir paylaşımım olmuştu fark 0,1 di

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yeni veri;
izmir-istanbul 545 km
98km/s sabit hızda
bilg. verisi 3,9lt/100km
pompa verisi 4,2lt/100km
toplam tutar 105tl

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstanbul'dan abant oradan bolu merkez sonra gölcük ve kartalkaya ve istanbula dönüş 165tl yakti kac km yaptim bakmadim. 1.3 dizel candır.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

170 kmdir full İstanbul içi kullanıyorum. Dur kalklara giriyorum hatta çevre yolunda süratli kullanıp aracı sıkıştırıyorum. Bilgisayar ekranın 4,4lt gösteriyor. Benim arabanın bilgisayarı kafayı mı yedi acaba  032questn

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar h kasanın dizeli dehe mı çok yakıyor kullanan arkadaşlar var ise reel bilgi istiyorum?

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևoğunlukla uzun yol ve trafiği olmayan bir merkezde kullandığımı ancak kısa mesafede ısınmadan yolcukluklar sonra erdiğinden şehir içi ortalamamın istanbuldakinden çokta farklı olmadığını ancak mesafeler kısa olduğu için toplamda yekün teşkil etmediğini(sadece şehir içi 20 günde 100lira filan harciyorum ki neredeyse o işe bile arabayla gidiyorum yaaşdığım merkezde), 20 günde bir 3-4 günlük istanbul ziyaretleriyle trafiği iliklerine kadar hisseden gerçek bir karma tüketici olduğumu söyleyerek; aracın ekonomik kullanımda "gitmek" için harcadığı yakıt ortalama 4.6, kışın kış lastikleri ye hava durumu, yazın kullanılan klima sebebiyle de genel ortalamamın 23.000km ve bir yıl sonunda 5.0 olduğunu gururla söyleyebilirim. Bu bir yıllık süre içinde ortalamam en düşük geçen sene aracı yeni aldığım nisan-mayıs aylarıydı ilk 5.000 ortalamam 4.6 idi, yazın klimaları açtık ailevi yüklü yazlık yolculukları başladı ortalamam 5.2 oldu, sonbaharda klimalar kapandı, yolculuklar yeniden trakya istanbul otoban kullanımına döndü, yük miktarı azaldı ortalama 4.9lara geriledi, kış lastiklerine geçince ve yağışlı havalarında etkisiyle ortalamam gene şubat ortalarında 5.2 oldu, son bir buçuk aydır havalar malum güzelleşti, on gün önce de yazlık lastiklere geçtim, genel ortalamam bir yılı 23.000km de 5.0 olarak oluştu.
  Bu arada aracım ecoflex olduğu için ayrıntılı tüketim değerlerine ulaşılabiliyor bu yüzden diyebilirim ki kışın arabalar çok daha fazla yakıyor; sis farı, cam rezistansı, buğu çözsün diye açılan havalandırma, havalar erken karadığı için çok daha fazla kullanılan farlar, malum kış lastikleri ile birlikte araba, yazın klimanın yaktırdığından çok daha fazla yakıt sarf ediyor. Ayrıntılı olarak hangi özelliğin ne kadar yaktırdığını teker teker yazayım da araba az yaksın diye millet farlarını filan kapasın :D

volkankilicoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
ևoğunlukla uzun yol ve trafiği olmayan bir merkezde kullandığımı ancak kısa mesafede ısınmadan yolcukluklar sonra erdiğinden şehir içi ortalamamın istanbuldakinden çokta farklı olmadığını ancak mesafeler kısa olduğu için toplamda yekün teşkil etmediğini(sadece şehir içi 20 günde 100lira filan harciyorum ki neredeyse o işe bile arabayla gidiyorum yaaşdığım merkezde), 20 günde bir 3-4 günlük istanbul ziyaretleriyle trafiği iliklerine kadar hisseden gerçek bir karma tüketici olduğumu söyleyerek; aracın ekonomik kullanımda "gitmek" için harcadığı yakıt ortalama 4.6, kışın kış lastikleri ye hava durumu, yazın kullanılan klima sebebiyle de genel ortalamamın 23.000km ve bir yıl sonunda 5.0 olduğunu gururla söyleyebilirim. Bu bir yıllık süre içinde ortalamam en düşük geçen sene aracı yeni aldığım nisan-mayıs aylarıydı ilk 5.000 ortalamam 4.6 idi, yazın klimaları açtık ailevi yüklü yazlık yolculukları başladı ortalamam 5.2 oldu, sonbaharda klimalar kapandı, yolculuklar yeniden trakya istanbul otoban kullanımına döndü, yük miktarı azaldı ortalama 4.9lara geriledi, kış lastiklerine geçince ve yağışlı havalarında etkisiyle ortalamam gene şubat ortalarında 5.2 oldu, son bir buçuk aydır havalar malum güzelleşti, on gün önce de yazlık lastiklere geçtim, genel ortalamam bir yılı 23.000km de 5.0 olarak oluştu.
  Bu arada aracım ecoflex olduğu için ayrıntılı tüketim değerlerine ulaşılabiliyor bu yüzden diyebilirim ki kışın arabalar çok daha fazla yakıyor; sis farı, cam rezistansı, buğu çözsün diye açılan havalandırma, havalar erken karadığı için çok daha fazla kullanılan farlar, malum kış lastikleri ile birlikte araba, yazın klimanın yaktırdığından çok daha fazla yakıt sarf ediyor. Ayrıntılı olarak hangi özelliğin ne kadar yaktırdığını teker teker yazayım da araba az yaksın diye millet farlarını filan kapasın :D

Burda ecoflex bahsi geçmişken, benim araç 2012 makyajsız 1.3 95hp ama hiçbiryerinde ecoflex ibaresi olmaması normal mi?

ecoflex aracın nesini farklı kılıyor?

Benim araç sizce ecoflex mi?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ecoflex genelde start stoplularda yazıyor.Dizel olan normallerde makyajlıda özellikle yazmıyor.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hepsi ecoflex. Eski modellerinde yazıyordu 2012 den beri yazmıyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2013 model start stoplu araçlarda yazıyor hala diye biliyorum.Cosmo var forumda onda yazıyor mesela.