Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

eforgin link' Alıntı:
Hem öğretmenlik hem de esnaflık olunca inanın çok fazla uğraşamadım bu işle, ama 3-4 defa gittim her gittiğimde de 5-6 saat kaybım oldu ve boşu boşuna beklemiş oldum.Tek servis var düşmüşüz ellerine, en azından bu seneyi çıkarsam aracın değerini düşürmeden ,seneye bu araçtan kurtulucam nasip olursa..

erzurum yazıyor yeni dikkatimi çekti bende horasan da öğretmenim. bende hiç gitmek istemiyorum erdemir e ama 15bin için mecbur gidicem bende 13700oldum çünkü. inşallah bi aksaklık yaşamam buralarda

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
erzurum yazıyor yeni dikkatimi çekti bende horasan da öğretmenim. bende hiç gitmek istemiyorum erdemir e ama 15bin için mecbur gidicem bende 13700oldum çünkü. inşallah bi aksaklık yaşamam buralarda
Meslektaş çıktık , dün horasandaydım meslek yüksekokuluna uğradım..

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eforgin link' Alıntı:
Meslektaş çıktık , dün horasandaydım meslek yüksekokuluna uğradım..

bende horasanın erzurum çıkışı tarafında METEM de çalışıyorum

bu arada dün DPF den konuşmuştuk bugün ilk kez araç "partikül filtresi dolu.sürüşe devam ediniz" uyarısı verdi aracım 13750km de. bundan 400-500km öncede yolda gizliden yaptığını farketmiştim tüketim değeri yüksek olunca. son 1 haftadır rolantimde 0,7-1,1 e cıkıyordu ևOK NADİR. bugün uyarıyı verince 15km kadar sürdüm ve biraz da devri yüksek tuttum vitesleri biraz daha geç atarak 3000 devir gibi hatta 120-160 yaptığımda oldu anlık ve uyarı kaybolana dek sürdüm şimdi araç hakikaten rahatladı bunu farkediyorum rolanti tekrar 0,4-0,5 oldu aracın 1 haftadır artan sesi tekrar eskiye döndü ve çok rahat devirleniyor.  steeringwheel

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eforgın kardeşim varmı hayır haber aracınla ılgılı

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
eforgın kardeşim varmı hayır haber aracınla ılgılı
e
Servise gidip en iyi ustalarına ayrıntılı bir şekilde anlattım herşeyi.Bana dediği ilk şey 100 km testi yapalım ona göre rapor tutalım dedi.Bu test için sözleştik yapıcaz müsait bir günde.Daha sonra yazılım güncelleme yapalım dedi bilgisayara bağladı.Filtrenin çok dolu olduğunu söyledi bunu temizledi,baya bir tıkanıklık olsa gerek ciddi bir duman ve koku çıkarttı araçtan.Bu yaptıklarından sonra rölanti değeri 0,5-0,6 arasına düştü, aracın rahatladığını hissettim, bundan sonrasını bende merak ediyorum.Yakıt için de opet'i önerdi.Haftaya da dediği test olayını gerçekleştiricez, acaba değişim olacakmı gerçekten merak ediyorum 023hm

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eforgin link' Alıntı:
e
Servise gidip en iyi ustalarına ayrıntılı bir şekilde anlattım herşeyi.Bana dediği ilk şey 100 km testi yapalım ona göre rapor tutalım dedi.Bu test için sözleştik yapıcaz müsait bir günde.Daha sonra yazılım güncelleme yapalım dedi bilgisayara bağladı.Filtrenin çok dolu olduğunu söyledi bunu temizledi,baya bir tıkanıklık olsa gerek ciddi bir duman ve koku çıkarttı araçtan.Bu yaptıklarından sonra rölanti değeri 0,5-0,6 arasına düştü, aracın rahatladığını hissettim, bundan sonrasını bende merak ediyorum.Yakıt için de opet'i önerdi.Haftaya da dediği test olayını gerçekleştiricez, acaba değişim olacakmı gerçekten merak ediyorum 023hm
ohooooo ölme eşeğım ölme bır ara yaparızda ne demek yahu bende daha once corsa d vardı ve yakıtımı hep Shell den alırdım ozellıklede gtl olanı cok fenaydı ben Shell den hıc bır zaaman vazgeçmem gerı kalan fırmalar ıse bana  gore tırt opetıde kullandım araba  salaklaşmıştı gercı sen bılırsın

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
ohooooo ölme eşeğım ölme bır ara yaparızda ne demek yahu bende daha once corsa d vardı ve yakıtımı hep Shell den alırdım ozellıklede gtl olanı cok fenaydı ben Shell den hıc bır zaaman vazgeçmem gerı kalan fırmalar ıse bana  gore tırt opetıde kullandım araba  salaklaşmıştı gercı sen bılırsın
yani yakıttan ziyade bir iki gün içinde değişim olucakmı onu merak ediyorum, yani yazılım güncelleme ve temizlikten sonra düşüş yaşanırmı?

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eforgin link' Alıntı:
yani yakıttan ziyade bir iki gün içinde değişim olucakmı onu merak ediyorum, yani yazılım güncelleme ve temizlikten sonra düşüş yaşanırmı?
bana kalırsa yarın depoyu fulle hızını da 90 ayarla bıde 100 km yol gıt ondan sonra tekrar fulle bakalım kac lıtre yakacak ama gıdeceğın yol sakın olsun

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
bana kalırsa yarın depoyu fulle hızını da 90 ayarla bıde 100 km yol gıt ondan sonra tekrar fulle bakalım kac lıtre yakacak ama gıdeceğın yol sakın olsun
Aynı testi acaba onlarlamı yapsam , ona göre rapor tutalım varsa bir sıkıntı servisle birlikte çaresine bakalım diye düşünüyorum..

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

İstanbul içi 5.3 yakaladım ortalama son depomda daha da bir şey istemem.
Cok yogun trafik, açıldığında da hep 100-110 hız.