Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

yalovadan izmire geldim. 2 yetişkin 2 çocuk. bagaj full dolu. ön koltukta bile bavul vardı. klima hep açık. 110-120 gittim. yol bilgisayarı ortalama  4.3 gösteriyor. bundan iyisi can sağlığı heralde. :)

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

30 mart 2013 çıkışlı aracımla çok şükür kazasız belasız 13500 km ye ulaştım :) bunun en az yarısı klimalı kullanım olmak üzere ORTALAMA yakıt tüketimim 5.2 arkadaşlar

not: aracı aldığımdan beri hiç sıfırlamadım elim gitmiyor :)

son zamanlarda erzurum - horasan arası gidip geliyorum git gel 180km ve hep 90 a sabitliyorum (cc yi bozmak gerekmedikçe) son 4-5 sürüşüm bu şekilde ANLIK tüketim nadiren 2,8-2,9 a iniyor sanki (bana eğim yok gibi geliyor ama dümdüz yol bulmak bulsak da anlamak Türkiye şartlarında zor biraz) genellikle de 3,2-3,5 gösteriyor düz yolda maksimum.

sizce değerler makul mü arkadaşlar? cc 90 da iken çok ii geliyor bana hatta klima auto da iken bile 3,2-3,5 yazdığını biliyorum

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
bu ne böyle 31agryyy
yaz boyu klima açık 5,7 geçmedi şehiriçi.
Servis ilgilenmiyor, arıza ışığı yakmadan bakmayız diyor.Korkudan gaza basamıyorum ama 7,9.Yahu 200 tl mazotla 550 km gidilirmi diyorum beni sallayan yok. 31agryyy

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eforgin link' Alıntı:
Servis ilgilenmiyor, arıza ışığı yakmadan bakmayız diyor.Korkudan gaza basamıyorum ama 7,9.Yahu 200 tl mazotla 550 km gidilirmi diyorum beni sallayan yok. 31agryyy
kesinlikle başka bir sorun var bence başka bir servise de gidin. sürüş alışkanlıklarınızdan olabilirmi? kaç devirde vites yükseltiyorsunuz? araç dizel değilmi?

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
kesinlikle başka bir sorun var bence başka bir servise de gidin. sürüş alışkanlıklarınızdan olabilirmi? kaç devirde vites yükseltiyorsunuz? araç dizel değilmi?
Dizel araç 2000-2500 arası değişiyorum , sizce bu kadar etki edebilirmi? Başka bir servis yok ki  :'(

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eforgin link' Alıntı:
Dizel araç 2000-2500 arası değişiyorum , sizce bu kadar etki edebilirmi? Başka bir servis yok ki  :'(
kullanddığın devır aralıkları normal ama bu kadar da yakmaması gerekıyo bır depoyla nasıl 500 km gıdıyorsun  bır turlu anamadım

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
kullanddığın devır aralıkları normal ama bu kadar da yakmaması gerekıyo bır depoyla nasıl 500 km gıdıyorsun  bır turlu anamadım
Araç traktör gibi bir ses çıkarıyor, bazen ışıklardan kalkarken hızlanmaya gücü yetmiyor dolayısı ile gazı verip hızlanmak zorunda kalıyorum.Ya anlamadığım servisin ne kadar zamanını alır problemi bulmak..

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eforgin link' Alıntı:
Araç traktör gibi bir ses çıkarıyor, bazen ışıklardan kalkarken hızlanmaya gücü yetmiyor dolayısı ile gazı verip hızlanmak zorunda kalıyorum.Ya anlamadığım servisin ne kadar zamanını alır problemi bulmak..
akllıma gelen ıkı problem olabılır ya turboda kacak var yada partıkul fıltresı  çalışmıyor olabılır cunku çalışmadığı zamanlar da cok  araç hem guc kaybı olur hem dedıyın gıbı traktör gıbı ses cıkarıyo sana sunu soracam aracın normal rolantıde çalışırken anlık değerı kac gosterıyor  yol bılgısayarın