Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Tolga KARACA link' Alıntı:
Sürüş tecrübem yok ancak sürekli olarak sessizliğinin övüldüğünü okuyorum, bunun dışında kalite algısı olarak tek pek beğenmediğim kapıların kapanış sesleri oldu, bu ölümcül bir detay olmasa da indana subjektif açıdan güven veren birşey.

Koku meselesine gelince, 508 e ilk bindiğimdeki koku bir C serisi ile hemen hemen aynıydı, son kez fuarda bindiğim cam tavanlı Sw versiyonunun iç ambiyansı - bagaj kaplamaları vs gayet başarılıydı.
Tolga bey koku konusuna hassasiyetimden dolayı özellikle dikkat ettim benim araçta kesinlikle yok.Aynı anda gittim öteki modellerine(peugeot) bindim ve astra daki gibi plastik kokusu var.Belki bana öyle gelmiş olabilir ama tesbitim bu yönde olmuştu.Bildiğim kadarıyla audi koku konusunda çok hassas.Seyrettiğim bir filmde burnu çok hassas olan bir kişi audi aracın hemen her yerini kokluyordu,bazılarına gereksiz gelebilir ama çok doğru bir işlem bence :)

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
O yakıt becerisinin altında Auto6R yatıyor abi :)  Vites değişimlerindeki sarsıntıyı vites değiştirirken ayağınızı gazdan çekerek nispeten bertaraf edebiliyorsunuz. Ve evet adaptif Xenon denen icad mükemmel bir icad  general_hehe

bu auto6R ,vw nin DSG i ile aynımı?  birde şu adaptif far bizdeki AFL  ile aynımı ? teşekkürler..

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batu link' Alıntı:
bu auto6R ,vw nin DSG i ile aynımı?  birde şu adaptif far bizdeki AFL  ile aynımı ? teşekkürler..
Auto6R DSG ile aynı değil.Auto6R PSA grubunun ürettiği ,manuel viteste insan ayağının yaptığı işlevi binevi robot vasıtası ile yapan bir sistem.Bu şanzuman aynı zamanda kullanıcının tepkilerine göre vites aralıklarınıda değiştirebiliyormuş.Getiriside aynı aracın manuel viteslisinden otomatiğinin daha az yakıt sarfiyatı.DSG ye göre daha sorunsuz ama vites geçişlerini daha fazla hissettiren bir şaanzuman.Vites geçiş anlarında ayağın gazdan çekilmesi ile birmiktar tolere edilebiliyor.adaptif zenon far afl ile aynı özellikleri taşıyor(viraja karşı duyarlılık,oto yükseklik ayarı,uzun/kısa zenon) ama cosmo tip opel kullanmadığımdan kıyaslayamıyorum

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birde eklemeden geçemeyeceğim, peugeot 508 in böyle güzel bir paylaşımların yapıldığı bir forum sitesi malesef yok (veya ben göremedim)ve ben hala formun meraklı bir takipcisiyim :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servis dezavantajı olmasa 1.6 156Hp modelini düşünebilirdim önceden..

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Servis dezavantajı olmasa 1.6 156Hp modelini düşünebilirdim önceden..

Hocam biraz açabilir misin. Servislerin ne gibi bir dezavantajı var. 7 kişilik 5008 ilgi alanımda. Bu dezavantajlar aynı platform ve motoru kullanan Citroen için de geçerli mi? Gran Picasso da aynı şekilde ilgi alanımda.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Hocam biraz açabilir misin. Servislerin ne gibi bir dezavantajı var. 7 kişilik 5008 ilgi alanımda. Bu dezavantajlar aynı platform ve motoru kullanan Citroen için de geçerli mi? Gran Picasso da aynı şekilde ilgi alanımda.

Dezavantaj derken detayını belirtmem gerekirdi - yanlış manaya neden olmuş; benim için dezavantajı bana çok uzakta olması, ben Akçay da ikamet ediyorum Peugeot satış-servis noktasıysa Balıkesir-izmir yolunda..

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla Tolga'cım geçen yıllarda tatilimizi Güre'de geçirmiştik. Dünyanın cennetinde yaşıyorsunuz bunu bil...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Valla Tolga'cım geçen yıllarda tatilimizi Güre'de geçirmiştik. Dünyanın cennetinde yaşıyorsunuz bunu bil...

Haklısın abicim Güre - Akçay ve Altınoluk çok güzel, bir de hizmet açısından büyük şehirlerinkine azıcık yakın olsa; sıklıkla elektrik gider hala çoğu yerde yol yok kanalizasyon yok, sağanak yağmurda kolayca sel oluyor vs vs..

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ama bence değer orada yaşamaya Tolga...