Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

34ERC53 link' Alıntı:
Arkadaşlar Yeni Zamlardan Sonra 185 Tl ye Dolan Depo ile şehiriçi  700-750km yol yapabiliyorum, Sizce normalmidir?
Aracım Astra j 1.3 Ecoflex
Durum azçok bende de aynı, yalnız ben çeyrek depo kaldığı zaman dolduruyorum, 750 km civarında gidiyor, sürekli şehir içi kullanıyorum.

Sezgin~BDZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konuyu gordugum ıyı oldu. bende sanki bi sorun var gibi. Yol bilgisayarında ortalama Yakıt tüketimi 7.0lt/100km

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Dediğin yöntemi sık kullanırdım ama bizim araçlarda depoyu taşana kadar fullemek zararlı galiba, bu yüzden Edremit - Balıkesir arasında 97. km de deponun yaklaşık 4.8 litre benzin almasına göre "araç 4.8 yaktı" diyemiyorum kesin olarak..

Tolga Bey sizin bildiklerinize göre ne gibi bir zarar söz konusu. Bana söylenen genleşme ile alakalı sıkıntı olabileceği idi.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=88.msg44020#msg44020 date=1313863963]

Dediğin yöntemi sık kullanırdım ama bizim araçlarda depoyu taşana kadar fullemek zararlı galiba, bu yüzden Edremit - Balıkesir arasında 97. km de deponun yaklaşık 4.8 litre benzin almasına göre "araç 4.8 yaktı" diyemiyorum kesin olarak..

Tolga Bey sizin bildiklerinize göre ne gibi bir zarar söz konusu. Bana söylenen genleşme ile alakalı sıkıntı olabileceği idi.
[/quote]
doğrudur genleşme için yer kalsın diye depoyu tabanca attıktan sonra daha fazla doldurmamak daha iyidir. ben de öyle biliyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=88.msg44124#msg44124 date=1314008101]
[quote author=Tolga KARACA link=topic=88.msg44020#msg44020 date=1313863963]

[/quote]
doğrudur genleşme için yer kalsın diye depoyu tabanca attıktan sonra daha fazla doldurmamak daha iyidir. ben de öyle biliyorum.
[/quote]

abi onun genleşmeye fırsatı kalırsa genleşsin  011zaa

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakıt deposu havalandırma sistemine zarar verebiliyor diye tartışılmıştı birkaç ay önce..

Bende o aralar depoyu ağzına kadar doldurtuyordum ve motordan arada takırtılı bir ses geliyordu.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Yakıt deposu havalandırma sistemine zarar verebiliyor diye tartışılmıştı birkaç ay önce..

Bende o aralar depoyu ağzına kadar doldurtuyordum ve motordan arada takırtılı bir ses geliyordu.

hmm... Tesekkürler Tolga bey.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=88.msg44154#msg44154 date=1314021996]

hmm... Tesekkürler Tolga bey.
[/quote]

Rica ederim.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Arkadaslar bu enjokterlernde arıza olan bı arakdas vardı yanlıs htrlnıorsam.. Cıhaza baglaynca gostermıs mı acaba

musician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben aracımı alır almaz depoyu fullemiştim. 2 günde 100 km gibi bi yol yaptım (tamamı şehir içi ve yoğun dur-kalk trafikte). şu an yakıt menzili 490-500 arasında oynuyor (çeyrek depo bitecek neredeyse) ve ortalama tüketim 8 litre olarak gösteriyor. Size de böyle olmuş muydu ilk kullanımızda ? Bu düşer mi sizce ? Yoksa ben mi fazla yükleniyorum gaza.  walll