>> ASTRA G YOL BİLGİSAYARI MONTAJI "Resimli Anlatım"

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ve yazmayı unutmuşu bir soru daha benim ekranda ölçüler galon ve mil olarak çıkıyor sanırım ingiliz malı. nasıl litre ve kmye çevirebiliriz.? ayrıca kontağı ve parkları kapatınca ekranın ışıkları sönmüyor sorun nerdedir acaba?

Son düzenleme:

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu arkadaşlar yardım edecek kimse

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste cihaza bağlatıp yeniden proğramlatmalısınız arabanızın motor koduna göre ve türkiye şartlarına göre yani km ve litre olarak. ekran ışıklarının gitmemesi kontaktan olabilir, kontakta anahtarı çıkarıldığını anlayan mekanizma takılı kalmış olabilir...

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar birkaç sorum olacak.
öncelikle ışı sonunu çözdüm.
1. soru bütün değerlerin yanında bende f yazıyor sanrım fault anlamına geliyor
2. motor ecu bağlantısını henüz yapmadım. sebep bu olabilir mi

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar birkaç sorum olacak.
öncelikle ışı sonunu çözdüm.
1. soru bütün değerlerin yanında bende f yazıyor sanrım fault anlamına geliyor
2. motor ecu bağlantısını henüz yapmadım. sebep bu olabilir mi

Bütün değerlerin yanında dediğini tam kestiremedim kontağı açtığında yapılan sensör denetiminde fault alıyorsan sensörler bağlantılarını şase yapmamışsındır bunu kontrol et. Eğer bunun dışında ekrandaki tüm fonksiyonlarda fault alıyorsan buda soket bağlantılarını hatalı yaptığını gösteriyor soket kablo renklerin 32 pin ve 12 pin renkleri birbirlerine eş değil bu şekilde yaptıysan sorun bundandır. 12 pin sokete toplu iğne takarak takılı olan pin deki rengi bu şekilde tespit etmen gerekiyor.

Motor ecu bağlantısı dediğin 27 nolu pin anlık yakıt tüketimini kontrol ediyor bunu bağlamazsanda sistemde tıkır tıkır çalışır.

Kolay gelsin

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontağı açınca yapılan denetim değil. bu anlık tüketimle ilgili değerlerde hata var. sanırım ecudaki bağlantıyı yapınca sorun çözülecek. birde bu instruments coolant temp tachodaki 28 nolu pin
yapmasam ne olur?. yapınca ne oluyor

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar motor ecu kablo bağlantısını yapmazsanız bu tip hatalar verir. bağlantı yapıldıktan sonra düzelir.

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde bu instruments coolant temp tachodaki 28 nolu pin
yapmasam ne olur?. yapınca ne oluyor

Güzel soru normalde harareti göstermesi gerekiyor veya hararet yaptığındamı bildiriyor bilemiyorum ben daha bir faydasını görmedim araç hararet yapmadığından kaynaklı olabilir..

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bağlamasamda olur o zaman zaten kadranda hararet yapınca gösteriyor. çok da öndemli değil o zaman. peki bu mil ve galondan eminmisiniz?. serviste litre ve km ye döndürtebileceğimden

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide ecudan bağlantı yapmazsanız yakıt bilgilerinin hepsinde hata verir yani F yazar sadece sıcaklık, ortalama hız gibi gereksiz:D değerleri görürsünüz serviste km ye çevirebilirsiniz eminiz değilmi arkadaşlar:D