ASTRA G CRUİSE GÖSTERGE LED AKTİVASYONU ( Resimli Anlatım )

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b2 c.c. gösterge led aktivasyonu

vectra b için led aktivasyonunu tamamladım.
28012011180.jpg

bu hayatımda yaptığım ilk devre:D altını silikonla kapattım sonrada komple bez bant ile sardım kısa devreyi önlemek için.soketli olursa daha kolay olur montaj istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz vectrada direksiyonun en alt tarafında yerleştirilecek yer de hazır
30012011187.jpg

ilk denemede fren müşür bağlantısını yapmadan denedim çalışmadı onuda yapıp denemek gerekiyormuş.ve sonunda sorunsuz çalıştırdım I ve R ile yanıyor debriyaj, fren ve 0 tuşu ile sönüyor.

30012011188.jpg

göstergeyi söktüm ve led montajını yaparken mavi smd led takmak geldi aklıma ve daha güzel oldu.normalde yuvanın rengi yeşil ama mavi yapınca yeşil görünmüyor istediğiniz renk yapabilirsiniz
30012011190.jpg

yapmak isteyenlere kolay gelsin..

buda son hali
31012011191.jpg

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmm anladim, tesekkurler ayrinti icin, bebek degiliz tabii kurcalamayiz :eek::kop:
araç hareket halinde iken çalışması içinde aslında abs merkezi ya da farklı bir sensör... yani aracın hareket halinde olduğunu bildiren bir sensör bulabilirsek röleyle falan devrenin gnd ucunu o sensörden alabiliriz.örneğin el frenine bağlanabilir ama sadece çekiliyken çalışmaz yani daha sağlam bir çözüm olmalı.hayırlısı olsun tabi:D

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben birşey soracağım tekrar. lambaya 14 nolu pinden mi elektirik vermek gerekiyor yoksa direk lambanın eksi ucundan mı birde koldaki a c ve d bağlanbtılarını kolun hangi renklerine bağlayacağız

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sinyal kolunun soketine dikkatli bakarsanız a c d yazılarını görürsünüz yazılar küçük biraz o kadar