Astra Edition Arka Kapı Sökme RESİMLİ

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

JBL GTO 6508C 16.5cm komponent hoparlörlerimi bağlamak için bugün arka kapıları söktüm fakat nedenini anlamadığım bir şekilde hoparlörler çalışmadı.Mecburen montajı yapmadan tekrar geri kapattım.Ana ünite olarak Naviin NVN506 navigasyon kullanıyorum+gayet memnunum.Kapının iç panelini söktüğümde izolasyon naylonlarını gördüm.Hoparlör tarafındakini yırtmadan nazik bir şekilde yerinden söktüm.hoparlör yuvasında bulunan soketin siyah ve yeşil renkli kabloları mevcut.Yanılmıyorsam siyah - yeşil ise + uçlar olacak.Fakat ne yaptıysam ne ettiysem hoparlörler bir tepki vermedi. Amfi ayarlarında sağ sol ön arka gibi seçenekler mevcut fakat ne yaptıysam tepki alamadım.Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum. Kapıyı sökerken çektiğim bir kaç fotoğraf aşağıdaki gibidir.Umarım faydası olur.

İlk olarak bu kapağı söküyoruz.
Uploaded with ImageShack.com

Sonrasında cam açma butonunun olduğu kısmı yerinden söküyoruz.Aman tırnaklara dikkat nazikçe davranın elinizde kalabilir.Ardından işaretli yerlerdeki vidaları söküyoruz.
Alt kısımdan sağlamca kendimize çekiyoruz.Tırnakları kurtulduktan sonra zaten kolayca geliyor elinize kapı.Biraz yukarıya kaldırarak cam dibinden fitili kurtarıp kapıyı alıyorz.Unutmamamız gereken şey kapı sacında kalan mavi ve yeşil parçaları pense veya kerpeten gibi birşeyle çıkarın.Kapı sacından sökmüş olduğunuz parçaları tekrar plastik kısımda yerlerine geçirin aksi takdirde kapıyı tekrar takamazsınız.
[img=450x600]http://imageshack.com/a/img854/4011/8zbw.jpg[/img]Uploaded with ImageShack.com

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Edition Arka Kapı Sökme RESİMLİ

pekı o aldığın kompenantların tveterlerını nereye monte edecektın onu merak ettım bıde keşke bır elektronıkcıye gıtseydın merak ettım şımdı acaba neden çalışmadı dıye

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
pekı o aldığın kompenantların tveterlerını nereye monte edecektın onu merak ettım bıde keşke bır elektronıkcıye gıtseydın merak ettım şımdı acaba neden çalışmadı dıye
2 yere monte etme şansım var aslında biri kapı plastiğinin üstüne cam önüne.biride wooferın yanına gizleyip kapı içinde görünmeyecek bir yere.Neden çalışmadığı hakkında en ufak bir bilgim yok.Başka yerde denedim gayet kaliteli bir şekilde çalışıyor komponentler.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun kapı kolu tornavida izleri ile biraz deforme olmuş gibi. Tekrar sökerken dahada deforme olmaz inşallah.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

büyük ihtimal navin in çıkışından kaynaklı sorun ,kablo takibi ile navine girişler kontrol edilirse sorun çözülür.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
büyük ihtimal navin in çıkışından kaynaklı sorun ,kablo takibi ile navine girişler kontrol edilirse sorun çözülür.
ulaş benden once davrandın aynısını tam bende yazıyordum şimdi

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:

Bende aynı şekilde düşünüyorum, ya o cihazı bağlayan arkadaşlar arka hoparlörlerin kablosunu bağlamadılar. Yada o cihazda ön arka ayarından arka hoparlörlerin sesi kapalıdır ama onu denediğinizi düşünüyorum. Birde o yeşil kablodaki siyah + ucu - değil, bilginiz olsun.

mehmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam peki tesısat varmı sadece haporler alsak iş tamam mı

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

MEHMETYEGİN link' Alıntı:
hocam peki tesısat varmı sadece haporler alsak iş tamam mı
2013 model öncesinde tesisat var, genelde sedanlarda yok. 2012, 2011 HB'lerde kesin var.

mehmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sadce haporler lalıp işi bitirmek istiyorum 2012 1,6 115 hb j kasa arac 80-130 tl arası bır haporler alıcam ne alayım ?