Astra J Arka Kapı Hoparlor Montajı Resimli Anlatım

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Astra J Arka Kapı Hoparlor Montajı Resimli Anlatım

Geçmiş olsun hocam. Üzücü.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ütenmen Ailem adana da ben Çanakkale de yasiyorum. Araci aldigim gunun sabahi Çanakkaleye dönmek zorunda kaldim. Bu nedenle de gidemedim. Gitsem de kavga etmek disinda bir sonuc elde edebilecegimi dusunmuyorum. Bilmiyorum belki masrafida karsilayabilirlerdi ama netice itibari ile bir musterisini kaybetti ve asla kimseye tavsiye etmeyecegim. Sorunumu da 40 tl gibi bir el emeği ile hallettim. Bu yüzden üzerinde çok durmadım

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ayrica teşekkür ederim sağolun.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Astra J Arka Kapı Hoparlor Montajı Resimli Anlatım

Paramedic link' Alıntı:
[img=450x600]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/07/3c0c61f6506a2e53d38404bad5ea1a07.jpg[/img]
[img=450x600]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/07/b4b0a3c06d58cc1f9fa531f182691d4a.jpg[/img]

Hazır konu açılmısken bende geçen hafta yaşadığım tatsız bir durumdan bahsedip şayet aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız olursa onlar için bir çözüm olabilecegini dusunuyorum. Adana sonaxta (Sonax vs hikaye pisman oldum gittigime aldanmayın bu sahtekarlara) Arabamı detaylı temizlik boya koruma vs yapılması için biraktim bir gün sonra aracımı almaya gittim. Arac ile seyir halinde iken muzigi actim. Aracimda ses sistemi mevcut ancak bir sorun vardi bass calismiyor hoparlorler bozuk caliyordu. Neyse hemen inip arka bagaj kapagini actim aman allahim Sonax taki profesyonel arkadaslarimiz amfiden bass 'a gelen kablolari bass 'tan cikarip iki ucu bir birine degecek sekilde oylece birakmislar. Kabloya dokundugum anda direkt kisa devre yapti vede var olan seste aracta kesildi. Neyse araci yeniden calistirdim ses var ama sag hoparlor calismiyor amfi bozulmus ses berbat otesi geliyor. Gec saat oldugu icin gidemedim Sonax 'a iyikide gitmemisim yoksa cinayet cıkardı kesin. Hangi aptal iki ucu açık kabloyu özellikle de akım olan kabloyu bantlamadan uclari bir araya getirip bir kenara koyar acaba ? Sonax takiler bunu basardilar. Neyse amfi sokuldu icinde bir kac devre yanmis onlari degistirdik. Ses gelmeyen sağ kapıyı söküp hoporlorunu kontrol ettigimizde ise yukarda resmini paylastigimiz durum ile karsilastik. Sağ kapı camindan arac kapi icine su almis vede kabloyu baglanti yerlerinden oksitlendirmis. Muhtemelen kisa devre yapinca da kabloyu kesmis. Her serde bir hayir vardir derler ya Sonax ın yaptıgı hata sayesinde su giren kapiyi da izole etmis bulunduk. şuan aracım sorunsuz bir sekilde calisiyor. Eski ses duzenine kavustum. Resimleri ozellikle paylastim cunku sayet bir anda sesi kesilen bir hoporlor ile karsilasirsaniz akliniza kapiya su girmis olma ihtimalini de getirin derim. Bu arada sizede hayirli ugurlu olsun gule gule kullannin. Gayet basarili bir uygulama olmus.

güzel paylaşım olmuş  14alkiss

yucelakyuz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konu alakalı olduğu için paylaşıyım istedim forumdaki çoğu yazıyı okuyarak arka kapılara hoparlör taktırmak için söktürdüm(bu arada aracım 2014 sedan edition) tesisatçıya arka kapılarda tesisat varmış ama hoparlör yokmuş diye söyledim..tesisatçı kapı içini söktü abi bunda tesisat yok teypten çekecez artık tesisatı biraz uzun sürer dedi bende zamanım kısıtlı(aksam mesaisi vardı)dedim daha sonra geliyim dedim acaba tesisat hakketen yokmu ,yoksa bunu o aracı ilk defa söktüğünü düşündüğüm tesisatçımı bulamadı kendi kendime ortada kablo olcak değil ya bir devreyle kapatılmış  kapının bir yerinde duruyordur diye düşündüm..bu konuda bilgisi olan var mı,internettende hoparlorleri almış bulundum

realsteel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yucelakyuz06 link' Alıntı:
konu alakalı olduğu için paylaşıyım istedim forumdaki çoğu yazıyı okuyarak arka kapılara hoparlör taktırmak için söktürdüm(bu arada aracım 2014 sedan edition) tesisatçıya arka kapılarda tesisat varmış ama hoparlör yokmuş diye söyledim..tesisatçı kapı içini söktü abi bunda tesisat yok teypten çekecez artık tesisatı biraz uzun sürer dedi bende zamanım kısıtlı(aksam mesaisi vardı)dedim daha sonra geliyim dedim acaba tesisat hakketen yokmu ,yoksa bunu o aracı ilk defa söktüğünü düşündüğüm tesisatçımı bulamadı kendi kendime ortada kablo olcak değil ya bir devreyle kapatılmış  kapının bir yerinde duruyordur diye düşündüm..bu konuda bilgisi olan var mı,internettende hoparlorleri almış bulundum

yanlış bilgilendirmek istemem ama bu siteden iyice araştır biyerde editionlarda değil active selectler de çıktığını okumuştum

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzel paylaşım olmuş  thnxx

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yucelakyuz06 link' Alıntı:
Aracim edition 2013 model ağustos çıkışlı benim arabamdada çıkmadı vardir diye bende hoparlör aldim actik baktik yoktu tesisat onden tesisat cekikdi hazır actik halledelim bari dedim 2013 model olan ilk 5-6 ay cikisli araçlarda tesisat var sanirim ama 6. Aydan sonrasinda çıkmıyor diye biliyorum

֖nden çektiğimiz tesisatta problem yasamadim gayet güzel verim aldım memnunum

yucelakyuz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Aracim edition 2013 model ağustos çıkışlı benim arabamdada çıkmadı vardir diye bende hoparlör aldim actik baktik yoktu tesisat onden tesisat cekikdi hazır actik halledelim bari dedim 2013 model olan ilk 5-6 ay cikisli araçlarda tesisat var sanirim ama 6. Aydan sonrasinda çıkmıyor diye biliyorum

Önden çektiğimiz tesisatta problem yasamadim gayet güzel verim aldım memnunum
önden tesisat derken teybi söktürmeden yaptırdınız heralde ön kapı hoparlöründen mi çektirdiniz ayrıcı nasıl bir hoparlör koydurttunuz cm ve watt açısından

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arka kapıya aşada linki olan hoparlörü koydum memnunum bu bile yeterli sesi verdi (tabi orjinal 2 hoparlöre göre) Ön taraftan ana ünite sökülerek kablo uzattık arkaya 16 cm hoparlör kullandım kasnak falan kullanmadım direk kapı sacına monte ettik 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum ufak değişiklikler listesinde editionda ilk akla gelen bu olmalı bence

http://www.bimeks.com.tr/urun/128298/pioneer-ts-g1614r-oto-hoparlor.aspx?gclid=CLO3htWb4cICFQsKwwodZ7kAUg