Astra J Arka Kapı Hoparlor Montajı Resimli Anlatım

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Arka Kapı Hoparlor Montajı Resimli Anlatım

Garanti konusunda sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum, benim aracımda komple tesisat var bütün kapılar söküldü. Bakım zamanı kapı kolları soyuldu diye onarım istedim bütün kapı içleri değişti. 2013 model hb lerde arkaya kablo gidiyordu ama 2014 bilmiyorum durum nedir.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

editionların normal teybinin ses çıkışları kaç wat bilen var mı arkadaşlar?

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ütenmen link' Alıntı:

çok teşekkürler kardeşim.. ilgilendiğin için...şimdi navix cihaz taktırcam ondada sanırım 4*45 watt yani ses iki kat artıcak galiba 20 den 45 e  005hihih  arkayada pioner hoparlör taktırmıştım  pek bişey farketmemişti umarım şimdi farkeder düzgün bi ses alabilirim

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne demek Suleymanhocam yardimci olabildiysem ne mutlu. Bende arkaya Pioneer taktım converssiz ayrı twitterli. ses arttı gibi ama ses kalitesi önceleri iyi gibiydi ama son zamanlarda hiç hoşuma gitmiyor boguk geliyor basi kızıyorum tizi açıyorum ama yine aynı. Bende şiddetle androidi bekliyorum inşallah daha iyi ses aliriz

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Astra J Arka Kapı Hoparlor Montajı Resimli Anlatım

[img=450x600]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/07/3c0c61f6506a2e53d38404bad5ea1a07.jpg[/img]
[img=450x600]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/07/b4b0a3c06d58cc1f9fa531f182691d4a.jpg[/img]

Hazır konu açılmısken bende geçen hafta yaşadığım tatsız bir durumdan bahsedip şayet aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız olursa onlar için bir çözüm olabilecegini dusunuyorum. Adana sonaxta (Sonax vs hikaye pisman oldum gittigime aldanmayın bu sahtekarlara) Arabamı detaylı temizlik boya koruma vs yapılması için biraktim bir gün sonra aracımı almaya gittim. Arac ile seyir halinde iken muzigi actim. Aracimda ses sistemi mevcut ancak bir sorun vardi bass calismiyor hoparlorler bozuk caliyordu. Neyse hemen inip arka bagaj kapagini actim aman allahim Sonax taki profesyonel arkadaslarimiz amfiden bass 'a gelen kablolari bass 'tan cikarip iki ucu bir birine degecek sekilde oylece birakmislar. Kabloya dokundugum anda direkt kisa devre yapti vede var olan seste aracta kesildi. Neyse araci yeniden calistirdim ses var ama sag hoparlor calismiyor amfi bozulmus ses berbat otesi geliyor. Gec saat oldugu icin gidemedim Sonax 'a iyikide gitmemisim yoksa cinayet cıkardı kesin. Hangi aptal iki ucu açık kabloyu özellikle de akım olan kabloyu bantlamadan uclari bir araya getirip bir kenara koyar acaba ? Sonax takiler bunu basardilar. Neyse amfi sokuldu icinde bir kac devre yanmis onlari degistirdik. Ses gelmeyen sağ kapıyı söküp hoporlorunu kontrol ettigimizde ise yukarda resmini paylastigimiz durum ile karsilastik. Sağ kapı camindan arac kapi icine su almis vede kabloyu baglanti yerlerinden oksitlendirmis. Muhtemelen kisa devre yapinca da kabloyu kesmis. Her serde bir hayir vardir derler ya Sonax ın yaptıgı hata sayesinde su giren kapiyi da izole etmis bulunduk. Şuan aracım sorunsuz bir sekilde calisiyor. Eski ses duzenine kavustum. Resimleri ozellikle paylastim cunku sayet bir anda sesi kesilen bir hoporlor ile karsilasirsaniz akliniza kapiya su girmis olma ihtimalini de getirin derim. Bu arada sizede hayirli ugurlu olsun gule gule kullannin. Gayet basarili bir uygulama olmus.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun kardeşim. Sonax a gittinizmi tekrar ne açıklama yaptılar

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çalışmanız için tebrikler. Bu CD300 ün kaç çıkışı olduğu hakkında bilgisi olan var mı bir de tweet ve hoparlör için arka kapıda yerleri ayrı mı yoksa kendinden tweetli hoparlör mü takmak gerek? Elim de Bora dan kalma sanırım 16 cm kasnaklı Philips hoparlör ve tweeter var bunu takabilir miyim diye araştırıyorum.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metinmb407 link' Alıntı:
ևalışmanız için tebrikler. Bu CD300 ün kaç çıkışı olduğu hakkında bilgisi olan var mı bir de tweet ve hoparlör için arka kapıda yerleri ayrı mı yoksa kendinden tweetli hoparlör mü takmak gerek? Elim de Bora dan kalma sanırım 16 cm kasnaklı Philips hoparlör ve tweeter var bunu takabilir miyim diye araştırıyorum.
cd300 için katalogda 4*20 yazıyor yani 4 çıkışı var ama aynı katalog edition için 4 hoparlör yazıyor ama ön kapıda 2 hoparlör var göğüste 2 twitter. Birçok edition da arka kapılarda tesisat var çalışıyor kiminle yok tam bir standart yok yani. Arka kapıda twitter için özel bir yer yok siz biyer belirleyebilirsiniz. Ben twitterleri arka kelebek camın oraya bağladım kablo çekmek baya zaman alıcı. Yalnız ne takarsaniz takın ses tatmin etmiyor ana ünite yani cd300 yetersiz kalıyor. 16 lik hoparlör kapıya olur twitter yeri size kalmış kapi döşemesine bile monte edebilirsiniz kolay  gelsin.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ütenmen link' Alıntı:
cd300 için katalogda 4*20 yazıyor yani 4 çıkışı var ama aynı katalog edition için 4 hoparlör yazıyor ama ön kapıda 2 hoparlör var göğüste 2 twitter. Birçok edition da arka kapılarda tesisat var çalışıyor kiminle yok tam bir standart yok yani. Arka kapıda twitter için özel bir yer yok siz biyer belirleyebilirsiniz. Ben twitterleri arka kelebek camın oraya bağladım kablo çekmek baya zaman alıcı. Yalnız ne takarsaniz takın ses tatmin etmiyor ana ünite yani cd300 yetersiz kalıyor. 16 lik hoparlör kapıya olur twitter yeri size kalmış kapi döşemesine bile monte edebilirsiniz kolay  gelsin.

֖n göğüstki gibi tweet yerleri ayrı olsaymış iyi olurmuş. O zaman farklı alternatiflere yönelmek lazım.