Astra J Arka Kapı Hoparlor Montajı Resimli Anlatım

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Birçoğumuzun uğraştığı ve sürekli üzerine sorular sorulduğu konuyu kendimce toplarmaya çalıştım umarım yardımcı olurum.

Öncelikle arka kapılarımızı nasıl söküyoruz onu açıklayalım, aşağıdaki resimde 1,2 ve 3 olarak işaretledeğim yerlerde 3 adet torx 20 türünde vidamız bulunmakta. 1 numaralı vidaya ulaşmak için kapı açma kolu içindeki siyah plastik kapağı falçata yardımı ile soldan sağa doğru çektirerek açıyoruz. 2 numaralı vidaya ulaşmak için vidanın üzerindeki gümüş renkli kapağı kendimize çekerek çıkartıyoruz. 3 numaralı vidaya ulaşmak için ise 2 numaralı vida ve onu örten kapağı çıkardıktan sonra cam açma tuşunun bulunduğu kutuyu yukarı doğru kaldırarak çıkartıyoruz (buradaki tırnaklara dikkat edin). Vidalar söküldükten sonra kapıyı en alt kısmından çekerek sacından ayırılıyoruz ve kaldırarak camın dibinden çıkarıyoruz. Kapıyı açtıkdan sonra mavi veya yeşil perçinleri kaybetmeyin ve sac üzerinde kalanları pense ile söküp kapı içi plastiği üzerindeki yuvasına yerleştirin. Aksi taktirde tekrar monte edemezsiniz kapınızı.

u67sr.jpg

Kapı söküldükten sonra hoparlor yuvası içinde aşağıdaki resimdeki soketi bulacaksınız, bu soket üzerinde yeşil-yeşilsiyah renkli bir koblo göreceksiniz. Yeşil uç + yeşilsiyah - şeklinde bağlantı yapmalısınız.

u6802.jpg

Hoparlor montajını 2 şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak montajı aşağıdaki resimdeki gibi yapabilirsiniz. Eğer benim gibi kapı içine monte edecekseniz max 1,5 cm lik vida kullanın aksi taktirde kapıyı delersiniz vida ucu ön taraftan çıkabilir. Diğer yöntem ise sanayide veya kendiniz bir kasnak yaparak hoparloru direk kapı sacına monte edebilirsiniz.

u683h.jpg

u6859.jpg

Not : Bazı resimler bilgilendirme amaçlı alıntı yapılmıştır. Sürç-i lisan ettiysem affola, keyifli forumlar...

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Arka Kapı Hoparlor Montajı Resimli Anlatım

kenan sen yukardakı sony kompenantlerı mı taktın arka kapılara ses olarak nasıl ve bass sesını az da olsa alabılıyormusun

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenan bışey daha soracam bıde o kompnantların tweterlerını sen nereye montaj yaptın  onların bıde tweterlerı var

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cok faydali bi paylasim emeginize saglik
+1  thnxx

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok iyi ve merak edilen bir paylaşım  thnxx

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

general_Pray tebrikler detayli anlatim da cok guzel olmus. Bende de siradaki islem araka hoparlor ve boya koruma

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
kenan sen yukardakı sony kompenantlerı mı taktın arka kapılara ses olarak nasıl ve bass sesını az da olsa alabılıyormusun

nanisa link' Alıntı:
kenan bışey daha soracam bıde o kompnantların tweterlerını sen nereye montaj yaptın  onların bıde tweterlerı var

Aslında benim kullandığım hoparlor aşağıdaki linkte, ama hoparloru takarken onun sevdasına tutularak resim çekmeyi unuttum :) Sonrasında da kapıyı sökmek istemedim ve alıntı olarak bahsettiğim bu resimi buldum. Tweterler şuan kutusunda duruyor amfi ve bası bekliyorlar. şuan için ses nasıl derseniz haliyle biraz boğuk ama eskisinden daha tonlu.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/sony-xs-gtx1622s-260-watt-16-cm-2-yollu-mid-96922835

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sedanlardada tesisat çekili mi acaba

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elimde bir adet 17 cmlik pıoneer hoparlör var arka kapıya olurmuki acaba

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allahtan opel benim araçta hoparlörü eksiltmemiş şanslıyım galiba... Güzel uygulama