Araç arayışım son buldu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert konuya ek bir şey söyleyeyim kusura bakmasın kimse ama başkasının arabasıyla övünen adamlara bende çok uyuz oluyorum :)

Gariban vectram olsun benim olsun :) Kimisi huy edinebiliyor böyle şeyleri, yok bizim arkadaşın araba şöyle ezeriz geçeriz tokatlarız falan :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
babamda 2009 accent era 1.4 select modeli var onun rengi siyah ama beyaz daha güzel siyah boğuyor eraları ayrıca arabaya gerçekten çok temiz bakıyorsun yapılan masraflar ortada bizimkisi bu kadar temiz değil hatta frenler ses yapıyor gidip bakımını bile yaptırmıyor ayrıca bir şey sorucam 1.4 erayla 1.5 dizel eranın farkı nasıl performans olarak hiç sürmedim ama çok hızlı falan diyolar ? :D

Eskilere bakarken yeni farkettim kusura bakma daha önce 1.4 kullanmadım ama onlarda fena değil 97 beygir ve çift egzantrikler 1.4 ama 1.6 gibi gidiyor diyorlar ama onların 1.6 CVVT modelleri var Vtec gibi değişken zamanlamalı subap kontrolü düşük devirlerde ekonomi yüksek devirlerde performans veriyor. Şunuda eklim 1.4 Era 1.5 CRDi gibi gitmez :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:14 ----------

Doğukan senin lastikler kaç jant?
Conti'yi 150'ye almışsın...
Benimki 15 jant, yaz lastiklerine 190-200 çekiyorlar..
14 mü seninki?

Misal; http://www.lastikcim.com.tr/Continental-ContiPremiumContact-5-18560R15-88H-XL,PR-12545.html

Evet 185/65 R14 lastik ebatlarım bende 195 taban düşünüyorumdum vazgeçtim yakıt artar diye.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:23 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:15 ----------

era chiplenirse kalkışta virajda ise alayı alır gibi geliyor c ler amgler 320ler..Doğukan valla yine gülümsettin beni :) kardesim yine 140la falan rahat alıyorum virajları diosun vallahi ben 225 taban lastikle astramla girmeye çekiniyorum aman dikkat et girme öyle yüksek hızlarda.boşver canın daha önemli...yeni lastiklerin hayırlı olsun takım alarak cok dogru yapmıssın..

Gülümse iyidir gülümsemek ya viraj dediğim Antalya'nın tatlı virajları öyle keskin virajlar falan değil keskin virajları nereye alıyorsun almak için Esp+ lazım Tcs ve Asr falan lazım yada direk Subaru Impreza lazım yada bir Quatro S3 :)

muarrem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bu bilgiye neye dayanarak yapıyorsun 2 sn iyileşme olamaz bu işlerin ustası falanmısın yoksa kendi mantığınlamı karar verdin :) İstedigin chip tuning firmasına git sor Hyundai Era 1.5 CRDi motoru sadece chiple 140 hp 290 nm tork oluyormu diye diye bakalım ne cevap vericekler. + 140 hp bir arabanın 8 saniyede 100 km/h 'a çıkması çok abartı değil. Kusura bakma araban nedir bilmiyorum ama sana bir arabada 0-100 7-8 saniye çok büyüleyici geliyor galiba şu anda 1.4 tsi motorları ile Doğuş grubu 0-100'ü 7 saniyede tamamlıyor stock haliyle birde Dsg şanzıman alırsan 6.5 saniye direk olay bunda abartılacak bişey yok şimdi ordan gene yorum gelir o araba 140 hp olursa tabut olur diye gerekirse Eibach yayları çekerim oda kesmezse takarım bir Coilever keyfime bakarım fren konusunuda unutmadım şimdi 110 hp haline zor yetiyor o fren 140'a hiç yetmez diyenlerede gerekirse onuda hava kanallı disklerle değişiriz oda kesmezse takarım Brembo :)

Ya dostum bol keseden atip duruyosun. 7-8 saniye benim 0-100 de hic gormedigim hizlar degil merak etme. Ama bu 1.4 olup dsg si olup 6.5 saniye yapan araba hangisiymis vw soyleyelim de adamlarin haberleri olsun boyle bir araba urettiklerinden. Polo gti 1.4. 180 dsg 7saniye verisi var senin 1.5 110 dizel aracinin yazilipla 8 saniye bana komik geliyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ya dostum bol keseden atip duruyosun. 7-8 saniye benim 0-100 de hic gormedigim hizlar degil merak etme. Ama bu 1.4 olup dsg si olup 6.5 saniye yapan araba hangisiymis vw soyleyelim de adamlarin haberleri olsun boyle bir araba urettiklerinden. Polo gti 1.4. 180 dsg 7saniye verisi var senin 1.5 110 dizel aracinin yazilipla 8 saniye bana komik geliyor.

Polo Gti'lar bilmediğim araba değil onlardan bahsettim bende ama İbiza cupra çok daha fena kaçıyor onlardan zannedersem biraz Polo hastalığıda var sende ama Vw iyidir hoştur polo olmamış zaten ciddi anlamda söylüyorum Polo Gti'ın sevdiğim yönü görünümü ve isteğe göre 1.000 lira gibi bir masrafa 4 kapıya çevirme şansı. Bu tür bir araba alacak olsam en başarılı motor gördüğüm Opel Corsa Opc olur hem hacim yüksek hemde manuel vites var tam benlik tek sıkıntısı tek kapı firma 4 kapıya aktarsa özellikleri direk alırım :) IDSPlus olması ayrı bir hikaye :)

muarrem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Polo Gti'lar bilmediğim araba değil onlardan bahsettim bende ama İbiza cupra çok daha fena kaçıyor onlardan zannedersem biraz Polo hastalığıda var sende ama Vw iyidir hoştur polo olmamış zaten ciddi anlamda söylüyorum Polo Gti'ın sevdiğim yönü görünümü ve isteğe göre 1.000 lira gibi bir masrafa 4 kapıya çevirme şansı. Bu tür bir araba alacak olsam en başarılı motor gördüğüm Opel Corsa Opc olur hem hacim yüksek hemde manuel vites var tam benlik tek sıkıntısı tek kapı firma 4 kapıya aktarsa özellikleri direk alırım :) IDSPlus olması ayrı bir hikaye :)

İbizayla polo arasinda bayagi bir konfor farki var. Spor araba olayinda suan turkiyede en cok satan polo gti dir sanirim fiyati ve performans olarak 0 km alinabilcek guzel bir arac.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Vw Polo 180 hp ve 250 tork çift şarjlı hem turbo hem kompresör :) 0-100 6.9 falandı verdiği değer 7 ileri çift kavrama DSG var arabayı kurtaranda o zaten onu söylemek gerek 2010-2011 modelleride yağ yakmasıyla ünlüdür. Ibiza Cupra ise yol tutuşu daha zayıftır ama ondan daha hırçındır :) gelelim Corsa Opc'ye motor hacmi 1.6 Polo ve İbiza 1.4 kısaca daha ciğerli al sana bir gol. 192 beygir ve 230 nm torku var tork aralığı 1950-5900 falandı zaten 6.000 kesici al sana ikinci gol. 0-100 7.3 falan Polo biraz önde gider DSG yardımıyla ama kapattığında Polo denem bir şey kalmaz. Manuel vites buda benim bir arabada en çok istediğim şeydir üçüncü gol. Daha sonra IDSPlus var süspansiyon ve şaseye müdahale virajlarda şansı yok buda dördüncü gol Recore yarış koltukları var Vw Polo'da sofra bezi görünümünde kumaş koltuk var şimdi sen yazarsın 1.6 olsun Dsg affetmez diye yaz YouTube'ye Corsa'nın nasıl parçaladığını gör. Hachback sınıfında bana göre Opc'ye rakip yok en fazla olsa olsa Honda Civic Teyp-R yada Audi S3 olur onlar 2.0 motor :) Sanırım detaylı açıklama olmuştur bunu candan söylüyorum Astra Gtc Opc'yi sevmiyorum ama Corsa Opc çok fena olmuş tebrik ediyorum Opel'i

muarrem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Vw Polo 180 hp ve 250 tork çift şarjlı hem turbo hem kompresör :) 0-100 6.9 falandı verdiği değer 7 ileri çift kavrama DSG var arabayı kurtaranda o zaten onu söylemek gerek 2010-2011 modelleride yağ yakmasıyla ünlüdür. Ibiza Cupra ise yol tutuşu daha zayıftır ama ondan daha hırçındır :) gelelim Corsa Opc'ye motor hacmi 1.6 Polo ve İbiza 1.4 kısaca daha ciğerli al sana bir gol. 192 beygir ve 230 nm torku var tork aralığı 1950-5900 falandı zaten 6.000 kesici al sana ikinci gol. 0-100 7.3 falan Polo biraz önde gider DSG yardımıyla ama kapattığında Polo denem bir şey kalmaz. Manuel vites buda benim bir arabada en çok istediğim şeydir üçüncü gol. Daha sonra IDSPlus var süspansiyon ve şaseye müdahale virajlarda şansı yok buda dördüncü gol Recore yarış koltukları var Vw Polo'da sofra bezi görünümünde kumaş koltuk var şimdi sen yazarsın 1.6 olsun Dsg affetmez diye yaz YouTube'ye Corsa'nın nasıl parçaladığını gör. Hachback sınıfında bana göre Opc'ye rakip yok en fazla olsa olsa Honda Civic Teyp-R yada Audi S3 olur onlar 2.0 motor :) Sanırım detaylı açıklama olmuştur bunu candan söylüyorum Astra Gtc Opc'yi sevmiyorum ama Corsa Opc çok fena olmuş tebrik ediyorum Opel'i

Ben sana corsa opc poloyu gecmez veya boyle gecer mi yazdim ? Kendi kendine tartisma yapiyosun.

Sen bana 1.4 dsg li arac var 6.5 sn ye yapiyo dsg sizi 7 sn dedin bende goster deddim vw haberi olsun.

Sen yazilim li era 8 saniye 0-100 yapar diyosun bende sana kolundaki saate bakip hiz olculen bir video koyma profosyonelce yapilmis bir sey koy inaniyim diyorum. Buda olculmesi gerektigi gibi yapilan 0-100 videosu

http://youtu.be/fvm7O2CArx8

Senin koydugun gibi evet yol duz 1-2-3 diyip gaza basip olculmez bu sureler.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben sana corsa opc poloyu gecmez veya boyle gecer mi yazdim ? Kendi kendine tartisma yapiyosun.

Sen bana 1.4 dsg li arac var 6.5 sn ye yapiyo dsg sizi 7 sn dedin bende goster deddim vw haberi olsun.

Sen yazilim li era 8 saniye 0-100 yapar diyosun bende sana kolundaki saate bakip hiz olculen bir video koyma profosyonelce yapilmis bir sey koy inaniyim diyorum.

Ben o konuyu konuşmak istemiyorum çünkü hemen bahane üretiyorsun video attık geldin yol düz değil dedin dyno verisi sordun garip garip teoriler şimdi ben arabayı chiplesem adam gibi video atsam sen gene yolun eğimini bilmek gerek 1 mm bile çok farkettirir dersin kaç kişi bunlara senin kadar dikkat ediyor merak ediyorum. Adam 2.0 atmosferik Mondeo yemiş onu geçtim 1.6 CRDi Cerato parçalamış onuda geçtim 2.0 Turbo 160 beygir Volvo yemiş bunlara bakıp helal olsun 145 beygir ama ne arabalar yemiş diyeceğine 8 saniye 0-100 yapamaz 1.6 Bmw Mercedes yenemez diyorsun şu 2.0 Turbo Volvo ile C180'i kapıştırsam Mercedesi parçalar.

muarrem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ben o konuyu konuşmak istemiyorum çünkü hemen bahane üretiyorsun video attık geldin yol düz değil dedin dyno verisi sordun garip garip teoriler şimdi ben arabayı chiplesem adam gibi video atsam sen gene yolun eğimini bilmek gerek 1 mm bile çok farkettirir dersin kaç kişi bunlara senin kadar dikkat ediyor merak ediyorum. Adam 2.0 atmosferik Mondeo yemiş onu geçtim 1.6 CRDi Cerato parçalamış onuda geçtim 2.0 Turbo 160 beygir Volvo yemiş bunlara bakıp helal olsun 145 beygir ama ne arabalar yemiş diyeceğine 8 saniye 0-100 yapamaz 1.6 Bmw Mercedes yenemez diyorsun şu 2.0 Turbo Volvo ile C180'i kapıştırsam Mercedesi parçalar.

Off bilgisizlik nasil bir sey anlamiyorum ben parcalar keser :p minimum 14 yasindaki turbolu volvo parcalamak ne mercedesi icinden gecer :p senle daha fazla konusmaya gerek yok bilgisizlik diz boyu.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Off bilgisizlik nasil bir sey anlamiyorum ben parcalar keser :p minimum 14 yasindaki turbolu volvo parcalamak ne mercedesi icinden gecer :p senle daha fazla konusmaya gerek yok bilgisizlik diz boyu.

Sen ya ne demek istediğini anlatamıyorsun yada gerçekten saçmalıyorsun burda konu Volvo değil o mesajdan sadece o çıkarımı yapmışsın ben orda video izle yeter diyorum sen 8 saniye diyorsun senin Honda Civic kusura bakma o videodaki Ceratoyu alamaz bunu niye yazdın diyorsan Era'nın motoru hafife alınacak motor değil bileği zor bükülür çıkarımı hele birde chipliyse sen o zaman gör karnavalı şimdi ne alaka dersin saniyelere takılacağına gerçeklere gözünü bir aç zaten arabayı chiplim senin hatrın için bir 3.20 harcicam :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...