Akünüz bitiyorsa sebepleri ve çözümleri

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bence c7 var rejenerasyon modunda 16v 1500 ma akımda şarj yapıyor dün yaptım ama olmadı bugün öğleden sonra yine başladım bakalım ne zaman bitecek baya bir fokurduyor:) bu arada benimde odada şarj oluyor ama duman falan çıkarmadı:)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence c7 var rejenerasyon modunda 16v 1500 ma akımda şarj yapıyor dün yaptım ama olmadı bugün öğleden sonra yine başladım bakalım ne zaman bitecek baya bir fokurduyor:) bu arada benimde odada şarj oluyor ama duman falan çıkarmadı:)

balkona at onu zehirler seni... rejenerasyon modu bi kaç saat çalışsın... kapakları açık olsun akünün... toparlaması lazım aküyü...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
balkona at onu zehirler seni... rejenerasyon modu bi kaç saat çalışsın... kapakları açık olsun akünün... toparlaması lazım aküyü...

balkona atamıyorum yağmur var rüzgarla beraber su içinde hepsi teras kapısını açtım öyle oturuyorum kapakları açık birde asit ilave etmek gerekir miydi ben sadece saf su koydum

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balkona atamıyorum yağmur var rüzgarla beraber su içinde hepsi teras kapısını açtım öyle oturuyorum kapakları açık birde asit ilave etmek gerekir miydi ben sadece saf su koydum

asit ilavesine gerek yok. akü sıcaklığı 50 derecelere gelirse yani elinle dokunduğunda elini rahatsız ediyorsa işleme ara vermen gerekiyor... akünün içinden çıkan gazı solumamaya çalış... genzin boğazın yanmaya başlar zaten...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
asit ilavesine gerek yok. akü sıcaklığı 50 derecelere gelirse yani elinle dokunduğunda elini rahatsız ediyorsa işleme ara vermen gerekiyor... akünün içinden çıkan gazı solumamaya çalış... genzin boğazın yanmaya başlar zaten...

iki gündür odanın camı açık zaten başına eğıilmezsem kokmuyor sanırım kendine gelecek gibi bir bölmede pas görmüştüm o tamamen temizlenmiş cihazı aşırı ısınma koruması var o yüzden ölçmedim kaç derecede ama 50 olmamıştır 35-40 anca var

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
1 saat sonra 10.74e iniyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
rejenerasyon modunda bi kaç saatte düzelmediyse ve sonrasında 12 nin altına yine düştüyse geçmiş olsun ölmüş o bence....

aslında içini temizleyip tekrardan dolduruluyordu ama içine ir toz konuyordu sülfatlaşmayı çözmek için onu unuttum şimdi aküyü değiştirsem elektrikçiye bıraksam onlar tekrardan canladırıp satıyorlar ikinci el olarak neden boşaldığınıda buldum fare - kablosunu kemirmiş ve şasiye değiyormuş buda aküyü boşaltmış anladığım kadarıyla:)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında içini temizleyip tekrardan dolduruluyordu ama içine ir toz konuyordu sülfatlaşmayı çözmek için onu unuttum şimdi aküyü değiştirsem elektrikçiye bıraksam onlar tekrardan canladırıp satıyorlar ikinci el olarak neden boşaldığınıda buldum fare - kablosunu kemirmiş ve şasiye değiyormuş buda aküyü boşaltmış anladığım kadarıyla:)

magnezyum sülfat. işe yararmı bilmiyorum... denenbilir.. fareler sakat ya :)

dersimss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarı

Hocam komnuyla lakalı olmayan bi soru soracağom yol bilgisayarı araba kapılarıları açılınca çalışmıyor neden acaba