Akünüz bitiyorsa sebepleri ve çözümleri

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba teybdenmi yapıyor teyb kontağa bağlı değil dün gidip baglattiracaktim ama teybci kontaktan gelen kablo yok gidip taktirman lazım dedi

ne kadar surede bitiyor?
teyp bitiriyor olabilir.sonradan takilanlari duzgun takmadiklarinda gereksiz yere akuden yer.
sarj voltajlari ne durumda yeterli sarj ediyormu?

berberoglu70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel ve faydalı bilgilendirme teşekkürler ethem abi:rakir:
benim akünün bitiş nedeni teyip le cd changer miş ikisinide sötürdüm şuan bir problem yok. araba kapalıyken elektrik çekimi de 0.003 amper çıkıyo abi. normal demi.
Söktürdüm derken? Teybi tamamen söküp başka bir teyp mi taktınız? Yoksa mevcut teyp ı (+) kontağa mi bağladınız? Teyp sorunu bende de var. Sormam ondan. Teşekkürler

furkandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. verilen bilgilere teşekkürler. parayla satın alınamayacak bilgidir tecrübe.
vectra b 97 model gls aracımda akünün 1 - 1,5 ayda bitme sıkıntısı var.
akü 72 amper hugel marka. ilk boşalmasından sonra yenisini aldım herhalde problem aküde değildi. bir kez bitti serviste tam şarj edildi ve 1 ay sonra yine bitti.
çalışır vaziyette 13,50 şarj veriyor. kapalıyken ölçmedim ölçen alet olmadığından.
yazılarda orjinal olmayan teyp denmiş benim teyp de orjinal değil ancak kontağa bağlı. kontakla beraber kapanıyor. cd changer de yok. elektrikçi kaçak olmadığını ve 13,50 şarjın normal olduğunu dinamoda problem olmadığını söyledi.aracı yeni aldım problemlerden bunaldım. bilenlerden tavsiye lütfen.

maxiimuss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aküme baktığımda saf su sıkıntısı çekiyorum. Anlamadım ki noluyor bu akü ye. Sanırım saf su tedarik etmem gerekiyor. Ama o piyasada satılanlardan almıcam bu sefer. Sağlam fabrika tarzı sanayi endüstriyel üreten yerlerden bakacağım. İnternette mayer diye bir firma gördüm. Bu firmadan haberi olan var mı ya da daha önce buradan alan ? Firmanın sitesini aşağıya bırakıyorum. Bir bakıp yorum alabilirim.

distile su

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Benim arabada kaçak var.Ampul ile ölçtüğümde lamba yanıyor.Zaten akü de yavaş yavaş boşalıyor.Sıfır akü aldım, iki buçuk senede yenisini almak zorunda kaldım.Arada bir de şarj ettirdim.Bu kadar dayandı.Şu an uzun süre kullanmadığımda akünün negatif ucunu söküyorum boşalmıyor.Sonradan takılan LPG ve arka park sensörü var.LPG kablosunu aküden söktüm kaçak devam etti.Park sensörünün de fişini çıkardım gene devam etti.Nerelere baktırmalıyım?

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Benim arabada kaçak var.Ampul ile ölçtüğümde lamba yanıyor.Zaten akü de yavaş yavaş boşalıyor.Sıfır akü aldım, iki buçuk senede yenisini almak zorunda kaldım.Arada bir de şarj ettirdim.Bu kadar dayandı.Şu an uzun süre kullanmadığımda akünün negatif ucunu söküyorum boşalmıyor.Sonradan takılan LPG ve arka park sensörü var.LPG kablosunu aküden söktüm kaçak devam etti.Park sensörünün de fişini çıkardım gene devam etti.Nerelere baktırmalıyım?

kesinlikle sonradan taktırdığın şeylere baktır. özellikle park sensörü, kamerası, aydınlatma amaçlı led lambalar v.s.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Sonradan takılan bir şey yok.Sadece arka park sensörü var,onun da fişini çektim gene devam etti.Bir yerde okudum şarj dinamosundaki diyot arızasından olabilir yazıyordu.Bir de üzerindeki orijinal CD çalar dan şüpheleniyorum.Ama çıkaramadım.

sLaLoMcU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba bugün 1.6 CDTI j kasa ya orijinal akü aldım servisden.80 amper 800 ACC AGM start stop 1150 TL verdik.guncel bilgi vermiş oluyum dedim.
Syg.

furkandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. verilen bilgilere teşekkürler. parayla satın alınamayacak bilgidir tecrübe.
vectra b 97 model gls aracımda akünün 1 - 1,5 ayda bitme sıkıntısı var.
akü 72 amper hugel marka. ilk boşalmasından sonra yenisini aldım herhalde problem aküde değildi. bir kez bitti serviste tam şarj edildi ve 1 ay sonra yine bitti.
çalışır vaziyette 13,50 şarj veriyor. kapalıyken ölçmedim ölçen alet olmadığından.
yazılarda orjinal olmayan teyp denmiş benim teyp de orjinal değil ancak kontağa bağlı. kontakla beraber kapanıyor. cd changer de yok. elektrikçi kaçak olmadığını ve 13,50 şarjın normal olduğunu dinamoda problem olmadığını söyledi.aracı yeni aldım problemlerden bunaldım. bilenlerden tavsiye lütfen.

merhaba. konu güncel kalsın diye kendi mesajımı cevaplıyorum.
problem aküdeymiş. yabii akü firması kabul etmiyor aküsünün arızalı olduğunu. bende hakkımı helal etmeyerek 74 amper varta akü aldım. bir sorunum kalmadı. teşekkürler inci-hugel akü. bu markaları almayın aldırmayın.