Aku problemi

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aku problemi

Acaba akü markanız ve ne kadar aldığınızı söylemenizde sakınca var mı bende düşünmüyorum değil ne zaman böyle yapıcak endişesindense rahat direksiyona geçmek istiyorum.

Bu arada arkadaşlar anahtardan kilit aç komutanı bastığımızda yanan farlar, Aracı çalıştırırken far komutunun oto konumunda olması, ve cyclone sürekli açılış kapanışı müzik dinleme extra sarfiyat sağlıyabiliyor ki özellik cyclone navigasyon.

S

Sercan.Sari

Bilgi Girilmemiş

Biraz konu dışı olucak ama;

Benim el ile manuel çektigim şeyi dijital olarak çekiceksin alt tarafı benim duran arabamın aküsüyle ne işin var?

Bu akü işi dün akşam canımı sıktı bina altı 2 araçlık bi garaja bırakıyorum arabayı, garaj giriş ve çıkışı rampa oldugu için akü biterse takviyeden başka şansımız yok.Bari sıkıntı yaşamıyim dedim el frenini çekmedim 1 viteste ön teker hemen rampanın başında arka teker düzde bıraltım ama araba geri kaydı evet yanlış okumadınız geri kaydı 1 vitesteki araba nasıl durmaz ben anlamadım.

Burdan şunu çıkarıyoruzki biraz akü sökücek becerisi olmayan bi insan arabasını hiçbi şekilde 1-2 hafta bırakıp biyere gidemicek.

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

YunusÇelebi link' Alıntı:
Acaba akü markanız ve ne kadar aldığınızı söylemenizde sakınca var mı bende düşünmüyorum değil ne zaman böyle yapıcak endişesindense rahat direksiyona geçmek istiyorum.

Bu arada arkadaşlar anahtardan kilit aç komutanı bastığımızda yanan farlar, Aracı çalıştırırken far komutunun oto konumunda olması, ve cyclone sürekli açılış kapanışı müzik dinleme extra sarfiyat sağlıyabiliyor ki özellik cyclone navigasyon.
bosch marka arac üzerindeki aküyü verirseniz 50 tl düşüyorlar fiatı 300tl ye aldım

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan.Sari link' Alıntı:
Biraz konu dışı olucak ama;

Benim el ile manuel çektigim şeyi dijital olarak çekiceksin alt tarafı benim duran arabamın aküsüyle ne işin var?

Bu akü işi dün akşam canımı sıktı bina altı 2 araçlık bi garaja bırakıyorum arabayı, garaj giriş ve çıkışı rampa oldugu için akü biterse takviyeden başka şansımız yok.Bari sıkıntı yaşamıyim dedim el frenini çekmedim 1 viteste ön teker hemen rampanın başında arka teker düzde bıraltım ama araba geri kaydı evet yanlış okumadınız geri kaydı 1 vitesteki araba nasıl durmaz ben anlamadım.

Burdan şunu çıkarıyoruzki biraz akü sökücek becerisi olmayan bi insan arabasını hiçbi şekilde 1-2 hafta bırakıp biyere gidemicek.
Malesef dediğiniz gibi olucak benim araç otomatik yokuş aşşağı bıraksamda kayma yaşamıyorum ama çekiyorum yinede güvenlik ve araca zarar vermesin diye. Gelelim akü problemine bana ustada söyledi eğer uzun süre kullanmıcaksanız kutup başlarını sökün dedi ilkin biraz düşündüm ya sonra dedim bir sıkıntı çıktığında siz buna müdale etmişsinz vs. gibi söylemler karşılaşıp garantimden yaranamazsam diye söyledim hayır size kimse bir şey diyemez o konuda dedi sanki o an aküyü garantiden ayrı tuttu gibi. Elektirik ustasıydı bunu söylüyen servisde aslında düşünülebilir özellik kış aylarında makul bir seçenek garanti kapsamına çıkmıcak ise.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Park frenınızı çekın arkadaslar sorun cıkarma durumu uzun surelı parklarda mevcut yanı 1 2 ay aracınızı hıc calıstırmayacaksınız, onun harıcınde bır problem çıkmaz rahat olun.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:
merhaba 0.50 boş   13.6 v arac çalışırken aynı zamanda şarj esnasındaki okunan değerdir bence akünüzde problem yoktu şarj eksikti aküleri tam sarj yapıp daha sonra desarj yaparak sağlammı bozukmu ömrümü azalmış kesin bir kanıya varabilmeleri için 8-9 saat alıkoymaları normaldir ancak araclarımızın akü amp düşük olduğundan sıkıntı verebiliyorlar ben çıkardım 80 amp taktım sorunlar bitti

Abicim kesinlikle aküler hatalı. Benim akü hiçbir azalma eksilme belirtisi göstermedi. Birgün geldim araçta tık yok. Aracı takviye ile çalıştırıp saatlerce çalıştırdıktan sonra kontağı kapatır kapatmaz gitti. Hatta araç çalışırken bile hatalar vermeye başladı. Aracın üzerinde gelen GM75  Aciliyetten takılan 60A ile anında bir ton hata mesajı ve sorun yok oldu. Bu akü sorununda ne elektronik el freni ne aracın beklemesi ne de başka birşey etkili değil. Sadece aküler hatalı. Ben aküyü değiştirdikten sonra yeri geldi 10 gün çalışmadı, her zaman el freni çekili idi, -15 lerde de bekledi. Sonuç sıfır akü derdi. O yüzden şu olmuşda bitmiş bu olmuşda bitmiş diye uğraşmaya gerek yok.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Bence buradakı soruna sebep olan aracın bır hafta çalıstırılmaması; kullanım kılavuzunda aracın uzun sure calıstırılmaması durumunda elektronık park frenı çekık bırakılmıssa aku sorunu yasayabılırsınız denıyor

Park freni araç çalışmazken sürekli çek bırak yapılırsa belki akü sorunu yaşanabilir ama çekilmiş vaziyette duran sistemin sürekli elektrik harcayacağını sanmıyorum.