Aku problemi

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün aracıma indim usb bir kaç müzik atmıştım onları yükledim 5dk kadar bir dinleme yaptım çalışıyor mu diye vs. Daha sonra birden müzik durdu ve teyp donma yaşadı bilgi menüsünde araç akü tasarruf modu diye bir şey çıktı şaşırdım aracı kontağı çevirdim tık etti durdu ve sonra akü arıza ışığı yandı.. Bununlar birlikte birçok arıza gösterdi. Aracı 1haftadır çalıştırmamıştım ve hiç bir içerisinde ışık vs. gibi şeyler açık değildi hergün kontrol ederdim çevresinde dolaşırdım neden böyle oldu acaba bilen var mı yarın teknik servisi arayıp bakmalarını söyliyecem. ?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aku problemi

Aküler sıkıntılı. Garantiden değişim isteyin. Ben de aküyü değiştirenlerdenim. Hiç sorun yok söylemlerine aldırmayın kesinlikle yolda kalma ihtimaliniz çok çok yüksek.

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bu akü durduk yere kendini boşaltıyor mu daha 1 hafta oldu yani kaçak durumları olabilir mi acaba ? Aracın farları yanıyor kumandadan açma tuşuna bastığımda..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Durduk yere boşalıyor. Üstelik aracı çalıştırıp belli bir devir km yaptığınızda da kendini bulmuyor. Kaçak yüzünden kısa süre içinde boşalan akü kendini toplar. Ama bu, araç çalışırken bile sıkıntı çıkarıyor. Kesinlikle hafife almayın. Kepazelikler zinciri yaşadım ben bu yüzden. Yeni akü ile hiçbir sorun çıkarmadı. Yani araçta kaçak falan yok tek sorun akünün kendisi. Öyle kendini belli eder takviye eder devam ederim falan diye de düşünmeyin.

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Durduk yere boşalıyor. Üstelik aracı çalıştırıp belli bir devir km yaptığınızda da kendini bulmuyor. Kaçak yüzünden kısa süre içinde boşalan akü kendini toplar. Ama bu, araç çalışırken bile sıkıntı çıkarıyor. Kesinlikle hafife almayın. Kepazelikler zinciri yaşadım ben bu yüzden. Yeni akü ile hiçbir sorun çıkarmadı. Yani araçta kaçak falan yok tek sorun akünün kendisi. Öyle kendini belli eder takviye eder devam ederim falan diye de düşünmeyin.
Akü değişim talebinde bulunsam değişimi gerçekleştirirler mi acaba ? Yani biz canımızdan dişimizde arttırıyoruz 50bin küsür paralar veriyoruz alıyoruz çektiğimiz rezaletlik..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:

+1000

Ben 3 saat aralıksız aracımı kullandıktan sonra bir bakkalın önünde durdum ve aracımı stop ettim.
Sigara aldım ve geri döndüğümde aküm bitmişti.

Yani bu durumla ne kullanımınızın ne kaçağın nede aklınıza gelebilecek başka bir faktörün ilgisi var.
3 saat aracımı kullandım akü kendini toplamıştır diyorsunuz ama 2 dakika sonra tamamen boşalıp sizi yolda bırakıyor.

Tek çare garantiden yenisi ile değişmesi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Aküler sıkıntılı. Garantiden değişim isteyin. Ben de aküyü değiştirenlerdenim. Hiç sorun yok söylemlerine aldırmayın kesinlikle yolda kalma ihtimaliniz çok çok yüksek.

Hemşerim ben de açıkcası fazla ömür biçmiyorum aküye; en basit elektrikli donanım bile aracı zorluyor bunu hissetmek çok kolay.

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert senin konuyu biraz inceledim de çekici vs. gelirse eğer benim arabanın olduğu yerden biraz alması zor olucak hatta hiç alamaz yani bir tek dönüş meseafesi var ve parkda diğer araçlarda var biraz sıkıntı yaşıcam sanırım nasıl olcaksa..  :(

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yunusևelebi link' Alıntı:
Mert senin konuyu biraz inceledim de çekici vs. gelirse eğer benim arabanın olduğu yerden biraz alması zor olucak hatta hiç alamaz yani bir tek dönüş meseafesi var ve parkda diğer araçlarda var biraz sıkıntı yaşıcam sanırım nasıl olcaksa..  :(

Ne olursa olsun kendiniz takviye yapmaya çalışmayın.
Benim yanıma gelen usta takviye yapıp aracı çalıştırmıştı.
Sonrasında ''size boşuna zahmet verdim, bilseydim ben takviye yapardım'' dediğimde ''akünüz garanti dışı kalırdı'' cevabını aldım.

O yüzden en mantıklısı aracınızın bulunduğu yere Opel Assistance'dan bir usta çağırıp onların takviye yapmasını sağlamak ve sonrasında servise gitmek.  :)