Aku problemi

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aku problemi

Bugün opel asistanı aradım sağolsunlar yarım saat içerisinde geldiler aracı takviye çalışıtırıp servise yola koyuldum aracın sıkıntısını anlattım bir gün şarjda kalıcak mış akü test için vs. sabah bırakmıştım ama akşam takarız 8saatten fazla süre kalır daha iyi anlarız sıkıntıyı dediler birşey demedim yarın bakalım ne olucak.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

YunusÇelebi link' Alıntı:
Bugün opel asistanı aradım sağolsunlar yarım saat içerisinde geldiler aracı takviye çalışıtırıp servise yola koyuldum aracın sıkıntısını anlattım bir gün şarjda kalıcak mış akü test için vs. sabah bırakmıştım ama akşam takarız 8saatten fazla süre kalır daha iyi anlarız sıkıntıyı dediler birşey demedim yarın bakalım ne olucak.

Muhtemelen yarın servise gittiğinizde akünüzde sıkıntı yok, geçmiş olsun diye sizi eve göndereceklerdir.

Durum yukarıda bahsettiğim şekilde gelişirse bizim sorunlarımızı örnek gösterip garantiden değişim talep edin.
Garanti prosedürlerinden yada başka ıvır zıvırlardan bahsederlerse de bir dahaki akü sorununuzda mecburen garantiden değişim yapacaklardır.

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun aracınızın aküsü kesinlikle ağrizali arkadaşların dediği gibi şarj edip göndermelerine itiraz edin fakat en büyük sorun bu degil aracınızın alternatorude ağrizali olabilir benim basıma geldi akuyu değiştirdikten hemen sonra özellikle kılıma açık durumda aynı sorunlar devam etti ve alternator değişti tabi parça bulunamayınca yaklaşık 60gun beklemek zorunda kaldım Buarada kilimasiz kullandım aracımı tabi Temmuz ayında oldu bi olay:)

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende öyle düşünüyorum bir daha ki arıza tekrarlarsa elim daha güçlü olucak şimdi değiştirmem için benim 40 takla atmam gerekir ki bununda sonucu olumusz olursa bir işe yaramaz bakalım hayırlısı.

Bende muhakkak bir başka arıza vardır diye düşündüm alternatör hiç aklıma gelmemişti ama bu bilgiyi tuttum aklımda teşekkürler yarın onuda söyleyip bir baktırırım.

S

Sercan.Sari

Bilgi Girilmemiş

Madem ikincisinde mecbur değiştiriyorlar müsait bi zamanında kendin bitir akünü için rahat olsun

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan.Sari link' Alıntı:
Madem ikincisinde mecbur değiştiriyorlar müsait bi zamanında kendin bitir akünü için rahat olsun
Düşünmedim değil aslında :) ama bana göre değil sanırım hakkıyla olsun bitsin :)

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracı bu akşam üstü gidip aldım. Gittiğim de bana akü şarj ve ölçüm değerlerini gösterdiler. Şurada kafama takılan çok şey oldu ve ordada dile getirdim gevelediler de gevelediler. Akü boş oldğunda ölçüm 0,50V Takviye sonrası çalıştırma 10dk 12.V 13 saat şarjda kalma ölçümü ise 13.6V gibi bir değeri görünce bastım yaygarayı hiç getirmeseydim daha iyidi sanki aracımı 1gün boşuna mı tuttular yada şarj mı yapmadılar ben bir şey anlamadım bu ölçüm konusunda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ? Bu V derecesinin altında bir değer daha var mış bana sürekli onu söylediler nedir bu ?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence buradakı soruna sebep olan aracın bır hafta çalıstırılmaması; kullanım kılavuzunda aracın uzun sure calıstırılmaması durumunda elektronık park frenı çekık bırakılmıssa aku sorunu yasayabılırsınız denıyor

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Bence buradakı soruna sebep olan aracın bır hafta çalıstırılmaması; kullanım kılavuzunda aracın uzun sure calıstırılmaması durumunda elektronık park frenı çekık bırakılmıssa aku sorunu yasayabılırsınız denıyor
Park frenini evimizin parkında kullanmıyorum zaten düz bir alan 1 hafta burda kalmıştı. Bende bu seçeneğe inanmak istiyorum ama 1hafta dediğimiz nedir ki ya bu kadar mı zayıf bu aküler.. Ayrıca şunuda sordum 50amper olan akülerin değiştirilmesini bana usta hiç bir sıkıntı olmaz dedi 66amperlik aküyüde tercih edebilrsiniz denildi.

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yunusևelebi link' Alıntı:
Arkadaşlar aracı bu akşam üstü gidip aldım. Gittiğim de bana akü şarj ve ölçüm değerlerini gösterdiler. şurada kafama takılan çok şey oldu ve ordada dile getirdim gevelediler de gevelediler. Akü boş oldğunda ölçüm 0,50V Takviye sonrası çalıştırma 10dk 12.V 13 saat şarjda kalma ölçümü ise 13.6V gibi bir değeri görünce bastım yaygarayı hiç getirmeseydim daha iyidi sanki aracımı 1gün boşuna mı tuttular yada şarj mı yapmadılar ben bir şey anlamadım bu ölçüm konusunda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ? Bu V derecesinin altında bir değer daha var mış bana sürekli onu söylediler nedir bu ?
merhaba 0.50 boş   13.6 v arac çalışırken aynı zamanda şarj esnasındaki okunan değerdir bence akünüzde problem yoktu şarj eksikti aküleri tam sarj yapıp daha sonra desarj yaparak sağlammı bozukmu ömrümü azalmış kesin bir kanıya varabilmeleri için 8-9 saat alıkoymaları normaldir ancak araclarımızın akü amp düşük olduğundan sıkıntı verebiliyorlar ben çıkardım 80 amp taktım sorunlar bitti