''2011 Model''Araçlarında CD 500 Navigasyon Kullananlar

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ''2011 Model''Araçlarında CD 500 Navigasyon Kullananlar

Sayın CD500 Kullanıcıları,

Diyelimki, telefonumuzu cd500 e tanıttık.Bu durumda araç vasıtasıyla arama yapmak istediğimizde, karşımıza çıkan menüden;
numara çevir komutu,
telefon rehberi komutu çıkmakta bildiğiniz üzere.

Bu komutlardan telefon rehberi komutunu seçtiğimizde, ABC, DEF, gibi harf grupları çıkmakta.Diyelimki Emrah diye birini arayacağız.O zaman üstten 2.satıra gelip DEF grubunu tıklıyoruz.Normalde olması gereken nedir? Çıkan ekranda D harfinden ilk kimin ismi kayıtlı ise telefonumuzda o kişiden aşağıya doğru uzayan bir listenin görünmesi değilmidir? Biz de bu durumda Emrahın üstüne gelip tıklayacağız ve arama başlayacak..
İşlem sırası böyle olması gerekirken bende durum şu :Hangi harf grubunu seçersem seçeyim , ekranda, son grubun SON KİŞİSİ çıkıyor.Oysa ben DEF Grubunun açılmasını talep etmiştim cihazdan.
Acaba dedim ,telefonumdaki isimler türkçe karekterlerle kayıtlı olduğundan, türkçe karekter bir probleme mi yol açıyor.Üşenmedim neredeyse 300 kişinin kaydını tek tek İngilizce karektere getirdim telefonumda ve yeniden araca tanıttım.Sonuç: Yine hangi grubu seçersem seçeyim listedeki son kişinin ismi çıkıyor ekranda.

Sizde de aynımı acaba arkadaşlar? Bu bir yazılım problemi midir?
Saygı ve sevgilerimle..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

alahan1963 link' Alıntı:
Sn.Drwaverunner,
Bu mesajı belki 10 kere çekmişimdir size.Fakat maalesef siteye ulaştırmayı başaramadım.Zaten bu konuda şikayetim var..(Sitenin ilgili bölümünde)
CD500 Navi programında problem yok, oradaki bayan arkadaş çok güzel konuşuyor DİLİMİZİ.
Sorun; araçtaki telefon sistemini kullanırken, hani kişileri sesimizle araç belleğine kaydetmiş isek ve direksiyondaki ilgili düğmeye bastıktan sonra, mesela "AHMET" dediğimizde, ismini söylediğimiz kişi aranmaya başlanıyor ya, işte bu bölümde bir problem olduğunda, mesela araç, sesinizi algılayamadığında ya da başka komutlar verilmesi gerektiğinde konuşan ve sizi yönlendiren bayan, hep İNGİLİZCE konuşuyor.Oysa başka sitelerde ing.dışında dillerin de konuşulduğunu duymuştum.Zaten burada yapılan konuşmaların, navigasyonda olduğu gibi   Türkçe olmasını beklemek doğal değil mi? Bilmiyorum kaç kişi aracın bu özelliğini kullanıyor ama gerçekten çok işe yarar bir uygulama..
Sn. Alahan1963,
Bu konuyu DH'de sorduğunuzu da biliyorum ama benim aracımda açıkçası CD500 var fakat cosmo olmadığı için bluetooth özelliği yok. Yani sesli arama ile ilgili tecrübe ettiğim bir konu değil. Bu konu hakkında en güzel cosmo kullanıcıları cevap verecektir. Eğer kimse bu konuyu tecrübe etmediyse eğer o zaman servise danışalım ya da Insigniateam'de cosmo kullanan  arkadaşlarla görüşelim. Benim bu konu hakkında bir bilgim yok.

Hazırladığımız tabloya bakınca birçok cosmo sahibi arkadaş gözüküyor, lütfen bilgi ve tecrübelerini paylaşsınlar.

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Sayın CD500 Kullanıcıları,

Diyelimki, telefonumuzu cd500 e tanıttık.Bu durumda araç vasıtasıyla arama yapmak istediğimizde, karşımıza çıkan menüden;
numara çevir komutu,
telefon rehberi komutu çıkmakta bildiğiniz üzere.

Bu komutlardan telefon rehberi komutunu seçtiğimizde, ABC, DEF, gibi harf grupları çıkmakta.Diyelimki Emrah diye birini arayacağız.O zaman üstten 2.satıra gelip DEF grubunu tıklıyoruz.Normalde olması gereken nedir? ևıkan ekranda D harfinden ilk kimin ismi kayıtlı ise telefonumuzda o kişiden aşağıya doğru uzayan bir listenin görünmesi değilmidir? Biz de bu durumda Emrahın üstüne gelip tıklayacağız ve arama başlayacak..
İşlem sırası böyle olması gerekirken bende durum şu :Hangi harf grubunu seçersem seçeyim , ekranda, son grubun SON KİşİSİ çıkıyor.Oysa ben DEF Grubunun açılmasını talep etmiştim cihazdan.
Acaba dedim ,telefonumdaki isimler türkçe karekterlerle kayıtlı olduğundan, türkçe karekter bir probleme mi yol açıyor.֜şenmedim neredeyse 300 kişinin kaydını tek tek İngilizce karektere getirdim telefonumda ve yeniden araca tanıttım.Sonuç: Yine hangi grubu seçersem seçeyim listedeki son kişinin ismi çıkıyor ekranda.

Sizde de aynımı acaba arkadaşlar? Bu bir yazılım problemi midir?
Saygı ve sevgilerimle..

Sn. alahan1963,

şu anda benim bluetooth özelliğinde bir sıkıntı (Bağlantı kuruluyor, görüşme yapabiliyorum fakat telefon rehberi araca aktarılmıyor)olduğu için şimdi deneyemiyorum ama daha önce birçok kez kullanmıştım. Ben şahsen sizin dediğiniz anlamda bir sorun yaşamadım. Ben rehberden, örneğin DEF seçeneğini seçtiğim zaman,  "D" harfi ile başlayan ilk isim ekranın en altında yer alıyordu. şöyle gösterebilirim(satır sayısı farklı olabilir); örneğin diyelim ki DİNևER diye birini aramak için DEF'ye bastım, ekranda şu şekilde görünüyor:

------
Cemil
Cengiz
Ceren
Cumbul
Cüneyt
Davut
-------

Ve sonraki sayfa...

---
Demir
Deniz
DİNևER
Dingil
.
.
.
---------
Not: Benim araç 2010 model bu arada.

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cd500 navigasyon haritası çok yetersiz.samsunda ikamet ediyorum ordu ilini bile bulamadı ki ordunun bi ilçesi olan gölköye gidecektim malesef sora sora gittim.acaba cd500 e başka bir navigasyon programı yüklemek mümkün müdür?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Oydelee link' Alıntı:
cd500 navigasyon haritası çok yetersiz.samsunda ikamet ediyorum ordu ilini bile bulamadı ki ordunun bi ilçesi olan gölköye gidecektim malesef sora sora gittim.acaba cd500 e başka bir navigasyon programı yüklemek mümkün müdür?
Şu aşamada mümkün değildir.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın DEMİRCİC,

Sizde oluyorsa bende de olmalı.Teşekkür ederim yanıt için, en azından olabildiğini gördüm, şimdi bırakmam peşini bu işin ;)

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslında programdan anlayan birisi igo navigasyon programının haritalarını navtece entegre etse ne de güzel olurdu :)

alpayf1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar merhaba. enjoy plus paket var bende. bugün servisteki yetkili arkadaş cd 500 ün kısa bir süre indirime girdiğini söyledi. 2000 tl takıcak. fiyat kakında yorumlarınızı ve taktırmalımıyım yorumlarınızı bekliyorum. çok kararsız kaldım.(geri görüş cam. - tv - bluetooth - mp3 - mp4 ....diye belirtti)

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Bahsettiğiniz cihaz cd500 değildir.Çunku cd500 de geri göruş kamerası bluetooth tv gibi özellıkler içermez.Sizin sölediğiniz sanırım cyclone necvox navteq gibi cihazlar

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o cihaz  cylon dur....  geri görüş dvd vs vs var  cd 500 te  sadece  navi var