2011 model CD500 Sahipleri-CD gönderimi

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,
Biliyorsunuz ingolstadt tayım ve burdaki opel bayi ve servisi ile tanıştım.
Konu navigasyon cd sinden açılmışken geçmişte sattıkları her navili araçta Cd geldiğini söylediler.

Sonra gerçekoto dan satış sırasından bana söylenen sözleri hatırladım: Şu an araçlarda cd gelmiyor, gelince adresinize gönderilecek.
Aranızda 2011 cd500 araç sahibi olup da adresine cd gönderilen ya da bayiden ücretsiz cd alan var mı?

Bu konuyu önce Opel Türkiye'ye sordum.Aracınızı alırken eksiksiz aldım diye imza attıysanız bu bayi ile aranızdaki bir durum, bir karışamayız dediler.Sonra gerçekoto ya sordum, benim sizden satış sözleşmesi haricinde bir adet navigasyon cd si alma hakkım var mı şeklinde.Bu soruya cevap verilmeden güncellemeler serviste ücretle yapılıyor, gelin yükleyelim, Almanya'da da aynı işlemi yaptırabilirsiniz dendi.Ama burda servisler navigasyon güncellemesi yapmıyor.Aynı zamandan gerçekoto dan 2010 6. ayından sonra böyle bir karar alınıp araç ile birlikte cd gönderilmekten vazgeçildiği söylendi.O zaman 2011 ocak sonunda bana neden cd nizin adresinize gelecek dendi?Burda zaten bir pürüz var.

Eğer bana satış sırasında sonradan gönderilecek dedilerse, demek ki benden bu CD nin parası alınmış, sonradan da CD gönderilmeyecek dediler, aradan zaman geçince bizim o cd nin parasını aracımızı alırken ödediğimizi unuttuk.

Buna benzer başka bir olay var.Gene 2010 sonlarında sport araçlarda USB tedarik sorunu olduğu için bazı araçlar USB siz gelince bu araç sahiplerine bu tutar bayi tarafından iade edildi.Tutar sanırım 116 Liraydı.

Bana tatminkar bir cevap gelmeyince satış sırasında ücretini ödediğim, bana sonradan gönderilecek denen CD nin peşine düşmeye karar verdim.Satış sırasında elde ettiğim haklar, sonrasında Opel tarafından tek taraflı olarak CD gönderilmekten vazgeçildi şeklinde feshedilebilir mi? Eğer CD göndermiyorsa USB olayında olduğu gibi CD ücretini bana iade etmesi gerekmiz mi?Hukukçu arkadaşlar incelerlerse sevinirim.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2011 model CD500 Sahipleri-CD gönderimi

Konu ile alakasız ancak; Almanya daki servisler niçin navi güncellemesi yapmıyorlar. Ben arabayı tr den getirdim, Almanya haritam yok dediğinizde niçin size yardımcı olmuyorlar?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı konu için Opel almanya ile de kontak kurmuştum.Telefonda opel türkiye ile görüşün dendikten sonra Türkiye'de güncelleme hizmetinin verilip neden Almanya da olmadığını sordum.Sadece CD yi sipariş edebilirsin diye cevap verildi.

Ondan ziyade parasını ödediğimiz Cd nin bize unutturulup verilmemesi daha vahim.

murat26mm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrb arkadaslar almanyadaki arkadasa seslenmek istiyorum arkadasi burada bulugum iyi oldu biloyorsunuz ki orada lpg li araclar da cikiyor acaba hnagi mrka lpg var aracin uzerinde yolu dustugubde sorabilirmi konu ile alakalo degil ama kusura bakmayin

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı 2011 mayıs ayında teslim aldım. Aracla beraber navigasyon cd'si verdiler.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki o an için verilen cd nin üzerinden ne yazıyor?Servislerde bir önceki yer alan 2010/2011 Türkiye-İtalya-Yunanistan Cd si mi?

Aracınızı hangi bayiden aldığınızı paylaşır mısınız?

Bana bayiden verilen bilgiye göre sözde 2010 haziran sonrasında satılan hiçbir astrada cd yokmuş...

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Navigation CD
The Digital Road Map
CD 500 NAVI

Italy, Greece, Turkey + Major roads of europe

Version 2010/2011

Ayrıca Opel ve Vauxhall amblemleri var.  Kullanım kitapçığı ile birlikte bir CD kutusu içerisinde.

Reklamını yapmak istemediğim için bayii ismini öm ile gönderiyorum, malum daha önce başıma gelenlerden ötürü..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler bilgiler için.

Bu arada bu avrupa ana yolları benim işime çok yaradı.Almanya da şehirlerarası yolları gösteriyor.Şehir ana merkezlerini de az detayla gösteriyorum.Bu bakımdan yurtdışı gezilerinde sadece Türkiye güncellemesinden çok daha yararlı.

Şimdi bu olay akıllara diğer bir soruyu getiriyor:Neden bazı müşterilere cd verildi, diğerlerine verilmedi?Araç fiyatına CD de dahil olduğuna göre CD alamayanların suçu ne?

Bunu araştırıp gelişmeleri burdan yazıcam.Olumlu karar çıkarsa belki CD alamayan tüm araç sahipleri ya yeni CD alacaklar, ya da CD parası iadesi alacaklar.Bakalım Opel böyle bir olaya nasıl cevap verecek?

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aracı teslim aldığımda Navigasyon CD sinide verdiler.

Aracımı 2011 Şubat başı ERPAŞ tan teslim almıştım.

Kaptannimo

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2011 Astra aracımda CD navigasyon CD si vardı ama kaybettim. Bir kopyasını nereden temin edebilirim?

• Beğen
Tepkiler: hberatkoc