1800 Devirde motordan gelen ses

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1800 Devirde motordan gelen ses

Araç 11500 km'de. Yetkili servisteki usta tanıdık ve işinin ehli aslında. 15.000 bakımında hallederiz dedi. sesi duydukça ben de dayanamıyorum işte. 52.000 tl verip 7. ayında böyle bir şeyle karşılaşınca insanın canı ister istemez sıkılıyor. oysa şu 1 aya kadar ne güzeldi herşey. ki halen o kadar memnunum ki aracımdan anlatamam. satsam yine astra alırım heralde.

Bir gün fırsatım olursa sesi de kaydetmeye çalışcam bakalım. sizlerin de bir fikrini alsam iyi olcak. umarım ses duyulur.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar çok kaliteli olmasa da video çektim. Bugün neredeyse tüm gün servisteydim. Onlarca kez test sürüşüne gidildi. Saatlerce her yere bakıldı. Titreşime sebep olan şey bulunamadı. Canım çok sıkkın, ne yapacağımı bilmiyorum. haftaya perşembe tekrar servise bırakacam. Herhangi bir arıza ışığı yanmıyor. sorun tamamen mekanik. Vibrasyona neden olan bir şey var ve bir türlü bulunamıyor.

Motor kulakları kontrol edildi. Dpf' bakıldı. Komplle eksoz sitemi kontrol edildi. Kayışa baktılar. Tüm boruları sabitlediler. Yine de bulunamadı. Ustalar da şaşkın. Görünürde hiçbir şey yok araçta ama bariz bir şekilde titreşim ve patlak eksoz sesi gibi bir ses var. En son tam ayrılacakken hava filtersininolduğu siyah kutuyu hafif oynatmalar sırasında yön durumuna göre titreşim meydana geldi. ama geç olduğu için devam edemedik. inşallah sorun ordadır. onun altına sünger sıkıştırdı geçici olarak ama ses devam ediyor.

Video'yu baştan sona izlerseniz sevinirim. Özellikle 0:31 ve 2:33. dakikalarda başlayan sese dikkat. 2000 devir üstü hiç bir problem yok. ani hızlanmalarda da problem yok. ama alt devirden yüksek vitesle hızlanma sırasında 1700-1800 de bu ses devreye giriyor. konsollar bile titriyor. Videoyu izlerken mümkünse sesi en yüksek seviyeye getirirseniz ses daha net anlaşılır olabilir kanaatindeyim.

MOV02348

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dizel astralarda uğultu kronik ama bence sorun devirsiz kullanmanız gibi geliyor bana dpf uyarı veriyorsa aracınız tıkanmış demektir.ben 16bin km deyim ve daha aldığım günden beri 1 kere bile dpf uyarısı almadım.bence 1000-2000 km yüksek devirli kullanın derim.yoğun istanbul trafiğinde ben aracın sesinin değiştiğini hissediyorum ve boş bulduğum yolda yüksek devir yapıyorum.bence böylede bir deneyin ama tabiki başka bir sorun çıkarsada hiç şaşırmam astrada herşey normal.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normalde yüksek devirle kullanıyorum zaten dostum. Üstelik DPF uyarısı en son 700 km'deyken çıktı. şu anda 11700 km'de araç. o günden beri de uyarı almadım. Sesi çekebilmek için düşük devirde kullandım.

Beyler fikirleriniz yorumlarınız benim için çok değerli şu an. Sonuç elde edilse, sorun şundan kaynaklanıyor dense rahatlayacağım ama sorunun bile belli olmaması, çare bulunamaması şu an canımı çok sıkıyor. Eğer mümküse Tarık bey de burayo okuyorsa ya da sponsor servislerden herhangi bir yetkili ses hakkında fikirlerini belirtebilirse minettar olurum.

Bu arada sol farımın sabit durmadığını farketti usta. tamponun vidalarını söktüğümüzde ne görelim. farın plastik tutacağı kırılmış. Fotoğrafını çektiler. Onay gelirse Far komple değişecekmiş. Araca çocuğumgibi bakıyorum. Bunlar olacak iş değil. Hepsi bir anda üst üstüste geldi.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu ses tüm viteslerde çıkıyormu? duyduğum ses sanki araç boğuluyormus gıbı.peki gaza yuklenınce 1800 devirden seri bir şekilde geçiş yapsada bu ses çıkıyormu

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

attalos07 link' Alıntı:
bu ses tüm viteslerde çıkıyormu? duyduğum ses sanki araç boğuluyormus gıbı.peki gaza yuklenınce 1800 devirden seri bir şekilde geçiş yapsada bu ses çıkıyormu

Araç soğukken 4 ve 5.viteslerde, ısınınca 3. vites dahil bu ses çıkıyor. vites küçültüp seri hızlanmalarda ses çıkarmıyor ama yavaş hızlanmalarda 1600-1800 devir arası aynen dediğiniz gibi araç boğuluyor gibi olup bu sesi çıkarıyor ve şiddetli bir titreşim meydana geliyor. Kendini toparlayınca da ses kesiliyor.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1800 devirde araç sıkışıyor birde yüksek viteslerde sıkıntı var.bu boğulma sesı belkı bızım araçlardada oluyordur hıc denemedım araca bindiğimde bakacağım.eğer ses bende yoksa mazot pompasında sıkıntı  olabılır.araç bayılmaya basladığında gaza yuklenınce topluyormu hemen kendini

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç çekişinde, gidişinde sesin gelmediği döneme göre değişen birşey yok üstad. hızlanması ivmelenmesi aynı. Ne yakıt tüketimim arttı ne aracın gidişinde bir problem oldu. Araç gaza bastıktan sonra normal toparlanması yapıyor. Fakat titreşimle beraber malum ses devreye giriyor 2000 deviri bulunca ses de gidiyor. Ustayla bayideki yeni gelmiş 0 km aracı alıp test sürüşüne çıktık. Bayılma onda da var fakat ses yok.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

attalos07 link' Alıntı:
1800 devirde araç sıkışıyor birde yüksek viteslerde sıkıntı var.bu boğulma sesı belkı bızım araçlardada oluyordur hıc denemedım araca bindiğimde bakacağım.eğer ses bende yoksa mazot pompasında sıkıntı  olabılır.araç bayılmaya basladığında gaza yuklenınce topluyormu hemen kendini

5.viteste bile toplamasında sorun yok. hatta vitesi 4'e alıp seri hızlanmada çok çok ufak bi ses geliyor ve hemen kesiliyor. Ama ben devamlı şehir içinde araç kullandğımdan bu sesi sürekli duyuyorum.çünkü akan trafikte illaki bu devirlerde gezindiğimiz oluyor. Uzun yolda 2000 devirin altına düşülmediği için pek rahatsız etmiyor ama şehir içinde ben bu sesi duydukça ciddi olarak canım sıkılıyor.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlginç bi ses. Yalnız vites gecıslerınız genelde 2000 devırde. Bu cok erken degıl mı? 2500-3000 devırlerde vıtes degıstırırsenız daha saglıklı olur dıye dusunuyorum.  Vıdeo cekımı ıcın degılse çok dusuk devırlı kullanıyorsunuz.