1.3 CDTI Astra H 90 Hp Chiptuning..

sedataydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ş. içi de 30 liralık mazotla 180 km felan gidiyor benim ki değişiyor bazen 170 felan bu ara yani ama ben çok kasarak kullanırım bu şekilde 16.6 kuruş yakıyor 17,5 kuruşa kadar çıkıyor anlayacağın

sedataydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani normalde %8 tasarruf felan diyorlar ya o hikayesi işin anlayacağın değişen birşey görmedim ben henüz

sedataydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efe ama hoş oluyor bu güçlü motor işi araç çok seri oluyor düşünüyorsan

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efe ama hoş oluyor bu güçlü motor işi araç çok seri oluyor düşünüyorsan
ya bende düşünüyorum da. chip mi box mı yaptırsam onu dusunuyorum. bi de maliyet var tabi işin içinde.

şimdi benim mantıgımda bazı arkadaşlara yanlış gelebilir. sonuçta ne kadar ekmek o kadar kofte.
çünkü ben biraz daha performans ve biraz daha ekonomi veya normal kullanımdaki tüketimin devamını istiyorum.
sonucta 500 tl verip 5-10 ps için çok daha fazla yakıt harcamak bana göre değil. bi de 500 tl şuan benim için çok para.
araştırıyorum bakalım.
bir de yol bilgisayarından elde ettiğin yakıt verisini yazarsan daha gerçekçi olacak. çünkü fiyatlar oynak biliyorsun. mesela ben durkalk trafikte 6.4 lt yakıyorum. biraz arabanın km si artsın daha az yakar.

korzobom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım box da değişen birşey yok.değişse en fazla 50 km olur doğru mu?

sedataydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim benim arabam 6 aylık 10000de şu an ben box yokken de hiç 7,1lt idi tüketim şimdi box ile 6,9 lt/100 kmden aşagısını göremedim ama dediğim gibi ben çok kasarım aracı 40000devirde vites değişirim çoğu kez gaz keser araba öyle değişirim küçük viteslerde özellikle

sedataydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani ben boxın tasarrufuna inanmıyorum kullanan olarak açıkcası depoyu yine fulladım km aldım bakalım ne kadar gidecek yarında erzincana gidip gelecem erzurumdan 400 küsür kmde ne kadar yaktı söylerim size

sedataydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce 250 km yolda ölçtüm tam 40 lira yaktı ama 120den aşağı çok nadir indim yolu gördümmüde 190-200 ara basıyordum.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mwhmwt Usta'nın reklamını yapıyor gibi olmayım. Ben zaten chip i onda yaptırmadım. Ama bu işi çok araştırdım, sonuçta aracın motoruyla vs oynuyorsunuz ve ciddi bir iş bu.

Bu nedenle düşünenlere kesinlikle chip derim. Bi kere daha sağlıklı çünkü orjinal yazılımın değişmiş hali. Ama box da ECU ya giden sinyalleri değiştiriyorsunuz yani aracın beynini aldatıyorsunuz. Bu durumda aracınızın ileride arıza çıkarma ihitmali daha yüksek. Box ın tek avantajı anında söküp takılması. Bunun dışında hem perf değerleri hem tüketim değerleri hem de uzun vadide güvenirlik için chip box a göre daha iyi.

Bunun dışında tüketim olarak ben chip in faydasını çok görüyorum. Dediğim gibi artık tasarruf yapıcam die kasmadan şehir içi 800-850km görüyorum,i kastığımm zamalarda 960 km bile gördüm.

İleride motor rektifiye veya çıkacak arızaları ayıracağınız parayı şimdiden biriktirip chip alın derim.

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can abi bende bugün mehmet ustaya verdim aracı az önce; gün içinde performans filtre+çip yapılcak akşama alıyorum aracı