1.3 CDTI Astra H 90 Hp Chiptuning..

sedataydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi yapcaz da bizim erzurum müsait değil ki hiç spoiler istiyorum adam ankarada 100 liralık şeye 200 istiyor bide kargosu var tabi işin sonra angel far diyorum alayım erzurumda yok istanbulda sem tuning kaç para 500 diyor millet daha ucuz var diyor kalitesiz buhar alıyor diyor istanbula arada bir gidiyorum ama hiç aklıma bile gelmiyor o arada aracın modifiyesi bakcaz artık bişeyler. Sizinde yardımlarınızla.

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Box chipe hiç inanmıyorum üstelik bir yazılım yapıyor adamlar 500 lira istiyor ayıptır ya yazılım altı üstü parça bile kullanmıyor ben vermem şahsen o kadar üst üste haracayana kadar gider arabayı sıfırlarım her sene:D
box ve yazılıma inanmıyorsan neden ox taktın ?
:kop::kop::kop::kop:

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kere chip araca özel yapılıyor. Box gibi standart değil. Yine ilgili chip yapılırken motorun kaldırabileceği kadar yükleme yapılyor. Benim yaptırdığım yerde 1.3 CDTI dan 130 hatta 150 hp ye kadar güç alınıyordu ama motora mekanik olrak da müdahele gerekiyordu. Bu nedenle standart motordan en güvenli şekilde alınabilecek güce göre yükledik.

bildiğim kadarıyla box da böyle br durum yok. tüm 1.3 CDTI lar için tek bir box var. Kısaca benim 100 bindeki yorgun arabama da aynı box, başkasının aldığı 10bin km dekine de aynı box.

Ayrıca chip i başlı başına bir ECU olarak düşünün. Kısacası aracın beyni tamamen değişiyor bu durumda beyne zarar verme gibi bir şey zaten söz konusu değil. Ama box zaten çalışan bir ECU yu yanıltmaya yönelik bir uygulama. Bu durumda da problem çıkarma ihtimali daha yüksek. Tabii ki bu problem olacak veya hemen ortaya çıkacak diye bir durum yok. Ya da chip sorun çıkarmayacak diye. ama karşılaştırıldıklarında chip in getirisi daha yüksek ve sorun çıkarma ihtimali daha düşük.

Bu işler herkesin tercih,ne, zevkine ve biraz da maddi durumuna bağlı. Daha önce de belirtiğim gibi bu tür ciddi bir uygulama için iyi araştırmak ve doğru seçimi yapmak lazım.

Tekrar söylüyorum ben Mehme usta nın rekamını yapmıyorum, zaten chip i de ona yaptırmadım. Ama en sağlıklı uygulamanın chip olduğunu savunuyorum. Tutup işe yaramayan egzost a, filtreye 100-200; BOV'a 500 vermektense chip e 500 TL bence bu tür bir uygulama için uygun. Bu fiyata kara verirken Superchips vb firmaların basit bir 5hp için bile 500-700 euro arası istediğini unutmayalım. Ha maddi durum uymuyodur o ayrı, ama her zaman için box yerine 2-3 ay daha para biriktirir chip alırım.

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper açıklamışsın can anlayan anladı inanmak istemeyenlerde box taktırmaya devam etsin :kop::kop::kop:

sedataydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw ben inanmıyorum derken normal 110 luk araçlar kadar çekişli olduğuna inanmıyorum box dan sonra da araç ahım şahım birşey yok bir iki üçde çekiş var gerisi yine yok yapıldıktan sonra sende görürsün bülent bey:D gülmeyi

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can abi bugün çipi yaptırdım mehmet gazihanda megachips firmasında
araç dehşetmi diyeyim yada 118 hp diyim yorumu ustalar yapsın
perfomans filtre kiti ile inanın cuf cufladım bugün süper oldu

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Bülentcim Güle Güle Kullan..

Sen zamanında piyasanın en kaliteli Powerbox larından olan Rapid ide kullandın, önceki aracında boxı bırakıp Chip e de geçtin, bu aracına direk chip yüklettin.

Aralarındaki farkı mutlaka bilirsin..

Belli bir devir aralığında aniden gelen ve kaybolan güç ve tork mu, 1500 rpm den sonra hemen her devirde homojen ve sağlıklı seviyede artan devamlı güçmü..

bunu bize en iyi yaşayarak anlatacaklardan birisin..

Uygulama esnasında ve sonrasında karşılaşılabilecek her türlü problemde sorumluluğunun farkında olan müesseseleri tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederim..Bu A firması olur, B firması olur..Önemli olan alacağınız Hizmetin kalitesi..