Zift Lekeleriyle Başım Dertte Yardım Lütfen

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Zift Lekeleriyle Başım Dertte Yardım Lütfen

yaa wax veya başka cilalar tabiki uygulanabilir !! arkadaş sadece bulunduğu yerde böyle şeyleri pek kolay bulamayacağını belirttiği için ,en kolay vede en ucuz öneriyi yazdım !! alırsın 1 lt gaz verirsin 4 tl işi bitirirsin !! bu kadar basit !! sorununu da hemen giderirsin ,daha sonrada müsait olunca da wax mı sürcen cilamı sürcen orası da kişinin kendisine kalmış !! eski insanların araçlarını ne kadar önemsediklerini anlatmama gerek yok !! onun için onların tecrübeyle sabit önerilerini yabana atmayalım :)

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Sonax'ın hangi wax 'ı nı onerırsınız?Uygulaması kolay olan ve benım yapabılecegım :)?
Hepsiburada.com dan onerı beklıyorum.
Tesekkurler

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba , aracınız koyu renkli ise gaz yağı uygun çözüm olabilir ancak beyaz renkli araçlarda gaz yağının sararma yaptığı bir gerçek. ilginç bir çözüm olarak hepimizin bildiği margarinin (katı yağ) zifti artıksız izsiz söktüğüne dair bir yazıyı arabam.com un e-dergisinde okumuştum

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir öneri de benden olsun.  Aracınıza zift bulaşmış hatta batırmış ise ve kimyasallardan zarar verir diye çekiniyorsanız, bildiğiniz 1 liraya 1.5 liraya satılan margarini alın ziftli bölgeye sürün. Bol bol yedirin ve bekleyin Hatta güneş varsa bir müddet sonra güneşe çıkarın Güneş yoksa saç kurutma gibi bir cihazla ısıtın. Sonra yıkatın. Tertemiz yapar. Ben boyaya gelen ziftleri bu şekilde temizliyorum. Gazyağı falan kullanmam. Ne kadar doğrudur bilemem ama hatırı sayılır araç boyacısı olan biri gazyağının boyayı sertleştirdiğini dolayısı ile de zamanla boyada çatlama olabildiğini söylemişti.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:

Bu ürünleri koruyucu olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca özel mesaj olarak alternatif bir satıcının linkini gönderiyorum.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bir öneri de benden olsun.  Aracınıza zift bulaşmış hatta batırmış ise ve kimyasallardan zarar verir diye çekiniyorsanız, bildiğiniz 1 liraya 1.5 liraya satılan margarini alın ziftli bölgeye sürün. Bol bol yedirin ve bekleyin Hatta güneş varsa bir müddet sonra güneşe çıkarın Güneş yoksa saç kurutma gibi bir cihazla ısıtın. Sonra yıkatın. Tertemiz yapar. Ben boyaya gelen ziftleri bu şekilde temizliyorum. Gazyağı falan kullanmam. Ne kadar doğrudur bilemem ama hatırı sayılır araç boyacısı olan biri gazyağının boyayı sertleştirdiğini dolayısı ile de zamanla boyada çatlama olabildiğini söylemişti.

bakın arkadaşlar başkalarında duyduklarımızla lütfen yorum yapmayalım bence !! türkiyede herkes zaten herşeyi biliyor !! haa deneyip gördüyseniz ona lafım yok !!  ben yıllardan beri kullanıyorum,ayda en az 1 kere yıkatıyorum ..önceki arcım kırmızıydı ,6 sene kuullandım satarkende adamlar bu araç komple boyalımı dediler !! rengi sıfır gibi canlıydı !! kaldıki kırmızı çok çabuk solar !! onun için denemeden kafadan sallamayalım lütfen !! bi arakadaş ta ne alakaysa beyazı sarartıyor demiş !! beyaz araçlarımızıda yıllarca yıkadık hiçte öle bişey olmadı !! haaa yaparsın yapmazsın orası sana kalmış !! ama denemeden yorum yapmayalım ...çünkü  o zaman biz yalan söylemiş oluyoruz !! bilmediğim bir konudada hayatta yorum yapmam...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn. batuya gaz yağı konusunda katılıyorum
çünkü ben de gazyağı ile astramın ziftlerini çıkarttım :) ve araca iyi geldi gerçekten
ama araç biraz yağlandığı için üzerindeki koruyucuyu hafif çıkardığı için
wax ya da cila yapılması faydalı, zaten hiçbirşey olmasa bile 3-5 ayda bir wax ya da hızlı cila kullanılmalı
ama gaz yağı boyaya zarar vermiyor bu bir gerçek, ben de birebir test ettim hem şu anki aracımda
hem de önceki araçlarımda

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam öncelikle teşekkür ederim ... tabi zaten önce gazla yıkanıyor ,daha sonra tekrar yıkanıyor ..üzerindeki yağ tabakası kalmasın diye !! arkadaşlar beni yanlış anlamasın.. onlarda belki haklılar ,duyduklarını söylüyor !! türkiyede herkes herşeyi bildiği için konuşur zaten ... aslında konu oda değil ,sadece biz sanki yanlış bişey söylemiş yada bilgi vermiş oluyoruz ,kısacası yalan söylemiş oluyoruz !! düşünün sayın eketen 'in dediği gibi usta bir boyacı bunu diyorsa zaten hemen mesleğini bıraksın !! bunuda neden diyebiliyorum, çünkü yıllarca kullandığım için ...ama yine tekrarlıyorum arkadaşların suçu değil bu durum !! benim arkadaşlardan tek isteğim daha doğrusu ricam kendileri deneyip bir sonuca ulaştılarsa tek kelime lafım ,ancak duyumlarla yapılan yorumlarla bizler sanki yanlış yönlendiriyoruz gibi oluyoruz :(

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn batu
sizi yalancı durumuna düşürmek gibi bir niyetimin olmadığının farkındasınızdır. Zaten söylerken "ne kadar doğru bilemiyorum" dedim. Bu böyleymiş demedim, bizzat görmediğime demem de. Lakin o kişi tamamen gazla sık olarak silinen araçlar için söylemiş olabilir. Zaman geçmiş üzerinden niyetii bilemiyorum. Ancak bizimkiler de eskiden araçları bir kova suya biraz gazyağı koyarak silerlerdi. Ama ben bazı konularda oldukça sağlamcı olduğumdan gazyağını boyaya değdirmiyorum. :)