Zift Lekeleriyle Başım Dertte Yardım Lütfen

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com
Merhaba arkadaşlar, Aracımın arka tarafı ( bagaj kapagı ve astra logosu dahıl) tampon aracın yan kapıları yol calısması nedenı ıle dokulmuş ve sıçrayan zıft ıle kaplandı.Bazı yerlerdede kamyonların sıçrattıgı ve şiddetli sekılde kapıya, canta çarpan mıcır izleri var.Kımı yerlerde boya dahi kalkmış durumda :((
Aracın durumu içler acısı.
Acaba ne yapmalıyım?Internette SONAX'ın zift temızleyıcı spreyi var..Sizce alıp kendımmı uygulasam?YAda bana onerebılecegınız bır urun varmı acaba?Araca ve boyaya zarar vermeyen?Uygulama yontemıyle acıklarsanız cok memnun olurum.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Zift Lekeleriyle Başım Dertte Yardım Lütfen

bir kere başıma gelmişti ve baya batmıştı araç nerdeyse tamamı kaplanmıştı ama benzinle temiştik vede bildiğim kadarıyla çok bekletmemek lazım geçmiş olsun üzüldüm gerçektne

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, uygulamanın yapılacağı yüzey oldukça büyük olduğu için bu işlemi profesyonel bir yerde yaptırmanız daha sağlıklı olabilir, tekrar geçmiş olsun.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Autoglym, Meguiar's, Sonax bilumum tanidik markalarin urunleri isinizi gorur. Ancak bu urunleri kullandiktan sonra yuzeyde wax namina birsey kalmiyor aklinizda  bulunsun ,gecmis  olsun.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

çok geçmiş olsunn. Bencede bekletme hemen benzinle sil. Astra nın boyası öyle kolay kolay yıpranmaz.

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Herkese teşekkürler.Oncelikle bu WAX namına bırsey kalmıyor derken neyı kast ettınız anlamadım?
Çakıl carpması yuzunden cantta aşınma, kapıların kenarlarında boya aşınması mevcut.Bunlara ne yaptırmalıyım?Ayrıca bu zıft cıkarıcı spreylerden sonra ne tarz bır wax uygulaması yapmam gerek?Kendım yapabılırmıyım?Bulundugum yerde profesyonel otobakım yerlerı malesef yok :(

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşım hemen gaz yağı al benzinciden ...yıka ,tertemiz olur ,eskisinden güzel olur !! boyayıda besler , parlar !! hiç bişey kalmaz ...kafana takma...

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

boya çıkmaları için ise yapacak bişey yok ..artık retuş yaptırırsın serviste veya bir boyacıda !! sorun olmaz..

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu hasara sebep olan kurum ve çalışma ekibi bellidir, hakkınızı aramayı düşünmüyormusunuz ?

Hasarınızı kaskonuzdan karşılarsanız sigorta şirketiniz hasar bedelini bu kuruma rücu edebilir ve siz bu durumdan etkilenmezsiniz, yani bir sonraki poliçede hasarsızlık indirimi alma şansınızı kaybetmezsiniz, yada bu hasara sebep olan kurumun üçüncü  şahıs mali mesuliyet sigortası varsa hasarınız kaskonuzu devreye sokmadan oradan da karşılanabilir.