Yeni 1.6 dizel meriva.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni 1.6 dizel meriva.

Fables link' Alıntı:
Madem idda ediyosunuz o zaman her iki aracın benzinli ve dizel modellerinin testlerini inceleyin
Bu dizelinki
http://otomobil.cnnturk.com/autoshow-test/65/opel-astra-13-lt-95-hp-sport
Buda Benzinlininki
http://otomobil.cnnturk.com/autoshow-test/62/opel-astra-16-lt-115-hp
Sonuç olarak görüyoruzki benzinli astra dizel astradan daha sessiz her hızda....

İddia ettiğim benzer hacim-performanstaki 2007 1.6 Corolla ile 2008 Focus 1.6 dizelin yüksek hızlardaki karşılaştırmasını da rica etsem..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
1.6 dizelden sonra astraların satışı artacaktır.fiyatları artabilir doğrudur ama 1.6 dizel piyasadaki en iyi performanslı dizellerden birisi olacak.bir de buna 8 ileri çift kavrama otomatik de eklenirse yeme yanında yat :D

baya hayalperets bir çocuksun

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
2007 1.6 Corolla ile 2008 Focus 1.6 dizelin yüksek hızlardaki karşılaştırmasını da rica etsem..
onlar için idda edemem ben Astra ile ilgili ylc arkadasımızın iddasına cevap verdim her iki motoruda uzun yıllar kullandıgım için çünkü forumda bu tarz iddalar hep atılıyor buda nokta olur artık sanırım

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fables link' Alıntı:
onlar için idda edemem ben Astra ile ilgili ylc arkadasımızın iddasına cevap verdim her iki motoruda uzun yıllar kullandıgım için çünkü forumda bu tarz iddalar hep atılıyor buda nokta olur artık sanırım

İki aracı da tecrübe etmek en güvenilir yöntemdir evet..

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tam olarak ne demek istediğimi anlatamadım sanırım. Honda mı satalı daha 20 gün oldu ve çok uzun zaman oldu. şunu iddia etmiyorum; 1.3 dizel daha performanslı demiyorum ara hızlanmaları daha iyi demiyorum. (Atmosferik motor ile turbo motor farkını gözetin lütfen turbo benzinilerde düşük devirde ilerleyebilmekte)
Bir tek tecrübeye sahip siz değilsiniz bizde tecrübelerimizi paylaşıyoruz. 130 km giderken atmosferik motorda devriniz kaçtır. Honda da 4100 civarı otobanda çoğunlukla gürültüden sıkılıp 90 e geri düştüğüm çok olmuştur.
Ayrıca verilen teste birde siz bakın lütfen
1.6 115 hp atmosferik verileri                                1.3 dizel 95hp verileri 
50 km/s 57 dB (A)                                        50 km/s 58 dB (A)
100 km/s 62 dB (A)                                        100 km/s 61 dB (A)
130 km/s 66 dB (A)                                        130 km/s 65 dB (A)

Yukardaki verilerde dediğimi doğrular nitelikte.  Tekrar söylüyorum bahsettiğim PERFORMNS DEğİLDİR.
Ben Belkahveyide Sabuncubelinide aynı viteste çıkabiliyorum benzinli ve dizelde tek farkı birisi 3200 birisi 2000 devir civarı. Saygılar.

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Tam olarak ne demek istediğimi anlatamadım sanırım. Honda mı satalı daha 20 gün oldu ve çok uzun zaman oldu. şunu iddia etmiyorum; 1.3 dizel daha performanslı demiyorum ara hızlanmaları daha iyi demiyorum. (Atmosferik motor ile turbo motor farkını gözetin lütfen turbo benzinilerde düşük devirde ilerleyebilmekte)
Bir tek tecrübeye sahip siz değilsiniz bizde tecrübelerimizi paylaşıyoruz. 130 km giderken atmosferik motorda devriniz kaçtır. Honda da 4100 civarı otobanda çoğunlukla gürültüden sıkılıp 90 e geri düştüğüm çok olmuştur.
Ayrıca verilen teste birde siz bakın lütfen
1.6 115 hp atmosferik verileri                                 1.3 dizel 95hp verileri   
50 km/s 57 dB (A)                                         50 km/s 58 dB (A)
100 km/s 62 dB (A)                                         100 km/s 61 dB (A)
130 km/s 66 dB (A)                                         130 km/s 65 dB (A)

Yukardaki verilerde dediğimi doğrular nitelikte.  Tekrar söylüyorum bahsettiğim PERFORMNS DEğİLDİR.
Ben Belkahveyide Sabuncubelinide aynı viteste çıkabiliyorum benzinli ve dizelde tek farkı birisi 3200 birisi 2000 devir civarı. Saygılar.
sanırım siz sayfaları karıstırdınız testte bi daha bakınız lütfen
1.3 dizel 95hp verileri                                      Opel Astra 1.6 LT 115 HP

50 km/s 58 dB (A)                                        50 km/s 57 dB (A)
100 km/s 62 dB (A)                                        100 km/s 61 dB (A)
130 km/s 66 dB (A)                                        130 km/s 65 dB (A)

Doğrusu bu,ayrıca ben performans olayını tamamen ek olarak sunmustum.Sizin yanlısınız Honda ile Opeli karşılaştırıyosunuz ben ise Opelle Opelli karsılastırıyorum ve size ıspat olarak testi sunuyorum ama onu bile tam okumadan ve anlamadan buraya yazıyosunuz lütfen dikkatlice bakınız.
Bakınız aşşağıdaki link dizelin
Buda Benzinlinin
yani Opelin bezninlisi Opelin dizelinden daha sessizdir

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fables link' Alıntı:
sanırım siz sayfaları karıstırdınız testte bi daha bakınız lütfen
1.3 dizel 95hp verileri                                      Opel Astra 1.6 LT 115 HP

50 km/s 58 dB (A)                                         50 km/s 57 dB (A)
100 km/s 62 dB (A)                                         100 km/s 61 dB (A)
130 km/s 66 dB (A)                                         130 km/s 65 dB (A)

Doğrusu bu,ayrıca ben performans olayını tamamen ek olarak sunmustum.Sizin yanlısınız Honda ile Opeli karşılaştırıyosunuz ben ise Opelle Opelli karsılastırıyorum ve size ıspat olarak testi sunuyorum ama onu bile tam okumadan ve anlamadan buraya yazıyosunuz lütfen dikkatlice bakınız.
Bakınız aşşağıdaki link dizelin
Buda Benzinlinin
yani Opelin bezninlisi Opelin dizelinden daha sessizdir
Ben sizinle anlaşamayacağım sanırım. Ben çok farklı bir şey anlatmaya çalışıyorum. Size iyi forumlar.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar forumda mutlak beklentimiz karşılıklı hoşgörüdür, bu yüzden basit nedenlerden dolayı kırgınlığa mahal vermemenizi rica ediyorum.

Ylc arkadaşımız piyasada performansı ve sorunsuzluğuyla bilinen ama aynı zamanda gürültü yalıtımı zayıf olan eski aracıyla yeni Astra sını kıyaslarken Fables arkadaşımız da aynı modellerin farklı motorlu versiyonlarını belgelerle kıyaslamış, iddialar farklı konular üzerine olduğundan tartışmaya çevirmeye gerek yok bence.