Yeni 1.6 dizel meriva.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni 1.6 dizel meriva.

Tolga KARACA link' Alıntı:
Beklentiler bu yönde ama Opel Edremit servis müdürüne göre Meriva beklenen satışa ulaşamadığından firma çok istenen 1.6 dizel motorlu modelini kardan zarar mantığıyla uygun bir rakama satmanın planlarını yapıyormuş.

Ne zaman ki Opel GM'i başından atıcak.O zaman ancak VW ile yarışabilir. :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
yok abi o açıdan demedim kale olarak kullanmaları bana çok saçma geldi :)

arabada kılcal çiziğe bile bakan bizler aracı nasıl kale olarak kullanırız :)
yav elin Almanı zaten ucuza alıyor o yüzden kale olmuş başka şey olmuş umursamaz Hakan :)

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet benzinlinin yumuşaklığı ve kullanım rahatlığından hala en iyisi ama yeni nesil dizellerde çok gelişti, misal diğer aracım Stepway deki yeni nesil Renault dizel motoru Astra nın turbo benzinli motoru kadar hızlı gaz tepkilerine sahip, kasa da 1080kg olunca bazı anlarda Astra dan bile keyifli bir hızlanma sunuyor üstelik ş.içinde bile 4.5 litre mazotla yetinerek.

Opel in yeni 1.6 sı için çok iyi şeyler okudum, geldiğinde test etmek isterim açıkçası.

Evet abı bende yenı nesıl dızellere karsı bı ılgı basladı cok serıler dedıgın gıbı astra yı beklıyorum acık acık gelsın bı bınelım teste cıkalım bakalım nekadar etkı bırakacak uzerımızde ondan sonra alalım dızellenelım bızde bu arada 4.5 l nedir abi yaa stepway mı alsak ne yapsak

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Dizel araca karşı birisi olarak(son 10 yıl benzinli ve aynı aracı kullandım ve atmosferikti) dizel astra aldım.  Ve şunu söylemek isterim şehir içinde biraz zorlanıyorum kullanırken fakat uzun yolda özellikle 100 üzeri benzinliden daha rahat ilerliyor. Ve daha sessiz ilerliyor.  ֖n yargısı olan arkaşlara duyurulur.
1,3 dizel Benzinliye göre daha sessiz ve 100'den sonra daha iyi uzuyo demişiniz ve önyargılı olmayın demişiniz  yoksa benmi yanlış anladım? ???

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fables link' Alıntı:
1,3 dizel Benzinliye göre daha sessiz ve 100'den sonra daha iyi uzuyo demişiniz ve önyargılı olmayın demişiniz  yoksa benmi yanlış anladım? ???
ևelişki mi var anlayamadım? Evet dizel araca önyargım vardı. Ama malum yakıt maliyetleri nedeniyle dizel astra aldım. ş.içi benzinliye göre biraz zor ilerliyor fakat uzun yolda özellikle 90 100 üzeri gider iken daha sessiz ilerliyor. Zira eski aracımla 100 ü 3100 devir de yapmaktaydı ve motor uğultusu içeriye daha çok giriyordu. Daha hızlı demiyorum daha rahat sessiz ilerliyorum diyorum.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha ekonomik oldugu aşikar.
Ama daha sessiz ve rahat hizlandigina katilmiyorum.
Haaa 2.0 dizel isee okey.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ylc ye katılıyorum;

Dizel aracım Focus un önceki aracım benzinli Corolla ya göre 4 ve özellikle 5. viteste motor sesi ÇOK daha az olurdu çünkü Corolla yaklaşık 3300 devirde 100km yapar ve motor uğultusu alırken Focus aynı devirde 170km yapardı!

Dizeller yüksek torkları sayesinde gerçekten aynı hacimdeki atmosferik benzinli araçlara göre daha düşük devirle yetiniyorlar ve bu da üst viteslerde bariz bir sessizlik olarak geri dönüyor.

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ylc ye katılıyorum;

Dizel aracım Focus un önceki aracım benzinli Corolla ya göre 4 ve özellikle 5. viteste motor sesi ÇOK daha az olurdu çünkü Corolla yaklaşık 3300 devirde 100km yapar ve motor uğultusu alırken Focus aynı devirde 170km yapardı!

Dizeller yüksek torkları sayesinde gerçekten aynı hacimdeki atmosferik benzinli araçlara göre daha düşük devirle yetiniyorlar ve bu da üst viteslerde bariz bir sessizlik olarak geri dönüyor.
Madem idda ediyosunuz o zaman her iki aracın benzinli ve dizel modellerinin testlerini inceleyin
Bu dizelinki
http://otomobil.cnnturk.com/autoshow-test/65/opel-astra-13-lt-95-hp-sport
Buda Benzinlininki
http://otomobil.cnnturk.com/autoshow-test/62/opel-astra-16-lt-115-hp
Sonuç olarak görüyoruzki benzinli astra dizel astradan daha sessiz her hızda....
Ayrıca hızlanma ve ara hızlanmalarada bakınız ortada ucuruma yakın değerler söz konusu benzinli lehine...