Yedek Lastik Ömrü

yunus_1997

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım Vectra C 2006 model olup 215/55R/16 Bridgestone lastiklere sahip. Ön lastikleri değiştirme zamanı geldi. Fakat yedek lastik fabrika çıkışından beri değişmemiş ve kullanılmamış. Yeni 1 adet Bridgestone lastik ile yedek lastiği kullanmayı düşünüyorum. Lastik ömrü bitmiş midir, telleri kopmuş mudur. Kısaca yedek lastiği 7 yıllık olmasına rağmen kullanabilir miyim??

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İhtiyaç olduğunda kısa mesafe kullanacaksın zaten.Yavaşta gidersen sıkıntı olmaz sanırım.Değiştirmek en güzeli tabiki ama ben olsam değiştirmezdim.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sertlikleri uyumsuz olacaktır,onun bagajdaki yeri güzel görünüyor..siz iyisimi ön ikiyi yenileyin..

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tellerine birşey olmamıştır ama 7 yıllık bir lastik yeterince sertleşmiştir, bayatlamıştır. yedek olarak kalması daha mantıklı olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yedek lastiğe hiç dokunmayın, bırakın yerinde kalsın. Günün birinde yedek lastiği kullanmak zorunda kalırsanız da sürat yapmamaya özen gösterin.

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 yıldan sonra lastiği acil durumlar dışında kullanmamaya çalışın.

Düzenli kullanımda aynı aks üzerinde birbiriyle aynı ya da yakın lastik kullanmanız önerilir. İki lastik almalısınız.

Bu arada, yeni lastikleri arka aksa takmanız gerekiyor. Yeni lastikleri alın, mevcut arka lastikleriniz öne aktarın, yenileri arkaya takın. Lastikçi "abi bu önden çekiş yeniyi öne tak" derse dinlemeyin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o lastiğin tekine vereceğiniz parayla 2 tane petlas pt515 alın. ben 4 adetine kargo dahil 640 tl verdim.7.5 ay oldu kar kış demeden kullandık çok memnunum...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
lastiğin standart raf ömrü 4 yıldır. ister kullanılsın ister kullanılmasın:)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 yıldan sonra lastiği acil durumlar dışında kullanmamaya çalışın.

Düzenli kullanımda aynı aks üzerinde birbiriyle aynı ya da yakın lastik kullanmanız önerilir. İki lastik almalısınız.

Bu arada, yeni lastikleri arka aksa takmanız gerekiyor. Yeni lastikleri alın, mevcut arka lastikleriniz öne aktarın, yenileri arkaya takın. Lastikçi "abi bu önden çekiş yeniyi öne tak" derse dinlemeyin.
evet katılıyorum size arka önemli,şöyle söyleyeyim ...
arkaları yeni yaptınız güzel ...

e bu araba kafadan koyverdimi virajda arkayı tutabilene helal olsun...
arkada yeni lastik siz basın frene yükü ön lastik taşısın arkalar laylaylom...
yağmurda çamurda çeker lastiği zayıf boşta dönen yepyeni,e ne anladım bu işten..

bi araba arkadan salınca toplamaya yine toplanır..ama kafadan koyverdimi artık çok geç olabilir..!!!

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynısını yapıcaktım ama araçların lastikleri genelde 5-6 yıl raf ömrü olarak geçiyor.Eğer yanına ek alıcaksanız sağa sola çekmesi muhtemel.En azından bana denilenler böyleydi.