Yakıt havalandırma valfi Sesi

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yakıt havalandırma valfi Sesi

bu ses benim araçtada var bende servise gittim bu sesi sordum banada valften geldiği söylendi araç soğukken yapmıyor ısındımı ses çoğlıyor içerden gayet net duyuluyor bende yarın tekrar servise gideceğim özellikle bunun üstünde tekrar duracağım

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Comodor,

Servislere gitmek için çok zamanım olamıyor maalesef, buna cumartesi günleri de dahil. Bu nedenle sizlerden gelecek cevaplar benim için önemli..Eğer servis ziyaretinizin sonuçlarını paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün sürat yaparken aklıma geldi ve denedim, aracı yüksek devirlerde kullanıp havalandırmayı çalıştırdıktan sonra rölanti devilerinde -sanırım dediğiniz ses- farkedilebiliyor ancak belki de araç yeni olduğu için ses kulak kabartıldığında anlaşılacak seviyede.

Ses derinden gelen takırtı benzeri bir ses, eğer ilerde ciddi biçimde artarsa gerçekten tahammül edilmesi zor bir ses olacaktır.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün bende sordum tamponun altındaki lastiği değiştirirken uzun zaman harcayıp 4-5 ustaya dinletip birde test sürüşüne çıkmak lazım diyince bugünlük bıraktım baktırmadım ama boş bir zamanımda baktırıcam

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Madem öyle hemen bu iletiden sonra üşenmiyorum ve çıkıp -yağmurun altında- kaputu açıp sesi dinliyorum!!

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaputu açarsanız kesin duyarsınız zaten önemli olan aracın içinden duyulması ben motor sıcakken ve araç duruyorken radyo da kapalıysa duyuyorum ama çok ufak bir müzik sesi 1. seviyede açık olsa bile yeter sesi hemen kesiyor çok yüksek değil yani bu ses bende

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bu bahsettiğiniz ve benim duymadığım ses sadece rölantide mi aracın içinden duyuluyor yoksa hareket halinde iken farklı hızlarda artıp azalıyor mu, araç içi ısıtma ya da soğutma sisteminin kademeleri artıp azalınca seste değişiklik oluyor mu biraz tarifler misiniz?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende sadece dururken var hareket edince kesiliyor yada duyulcak seviyede değil klima seviyelerini hiç denemedim ama zaten yüksek hızda klimanın kendi sesi onu bastırır çok rahat yeri göğü inletiyor maşallah :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geldim  :)

Motor çalışırken motorun servis kapağı arkasındaki kabloların birinde yeşil soketli ceviz kadar bir kutu var ve anlayabildiğim kadarıyla bu ufak kutudan dikiş makinasına benzer bir "çır çır çır" sesi geliyor ama ses sadece kaput açıkken farkedilebilecek seviyede bir ses ve kabin içinde duymak imkansız, sanırım araçtan araca sesin seviyesi değişiyor.

Dikkatimi çektiği kadarıyla gaz verince az da olsa o ses de artıyor daha sonra ses kesiliyor; gazı bırakınca rölanti devrinde tekrar ses çıkarmaya başlıyor, motorun genel olarak oldukca sessiz olması bu "çır çır" sesinin belirginleşmesini sağlıyor.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşte o "çır çır" sesi benim kabinin içinden net şekilde duyuluyor.Aslında burada şöyle bir durum var, motor kaputunu açtığınızda bu sesin herkeste olduğu aşikar, ancak bazı araçlarda kabin içine de sirayet ediyor bazılarına ise etmiyor.İyi ama niye??