Yakıt havalandırma valfi Sesi

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: !!!Her araçta aynı problem var. yapacak birşey yok!!!

alahan1963 link' Alıntı:
Yanıt için teşekkürler Sn.Drwaverunner. Anladığım kadarıyla "suyun girme koşulları OLUŞURKEN" yapabileceğimiz birşey yok. Suyun girme emareleri belirdiğinde uyanık olmak ve sürekli kontrol ediyor olmak mı gerekecek bu durumda?
Sevgi ve saygılarımla..

Suyun girme koşulları ile ilgili olarak açıklama yapmayacağım, daha önce yazmıştım ama tepkiler gelmişti. Kontrol etmek isteyen belirttiğim yerden kontrol edebilir. Benim aracımda yaşadım bu problemi ama artık kontrol etmiyorum. Birkaç kez daha baktım yağmurlu havalarda bir sıkıntı ile karşlaşmadım.

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
bu tarz başlıklarla ilgili benim şahsi fikrimde genelleme yapan ve tüm araçları kötüleyen yada hepsi arızalıdır, bu araç alınmaz v.b. tarzı bir sonuca varan başlıklara bence gerek olmadığı yazıldıysada değiştirilmesi yönünde saygılar..
eğer mesajımı tam olarak okuduysanız bu başlıkta geçen söylemin bana değil mastertech arkadaşa ait olduğunu anlayabilirdiniz çünkü ben burda provake yapmıyorum derdime çözüm arıyorum.

bana sünger saralım bi deneyelim belki sesi keseriz dediler ama korkuyorum sünger ısınırsa yangın tehlikesi falan olurmu yada herangi başka bi zarar. denemelimiyim yoksa opel genel merkeze baskı yapıp bende parçayı değiştirmek için baskı yapmalımıyım

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diel motor sesine benzer sesten ötürü bugün arkadaşımın Golf TDI si ile Astra mın motor sesini kıyasladık; Golf -diğer dizeller arasında sessiz de olsa- dizel olması sebebiyle Astra nın yanında resmen traktör gibi çalışıyordu.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her mastertech de işinin eğli değil açıkçası, başka bir servise de danışabilirsiniz

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emrecprz link' Alıntı:
[quote author=bahadirusta link=topic=1252.msg26777#msg26777 date=1303126239]
bu tarz başlıklarla ilgili benim şahsi fikrimde genelleme yapan ve tüm araçları kötüleyen yada hepsi arızalıdır, bu araç alınmaz v.b. tarzı bir sonuca varan başlıklara bence gerek olmadığı yazıldıysada değiştirilmesi yönünde saygılar..
eğer mesajımı tam olarak okuduysanız bu başlıkta geçen söylemin bana değil mastertech arkadaşa ait olduğunu anlayabilirdiniz çünkü ben burda provake yapmıyorum derdime çözüm arıyorum.

bana sünger saralım bi deneyelim belki sesi keseriz dediler ama korkuyorum sünger ısınırsa yangın tehlikesi falan olurmu yada herangi başka bi zarar. denemelimiyim yoksa opel genel merkeze baskı yapıp bende parçayı değiştirmek için baskı yapmalımıyım
[/quote]
sn emrecprz mesajınızı tam olarak okudum fikrimi belirtmiştim bende, bu konularda genel yargıya varmak için henüz erken mastertechten alıntı yaptığınız bu başlığın gerçek olduğunu düşünmüyorum ben, her araçta olduğunu sanmıyorum umarım probleminize uygun bir çözüm en kısa sürede bulunur saygılar..

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın ÇAPRAZ,

Aynı dertten sadece siz muzdarip değilsiniz.Bende de o ses var.Aslında tüm 1.4 turbolarda var o ses.Kaputu açtığınızda sesin nereden geldiği gün gibi açık.Bariz şekilde o parça titreşiyor ve ses çıkarıyor.Ancak bazı arkadaşlarımız bu sesten şikayetçi değil ve ben bunun sebebini henüz anlamış değilim.Belki de ses aynı ses ama içeriye yansıması farklı farklı olabilir .Çıplak göz ve kulakla araçları karşılaştırmak lazım ve gerçekten sesin içeriye gelmesi durumu araçtan araca değişiyorsa bunu irdelemek lazım.Ama maalesef kıyaslama şansımız (pek çoğumuz için) yok.Ancak buluşmalarda belki yapılabilir.Şunu da özellikle belirtmek isterim ki ;

-Bütün servisler, bu sesin standart olduğunuı yapılabilecek bişey olmadığını belirtmekte ve parçanın değişimini garantiye sokmamaktalar.
-Bir istisna haricinde, o da exelance nickli arkadaşımız olup, ısrarla servise bastırmış ve parçanın garantiden değişimini sağlamış ve sesin KESİLDİĞİNİ" söylemiş bulunmaktadır.
-Bizler de ya bu şekilde bastıracağız, garantiden parçanın değiştirilmesini talep edip bunu onlara ücretsiz yaptıracağız ve sonucu göreceğiz, ya da parasını cebimizden ödemeye razı olup parçayı değiştirtteceğiz servise ve sonucu yine gözlemleyeceğiz.

Konu hakkında yaptıklarımızı paylaşmaya devam edelim lütfen..

Exelance Nickli arkadaşımızın bana gönderdiği maili aşağıda bulacaksınız:
Mrb,
evt o bendim aynen banade bu sesin normal olduğu söylendi, birkaç zorladım ilkinde bir klpisle tutturdular , baktılar oolmuyor en son başka bir suta vadı dinledi dedim ses burdan geliyor depo havalandırma valfi ufacık bir alet siyah küçücük değişti, şuan ses falan yok tırıltının t si yok:) kablo sürtmesi , akü kapağı falan değil onları öne sürerlerse sakın yemeyin resmen içinde enjektörmü ne varsa artık elinile tutun göreceksiniz vura vura çalışıyor. madem sorun yoktu şimdi neden sessşiz çalışıyor dedim ustaya oda demek iyi değerlendirememiş dedi . sonuç: servis kağıdındaki kodu yazayım: 860176 DEPO HAVALANDIRMA VALFİ AST J .SAYGILAR.""

konuyu donanım haberdede paylaştım böyle bir yanıt geldi. sanırım biraz daha bayiye baskı yapmam gerekicek çözüm bulabileceğime inanıyorum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu yazıyı sitemizde de bulunana sn. alahan yazmıştı sanırım, bizim sitede paylaştı
Exelance da sitemizde üye idi sanırım

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

forumda yeni olduğum için tanımıyorum ama tanışıp beraber bi çözüm aramak isterim.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ses konuları forumda hep tartışma götüren konulardır. Her ne kadar video çekilp paylaşılsa da herkes her sesi farklı duymaktadır.

Bu tarz konularda "bu bir sorun tüm araçlarda var" şeklinde yapılan genellemelerden kaçınmak daha doğru olacaktır.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yakıt havalandırma valfi Sesi

Konu ilk okuyanlar tarafından yanlış anlaşılmasın diye başlığı düzenledim
Bilginize..