Vectra C Sabahları geç çalışma sorunu

kebapcıcelal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c geç çalışma sorunu

Merhaba arkadaşlar. Vectra 2004 model aracım ilk çalıştırmada geç çalışıyordu. Şaşmaz da bir ustaya gittim. Bosch marka benzin pompası taktı ancak sorunum düzelmedi. Sonrasında acaba sorun LPG kaynaklı mı diye LPG ustasına gittim. LPG yi devre dışı bıraktılar ve bir hafta benzinde kullanmamı istediler. Ancak sorun yine düzelmedi ve sorunun LPG kaynaklı olmadığını anladık. Sonrasında Şaşmaz'da başka bir ustaya gittim. Sorunun benzin pompası kaynaklı olduğunu ve benzin pompasının "hazneli" bir şekilde değiştirilmesi halinde sorunun düzeleceğini söyledi. Gerçekten de benzin pompası hazneli şekilde takıldığında geç çalışma sorunu düzeldi. (hazneli bosch marka benzin pompası artı işçilik 350 TL tuttu) Bu yüzden usta çok önemli bu tür işlerde. İlk gittiğim ustaya kalsa sorunun düzelmesi için benzin pompasından sonra egr, ateşleme sistemi, motor beyni gibi bir sürü şeyi tek tek deneyecektik.

hayallet

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benimda uğraşmakta olduğum bir sorun. Araç ilk marştan sonra gün icerisinde özellikle soğuk havalarda motor uzun sure kapalı kalması durumunda yine yapıyor. Benzin pompası ve basınç müşürü yeterli basıncı sağlayamıyor yada uzun sure kapalı kalınca basınc müşürü de arızalıysa tesisattaki benzin geri cekiliyor diye tahmin ediyorum.