Vectra c hararet sorunu

dagdeviren60

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar vectra c aracım 11 yıldır bende 2006 model son kasa. Yakaşık 3 ay önce abtifiriz eksilmeye başladı azar azar ekledik kaç aradık bulamadık falan, termostat, radyatör motora gelen borular falan hepsi değişti gitmedi. Sonra üst kapak yaptırdık yine bitmedi. Ağustosta tatile gittim araba 5 gün yattı orda sonra dönüşe geçince hararet yaptı kaynattı suyu. Zar zor getirdik fan motoru yandı değiştirdik bursa ya geldik. Sonra motor yaptırdık araca komple. Araç ilk başta duman attı sonra kesti yağ eksiltme devam ediyor. Araç düz yolda çok rahat 190 200 hıza ulaşırken 160 ı geçmiyor şu an. Ve bugün manisaya gelirken çekiş baya düştü önceden full dolu araçta 120 ile çıktığım rampayı 3 vites 70 le çıktım araç boş tekim yani. Göstergw hararet bu soğukta 90 geçiyor ve yol bilgisayardaki coolant sıcaklık seviyesi 105 çıkıyor sorun ne olabilir daha ne yaptırcam anlamdım ustadan mı anlamadığımız başka derdi mi var bilmiyorum 11 yıldır zerre kadar sorun çıkartmadı 3ay zehir oldu bilen varsa yönlendirsin bir zahmet.

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ÖNCELİKLE GECMİS OLSUN KARDESİM C KASALAR ZORLAMAYA GELMEZ KASA AGİR OLDUGU İCİN YÜK ASİRİ BİNİNCE HARARET ARTAR VE GAZDADA SİKİSTİRİRSANİZ UST KAPAK ANİNDA GİDER VE ANTİFİRİZ Bİ KERE EKLENİR YANİ DEVAMLİ DEGİL RADYATORU DELERSİN SU EKSİLİYORSA YEDEK SU KAPAGİ BORULAR RADYATOR İNCELET C LERDE FAN KADEMESİ ARİZASİ KRONİK. USTA SECİMİNİ İYİ YAP KASAP COK OPEL İLKBAHAR GİBİDİR BAKİM İSTER👍