Vectra B2 Kasa 1.6 Satıp 2.0 CDX Almak ???

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur derler. Vectra lüks sınıf bir araba ve elektronik aksamı oldukça fazla. Bütçesi uygun olmayan binmemeli. Sonra ah yandım vah yandım der. Bütçesi uygun olan ise bakımını zamanında yaptırır, arızalanan parçalarını zamanında değiştirirse, düzgün kullandıktan sonra yıllarca binilebilecek çok güzel bir araçtır. Benim arabam 1996 model ve şubatta aldım şu ana kadar 6.000.-TL para harcadım. Ne motor yaptırdım, nede büyük bir arıza, tek problemim oldu oda hava debimetre arızası. Diğerleri zevke harcamalar oldu.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi araba arıza çıkarmıyor gidip 2000-2001 model 10-11 yasına gelmiş araba neden arıza cıkarıyor denmez yani sıfır araç mı alıyoruz...sıfır araçda bile sorunlar çıkabiliyor halbuki...gidin vectranın yasındaki araçlara bakın orasında burasında ses geliyor...ben 96 vectramda 2 sene bindim bir gram ses yoktu 15 yaşındaki bir araçtan bahsediyorum...kim ne derse dersin o paraya alaibleceğin en donanımlı en kaliteli,en sağlam,en rahat arabalardan biri...

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bi kaç kelime söylemek istiyorum sıfırdan itibaren opel vectra b kasa cdx kullanıyorum arabam ithal ve alman montajlı mersin limanından zamanında 50.000Mark'a alınmış bi araç..
aracın yol tutuşu konforuna diyecek yok mercedesten farksız uzun yolda zaten tam bir uzun yol arabası şehir içi çok yakan şehir dışında resmen koklayan 1.4 motorlarla aynı yakan bir araç ve konforu rahatlığı yol tutuşu insana güven vermesi bambaşka birşey 2001'de araca öyle özellikler koymuşlarki ben hyundainin kianın felan 2012 model araçlarını takip ediyorum cdxler daha donanımlı şekil itibariylede daha güzel gelio benim gözüme...
Bu araç bendeyken yaklaşık 4tane daha araba değiştirdim ama buna dokunmadım hastalık edindi bende..Her 6binde yağ değişimim filtre bakımlarım suyuna şuyuna buyuna düzenli bakardım.. Hepte yetkili serviste yapıyordum hala faturaları bende duruyor dosya halinde aracımda 110.000'e kadar tık ses yoktu süperdi hep överdim yanlız 110.000'i devirdiği anda bi baktım araç olduğu yerde duruyor devir yükselip alçalıo bişiler yapıyo kendi kendine çekici çağırıp servise gittik BEYİN ARIZASI VERDİ 2.500Tl... yaptırdık devam ettik sürdük hoş beş oldu yaklaşık 5bin km sonra MOTOR ÜST KAPAK CONTASI YANDI hemde bakımları düzenli yapılıp üstüne titrenen bi araç olmasına rağmen onu hallettikten sonra araçta titreme başladı 3bin devirlerde gittim pistonlar sekmanlar denildi komple üst kapak pistonlar felanına filanına 6binTl verdim...Bunları yaptıktan sonra biraz rahat ettim 150bine kadar rahat sürdüm bakımları yaptım birgün arıza lambam yanmaya başladı kırmızı ışıkta durduğum anda ne oldu dedim gaza bi asıldım araç 4.500 deviri geçmiyor eksantrik devir sensörü arızası 110Tl onuda yaptırdım... Oda geldi geçti biraz daha zaman geçtikten sonra yine arıza lambam yanmaya başladı hava debimetresi oksijen sensörü onuda toplam 370Tlye hallettik usta katalizörden yapar bunu egzozcuya git dedi gittim söktü baktı abi kurum yapmış bunu boşaltalım dedi ben orjinal takalım dedim servisinden aldım 650Tl... Oda öyle geçti birgün arabayı garajda çalıştırdım motordan ses gelmeye başladı servise gittim manifold dediler onuda değiştirdik contalarla beraber 180Tl...
Birgün yolda ilerlerken Su eksildi diye aracım yol bilgisayarında arıza verdi su ekledim az daha gittim baktım su dolum yerinden su atıyor devirdaim arızalı dediler 100Tlye onuda değiştirdim..Balata disk değişimi yapıyordum aracı life kaldırdık baktık motorun alt kısımları yağ bağlamış daha taze ona baktık krank keçesi 120Tl onuda hallettik devam ettik..Bu yaz sıcaktan dolayı klima açayım dedim açtım soğutma yapmıo gaz dediler bastık 50tl ama hala aynı kompresörden dediler değiştirdik 900Tl aracıma okadar bakıp düzenli bakımlarını yaptığım halde ve sıfırdan kullanmama rağmen bu arızaların hepsini çıkardı.. Toplam bu masraflar 10,980Tl buna 10 senelik bakımları sayarsak düzenli masraflarıda eklersek yaklaşık olarak bitane opel vectra CDX parasını ben kendi arabama masraf ettim... Arıza vermez diyenleri pek aldırış etmeyin veriyor çevremden ve kendimden biliyorum şuda bir gerçekki 10 yıllık araçlarda arıza vermesi olağandır tabi buda bir gerçek sıcak motor yağ eksiltmeler felan filan bu arabaların kronik arızaları ama şöyle birşey var ARACIMI HALA SEVİYORUM BUKADAR MASRAF ETMEME RAĞMEN...Sen dersenki ben zevkim için paraya bakmam emin ol vectradan aldığın zevki sayılı araçlardan ancak alırsın. Bunlar başına gelir emin ol er yada geç arıza verdiği zaman diğer arızalar peş peşe geliyor zaten ama yinede son karar senin ben tüm gerçekliklerini yazdım buraya istisnalar olur arıza vermeyen araçlarda çıkar ancak %80cdxler genellikle bu arızaları veriyor son karar sizin...

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tek bir şey yazacağım.siz gittiğiniz ustaya çok güvenmişsiniz o da iyi para kazanmış. ne dedilerse parçaları değiştirmişsiniz.araca çok titizim diyorsunuz araç conta yakıyor haberiniz yok.110 binde aracın motoru bu hale geliyorsa kusura bakmayın fakat siz araca iyi bakıyorum demeyin. aracın bakımı iyi değilki devirdaim bozulmuş, demekki triger değişiminde devirdaimi değiştirmemişsiniz. yada ustanıza trigeri değiştir demişsiniz ve yanından ayrılmışsınız oda değiştirdik hesabı sizi kandırmış. siz ne çektiyseniz kendinizden ve ustanızdan çekmişsiniz.

unutmadan şunuda yazayım size motor beyni arızası deyip 2500 almışlarya emin ol o arıza beyin arızası değil ,motor elektrik tesisatı kavrulmuştur ve tamir etmişlerdir.

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben herzaman yetkili servise gittim servis tanıdık olduğundan dolayı ben birşey demeden kendileri herşeyi yapıp bana direk arabayı teslim ederlerdi ben bugüne kadar 5.devir görmüş bir adam değilim aracım hep 2.500 3 bin devir üzerinde seyir halinde gider 60binde bi triger değiştirip her ay düzenli hava filtresi temizleten birisiyim bunu birtek benle ustam bilir kesin yargı içinde konuşmayın araç tamamen kendi kafasına göre hareket etmeye başladı bi süreden sonra ben yaşadım ben biliyorum ethem bey.. beyni ben kendim antepten aldım getirttirdim beyni değiştirdiler ayrıca conta yakması bikerede oldu birden hararet yaptı stop ettim bekledim çalıştırdım servise gittim ve denilen kelime müşür bozulmuş fan açmamış araç hararet yapıp conta yakmış hepsi bi anlık olaydı...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tek bir şey söyleyim ustanıza çok güvenmeyin,servis olsa bile. aracın kendi kafasına hareket etmesi dediğim gibi motor elektrik tesisatından dolayı bu durum tüm vectralarda var . tamiri 250 tl tesisatın.yenisi ise 750 tl...

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e bende söylüyorum zaten 10yıllık bi aracın arıza vermesi olağan birşey ama bu araçlar öyle arıza verioki resmen motoru sıfırdan yapıosun forumdaki teknik servistede sürekli başlıkları takip edip arızaları okuyan birisiyim genelde hep bu tür arızaları yaşıyorlar keşkede olmasa ama oluyor işte :)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sizinkide çok bahtsızlık olmuş. birde şunu öğrenmek istiyorum aracınızın bozulan eski beyni duruyormu ?

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk işlem olarak yaptırmaya yollamıştık aracın beynini beyin geri geldi ve yapılamadı denildi ben kendi şahsi işlerimden dolayı antep'e gitmem gerekiyordu bu bahane ile beynide alıp antep'e gittim ve orada o beyni bi kaç yere kendim gösterdim hatta iki gün konakladım orada onlarda yapılamıyor çok kurcalanmış dediler beyni kendim orada bırakıp yeni bir beyin alıp bulunduğum il'deki yetkili serviste montajını yaptırdım ethem bey..

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili serviste olsa her usta usta değildir. Her servis te güvenilir değildir. Birde her arabanın belli kilometrelerde arızalı olsa da olmasa da değişmesi gereken parçaları var bunlar da gününde veya günü öncesinde değişmesi gerekir. İlla arıza yapmasını beklemek abesle iştigaldir. Ayrıca hiç bir araba durduk yere conta yakmaz arıza çıkarmaz. Sizi soymuşlar serviste haberiniz yok.