Vectra B2 Kasa 1.6 Satıp 2.0 CDX Almak ???

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca şu akla gelebilir, madem aracı sattın ne işin var forumda. Formun kurallarında opelci olmayan giremez diye bir kural yoksa, dedim ya ne kadar sorun varsa yaşadım, belki sorunu olan ve ısrarla bu araçlara binmek isteyen arkadaşlara bir nebzede faydam olur ve sorunları okudukça bu araçtan ne çektiğimi unutmam diye vazgeçmiyorum.
bende şu anda opel kullanmıyorum..

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ayrıca şu akla gelebilir, madem aracı sattın ne işin var forumda. Formun kurallarında opelci olmayan giremez diye bir kural yoksa, dedim ya ne kadar sorun varsa yaşadım, belki sorunu olan ve ısrarla bu araçlara binmek isteyen arkadaşlara bir nebzede faydam olur ve sorunları okudukça bu araçtan ne çektiğimi unutmam diye vazgeçmiyorum.

size sürpriz yumurta denk gelmiş demekki.... yaşadığınız problemleri tabiki yazacaksınız ,ama öyle bir yazmışsınızki çok sorunlu bir araç diyerek tüm cdx leri kötülemişsiniz.. sizin yaşadığınız sıkıntıları yaşamayan çok kişi var ,yoksa bizim araçlarmı sürpriz yumurta :) bence hata burada ....

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size sürpriz yumurta denk gelmiş demekki.... yaşadığınız problemleri tabiki yazacaksınız ,ama öyle bir yazmışsınızki çok sorunlu bir araç diyerek tüm cdx leri kötülemişsiniz.. sizin yaşadığınız sıkıntıları yaşamayan çok kişi var ,yoksa bizim araçlarmı sürpriz yumurta :) bence hata burada ....
Açıklık getireyim ben ve diğer 3 arkadaşımın araçları 97 ve 98 model olup GLS idi. Sadece satmaya çalışan arkadaşımın aracı CDX modelidir.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Açıklık getireyim ben ve diğer 3 arkadaşımın araçları 97 ve 98 model olup GLS idi. Sadece satmaya çalışan arkadaşımın aracı CDX modelidir.

cdx olan arkadaşınızdan önceki yada arkadaşınız hor kullanmış ise bir takım sıkıntılar illaki yaşamıştır. yani kullanıcı her araçta olduğu gibi vectralardada farkeder. kısacası araca bakmak gerekir ilgilenmek gerekir.

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 da bulunan sensörlerin aynısı 2.0 dada var.

2.0 cdx de ekstra xenon far yükseklik seviye ,silecek su seviyesi sensörleri var onlarda kolay kolay bozulmaz. geri kalan sensörler zaten hemen hemen aynı .

şunuda belirteyim 1.6 vectralarda özellikle z16xe kodlu olanlarda abs beyni,motor beyni,elektronik boğaz kelebeği ve egr valfi en çok can sıkan ve tamiri baya para tutan arızalardır.

2.0 cdx vectralarda bunları kolay kolay yaşamassın. cdx lerde tüm vectralarda olduğu gibi motor elektrik tesisatı kronik problemlidir. aşırı ısıdan dolayı fabrikanın kullandığı dandik kablolar zamanla özelliğini kaybederek kısadevre ve kopmalara sebep olup araçta düzensizlikler meydana çıkartıyor.
çözümüde zor değil sizden önceki kablo demetini tamir ettirmemiş yada değiştirmemişse 250 tl masrafınız olur. eğer elinden geliyor ise söker kabloları kaliteli kablolar ile değiştirip makaronlar geri toplarsın.

ben sana şunu söyleyeyim ali . 2 yıl 2001 1.6 comfort kullandım ve son 2 yıldırda cdx kullanıyorum araç temiz ve bakımlı ise düşünmeden al. sana sıkıntı çıkarır diyenlerin hangisi cdx kullanmış sor.emin ol kullanan yoktur,sağdan soldan duyup sallayanlar onlar. alacağın araç bakımlı km az bir araçsa al. problem yaratan vectralar genelleme yapıyorum. eşşeğe biner gibi binip arabaya bakmayıp tüm ağır bakımları ve sıkıntıları biriken vectraları piyasanın 2 bin altına alıyorlar ucuza aldım deyip hava atıyorlar sonrada bakıma gidince soğuk soğuk terliyorlar.yüzü astarını geçiyor. aracı kötüleyenler bu tipler işte. alırken 2 bin fazla ver bakımlı oynanmamış bir vectra al. sitemizde okadar cdx kullanan var onlarda yazacaklardır.

ETHEM ABİ senin bu yorumunu okuduktan sonra aklımdaki birçok soru işaretleri cevabını buldu teşekkür ederim. yüksek bir araç alsammı diye çok düşündüm ama vectra b kasa aşıgı biri olarak cdx e karar verdim ve konuyu açtıkdan sonra adapazarına gittim aracı fazla begenmedim geri geldim o yüzden geç yazdım cevabı... açıklamaların doğrultusunda 2.0 cdx alacagım fakat tek bir istediğim var beyaz olması.... umarım hayırlısı düşer bana

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
A kasa CD, B kasa GLS araçlarımı Vectra diye almıştım, kandırılmışım :).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Resmen Mercedes çıktı :). Şaka bir yana arkadaşların kronik dedikleri sorunlarla hiç karşılaşmadım, milletin yaka silktiği EGR'nin yerini dahi bilmiyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz pedalı pozisyon sensörü hatası dışında:D vectra süper bir araçtır arkadaşlar.4 yıl z16xe motorlu 2001 model vectra kullandım bahsettiğim arıza kodu dışında çok memnundum hala unutamadığım bir arabadır.ayrıca şunuda belirteyim x20xev motorlu vectralar kesinlikle daha sorunsuz üstelik donanım olarak cdx ise söylenecek söz yok alınır

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ETHEM ABİ senin bu yorumunu okuduktan sonra aklımdaki birçok soru işaretleri cevabını buldu teşekkür ederim. yüksek bir araç alsammı diye çok düşündüm ama vectra b kasa aşıgı biri olarak cdx e karar verdim ve konuyu açtıkdan sonra adapazarına gittim aracı fazla begenmedim geri geldim o yüzden geç yazdım cevabı... açıklamaların doğrultusunda 2.0 cdx alacagım fakat tek bir istediğim var beyaz olması.... umarım hayırlısı düşer bana

allah gönlüne göre versin ali,inşallah bulursun.