1.6 Vectra B2 mi? 1.6 Megane mı?

BBERKAYY

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Linkini verdiğim arkadaşta gelmiş şanzımanı değiştiren arkadaşta gelmiş sağolsun bilgilendirmeyi yapmış. Teşekkürler...

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle izah edeyim bende. Rolling'de arkadaşımın 2002 1.6 16V Megane'ı ile kapıştım. Aracı beklediğimden de iyi çıktı. Beni(Aracımı görüyorsunuz) baya bir zorladı vallahi. Beygir güçleri aynı olsada sonuçta benimki bir Honda olduğundan dolayı ilerleyen metrelerde az bir farka tokatladım kendilerini. :D (Ama pilotajda çok etkiliydi)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En azından ağırlık farkından dolayı kısa mesafe için megane avantajlı gibi duruyor.

yalçınn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meraba arkadaşlar ben daha çok yeni bi üyeyim ama siz 1.6 megan a 2.0 vectra ile yol verecekseniz boşuna yüksek yakıtlı yüksek vergili arabalar kullanmayın... haa 1.6 vectra diyorsanız ona tamam megan kafa tutar...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
meraba arkadaşlar ben daha çok yeni bi üyeyim ama siz 1.6 megan a 2.0 vectra ile yol verecekseniz boşuna yüksek yakıtlı yüksek vergili arabalar kullanmayın... haa 1.6 vectra diyorsanız ona tamam megan kafa tutar...

Ankette karşılaştırılan arabaların ikisi de 1600 cc, kısa mesafede, ilk anlarda Megane'nin ağırlık avantajı var. Mesafe uzar ise 1.6 Vectra'da iddiasını ortaya fazlası ile koyar. 2000 cc'lik Vectra ile mukayese edilecek olursak Megane için Vectra'nın kontak açmasına bile gerek yok :).

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazı sitilinden dolayı özür öyle alışmışım. Yanlız 1 kişi söyledi 10 kere abartmaya gerek yok daha çok dikkat çemeye çalışılıyo gibi bir hal var. Böyle çocuksu işler yapmayada hiç gerek yok ;) Bunun özentiliklede bir alakası yok. kimseninde beni görünüşümle yargılama gibi bir lüksü yok. haddimizi bilip ona göre konuşursak kimsenin neşesi kaçmaz.. efendiliğimizi bozmayalım diyorum ;)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasasının biraz daha hafif olması ve motoru bakımındanda daha iyi olmasından dolayı Megane alacaktır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yanlız Megane yüksek devirleri çevirmekte zorlanıyor. Abimde eski kasa 2.0 var, 4500 devirden sonra huysuzluk yapıp mızmızlanıyor :).

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlız Megane yüksek devirleri çevirmekte zorlanıyor. Abimde eski kasa 2.0 var, 4500 devirden sonra huysuzluk yapıp mızmızlanıyor :).
Abi bende 2002 1.6 Laguna var. Ben pek o kadar zorlamam arabayı, hatta hiç kıyamam; bende öyle bi sorun yok maşallah tık demiyor 7000'lere kadar. Opel Vectra daha nazlıydı bana göre.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi bende 2002 1.6 Laguna var. Ben pek o kadar zorlamam arabayı, hatta hiç kıyamam; bende öyle bi sorun yok maşallah tık demiyor 7000'lere kadar. Opel Vectra daha nazlıydı bana göre.
Zaten onun için Laguna'lara Renault demiyorlar :), bence Laguna'lar Renault'un yaptığı arabaların en iyilerinden biridir.