trimler ve kapı içi tutma kolu folyo kapması(fotolu anlatım)

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trimler ve kapı içi tutma kolu folyo kaplaması(fotolu anlatım)

Evet sevgili arkadaşlar:öncelikle kullanacağımız folyoyu tanıtayım. Alcordeko Alman malı folyo.Sitesi burda
http://www.alkor-deco.de/englisch/index_e.html

ORJİNAL irmscher

Sonrada benim yaptığımla kıyaslayın:)
Son zamanlarda bazı buzdolapları aliminyum renginde oluyor ya aynı o renk..Fotolar akşam çekimi olduğu için pek güzel çıkmadı.Canlısı çok şık

.Buna folyo demek aslında haksızlık olur.Çok daha ileri bişey...Birkere kesinlikle çok kalın bir yapısı var.Bükulebiliyor, metal gibi soguk...Defalarca farklı yüzeylere yapıştırdım,tozlu kirli,yaglı ,banamısın demedi.Diğer folyolar gibi arasında hava boşluğu bırakmıyor...50 lira ya aldım...

Gerekli malzemeler;maket bıcağı,makas,kolonya ve bez..

Önce kapı içi tutacağımızı yukarı doğru hafif bir baskı uygulayarak yerinden çıkarıyoruz...

Daha sonra kolonyalı bez ile kapı kolunu güzelce siliyoruz...kuruluyoruz...

Aracın peteklerine folyomuzu yaklaştırıp,ısıtıyoruz

Isınan folyoyu kapı kolumuza yapıştırıyoruz..

maket bıçağı yardımı ile kesiyoruz...

parçamızı yerine oturtuyoruz

Eeee mükemmel işçilik olunca sonuçda mükemmel oluyor:p

Her marka ve model araca uygulanabilir...İşin ilginç taraflarıda var.Sırayla anlatacağım burada....

Sırayla tüm kapılar için aynı işlemi yapıyoruz...

İnanın orjinal gibi oldu.Parça kodunu bilmiyorum ama rmscher böle kapı kolu var....Nette denk gelmişti..Ordan esinlendim zaten.

Daha sonra takım olsun diye klima üfleme yerlerinede uygulayacağım..

http://www.renklidergi.com

karton yardımı ile kalıbı çıkardım.

Sıra gelelim trimlere..Trimleri sökmenize gerek yok.Yapısı sert oldugu için araya sıkışıyor ve kesinlikle çıkmıyor...Aynı cosmo daki gibi ;içeriye çok şık bir görüntü veriyor.

Ben deri döşememle uygun olduğu için yapmayı düşünmüyorum...Ama size fikir vermesi açısından bir kaç kare ekliyorum

Peki trimleri nasıl kaplayacağız?

Çok basit!

Folyo zaten araya giriyor ve orada sıkışık bir vaziyette yapısıyor.Ne potluk kalıyor ne boşluk...

Belirttigim gibi uygulandığı bölgeye sanki metal görünümü veriyor .Artık malzemelerle kafama esti özenmeden yaptım..

Yan trimler içinde aynı şekilde yapıyoruz..

Arap yağı bol bulunca misali :) Arabayı bunla kaplasam nasıl duracak diyeartan parçaları sağa sola yapıştırdım.:).İddia ediyorum o 1.5-2 milyara kaplayan reklemcılar varya ,ben bu kaplama ile 300-400 e hallederim.Ne ek yeri olur ne potluk.

http://www.renklidergi.com

Kaportaya sis farı çevresine tampona yapıştırdım özelliğini yitirmedi:)OPC deki gibi sis farı yapılabilir...Aynalar alfa 147 deki gibi mat krom olabilir...

Son düzenleme:

ds180

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş çok güzel olmuş eline sağlık bu malzemeyi nerede bulabiliriz büyük yapı marketlerde falan varmıdır.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
ümit ben söyleycektim sen söylemişsin arap işini:)9 bence sadece kapı kollarında kalmalı..:)) yinede yine değişik paylaşımın için teşekkür..

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
güzel operasyon olmuş.içeriye hoş bir hava vermiş.
resimler ve anlatım da referans niteliğinde.

ekicimert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper bişey ya dışarda yaptırmaya kalksak dünyanın parasını isterler harikasınız : ))

hasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline sağlık
süper fikir enyakın zamanda arap gibi yağlanacm :D