Torpillllll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu yaşıma kadar torpilin olmadığı hiç bir döneme denk gelmedim. Sadece oranları değişmiştir.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Son olarak fikrimi söyleyip dahada yazmam bu konuya :D

Kimi hristiyan olmakla suçluyor, klise yaptı diyor, Kimi şeriatı getirecek, her yana cami yaptı diyor :D

Kim nerden tutturursa oradan vurmaya çalışıyor... Esas amacı şu esas amacı bu gibi tahminler ve varsayımlar yürütmek yerine, ona oy vermeyin bu adam ondan daha iyi diye bileceğeniz biri varsa, gösterin ve bizi ikna edin ona oy vererlim. Ben şahsım adına yemin ederim zerre partizan değilim.. Ülkem için daha iyisini yapacağına inandığım an Mhp ye de TKP ye de Chp ye oy verrim..

Dini siyasetemi alet eder neye alet eder beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren o admın yaptığı yolun üzerinde Türk, Kürt, solcu ,sağcı hepsi yolculuk yapıyor. Yaptığı sağlık reformundan herkez yararlanıyor, döşediği demir yollarını herkez kullanıyor.. 3 gün sonra bu adam ölse gitse yapılan yatırımların hepsi bu ülkeye hizmet etmeye devam edecek. Kimsenin cebine girmeyecek.

Toprak satışı konusunda Abdulhamit Hanın söylemiş olduğu ile şuan yapılan özelleştirme yada mülk satışını bir tutuyorsan aklından şüphe ederim arkadaşım.

Burda bahsedilen Hatay olayındaki sınır belirleyen cinsten bir toprak satışıdır. Senin hiç canın sıkılmasın.. Büyük elçilikler haricinde, Değil yabancıların, senin dahi toprağın mülkün yok bu ülkede.. Sadece üzerinde yaşama ve kullanma hakkını alıyorsun belirli şartlar altında.. Hatta bindiğin araba bile sana ait değil.. Onun için boşuna yaygara koparmayın :D 100 dönüm yer alıp kendi ülkeni kuramıyorsun yani..

Son paylaştığın haberin iç yüzü biraz farklı. ona hiç girmiyorum. Bu konu uzar gider.. Sen mynetten, hürriyetten, faceden bulur bulur lin yapıştırrırsın akşama kadar :D Kimsnein avukatlığını yapacak zamanımda yok açıkcası.

Daha iyisini bulup, iyi olduğuna ikna ederseniz yol alırsınız.. Bulamzsanız istediğiniz kadar kopyala yapıştır yapın hiç bişi değişmez.

saygılar.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son olarak fikrimi söyleyip dahada yazmam bu konuya :D

Kimi hristiyan olmakla suçluyor, klise yaptı diyor, Kimi şeriatı getirecek, her yana cami yaptı diyor :D

Kim nerden tutturursa oradan vurmaya çalışıyor... Esas amacı şu esas amacı bu gibi tahminler ve varsayımlar yürütmek yerine, ona oy vermeyin bu adam ondan daha iyi diye bileceğeniz biri varsa, gösterin ve bizi ikna edin ona oy vererlim. Ben şahsım adına yemin ederim zerre partizan değilim.. Ülkem için daha iyisini yapacağına inandığım an Mhp ye de TKP ye de Chp ye oy verrim..

Dini siyasetemi alet eder neye alet eder beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren o admın yaptığı yolun üzerinde Türk, Kürt, solcu ,sağcı hepsi yolculuk yapıyor. Yaptığı sağlık reformundan herkez yararlanıyor, döşediği demir yollarını herkez kullanıyor.. 3 gün sonra bu adam ölse gitse yapılan yatırımların hepsi bu ülkeye hizmet etmeye devam edecek. Kimsenin cebine girmeyecek.

Toprak satışı konusunda Abdulhamit Hanın söylemiş olduğu ile şuan yapılan özelleştirme yada mülk satışını bir tutuyorsan aklından şüphe ederim arkadaşım.

Burda bahsedilen Hatay olayındaki sınır belirleyen cinsten bir toprak satışıdır. Senin hiç canın sıkılmasın.. Büyük elçilikler haricinde, Değil yabancıların, senin dahi toprağın mülkün yok bu ülkede.. Sadece üzerinde yaşama ve kullanma hakkını alıyorsun belirli şartlar altında.. Hatta bindiğin araba bile sana ait değil.. Onun için boşuna yaygara koparmayın :D 100 dönüm yer alıp kendi ülkeni kuramıyorsun yani..

Son paylaştığın haberin iç yüzü biraz farklı. ona hiç girmiyorum. Bu konu uzar gider.. Sen mynetten, hürriyetten, faceden bulur bulur lin yapıştırrırsın akşama kadar :D Kimsnein avukatlığını yapacak zamanımda yok açıkcası.

Daha iyisini bulup, iyi olduğuna ikna ederseniz yol alırsınız.. Bulamzsanız istediğiniz kadar kopyala yapıştır yapın hiç bişi değişmez.

saygılar.
Ben kimseye buraya zorla yazı yazdırmadım...Zamanın varsa yaz yoksa yazma banane...O sattığın devlet kurumları gün gelir şarteli indirirse kalırsın öyle sonra görürsün gelişimi....Sen böyle düşünebilirsin.Bu seninle aynı düşünmüyorlar diye aklından şüphe ederim diyerek bilmişlik yapma hakkını vermez....Ben burada of ne olur şu partiye bu partiye ver diye ikna çabasında da değilim.İstersen git BDP'ye ver o beni ilgilendirmez...Kendi vicdanına kalmış...Sadece merak ettiğim için başlık açtım...Hepsi bu Selametle...

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Link atmamızda ki amaç,uzun yazı vardır yada anlatım vardır,bu yüzden.. uzun uzun yazınca Savaş Ağabey uyardı,bende ayıp olmasın,gözünde kötü olmayalım diye böyle yapıyorum..
Yazıp yazmamanızın bizim için bi önemi yok,her türlü fikire saygımız var ve bu kimseyi fişlemek gibi bi amacımızda yok.. tek amacımız,bazı gerçekleri gösterip,yanlışları düzeltmek,doğru görünen yanlışları ortaya çıkarmaktır.. -sevip sevmemek size kalmış tabi ki-
Ama satılan,kiralanan yada başka olaylar olan yerlerle bir gün anlaşmazlık yada hüsumet olursa ve bize karşı zararı olacak girişimlerde bulunurlarsa,o zaman hem "biz demiştik" deriz,hem bizim içinde iyi olmaz..

Tabi siz bilirsiniz,bizim için bi zararı yok,-daha doğrusu iplemiyorum artık- haydi eyvallah

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi bunu da bi açıklarsanız sevinirim :sulanma:

Ekli dosyalar

• 225999_293747177399975_624859507_n.jpg
    225999_293747177399975_624859507_n.jpg
    78.1 KB · Görüntüleme: 16

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Baştan sona kadar ilgiyle okudum...Şaşırmadım aslında...
Tipik muhalefet taktiği ve hep yerme,eleştiri...Kimse klasik cevap yazmasın lütfen...eleştiriye açık ol falan gibi...yeterince açığım ve her görüşe saygılıyım...polemik olmasın...torpili vurgulamak adına açılan konuda mahalle kavgasına dönüşmüş olay.

Bende akp'ye verdim oyumu ama ben ve başkasının verdiği oy o iktidarın içindeki çürük şerefsizlerin yaptığı ayak oyunlarını haklı gördüğümüz anlamına gelmemeli...! Aynı şekilde yapılan yanlışlar , ülkemiz menfaati için gerekli yapılanların üzerini örtmemeli...

Terör olayını çözmek adına başka yollar izlemek,terörü körüklemek anlamına gelmiyor...keşke amacına uygun gelişseydi olaylar...asıl nokta yanlışı ,doğruyu teraziye koyarak konuşmak...İsteyen istediğine verir oyunu,zira başkası yok verecek gibi mütevazi durumlarına girmeyeceğim.Memlekete yıllardır faydası olmayan hatta siyasetiin koltuklarını boşu boşuna dolduran insanlara oy verenlerin açıklaması daha doğru olur kime ne için verdiğini...

Tabiiki eksik gördüğümüz nokta çok ama benzinin pahalı olduğunuda kabul ederim...pahalı diye oymu kullanmayalım...?
Bu ülkede baştakinin tansiyonu düşünce ülkenin milyon dolarlar kaybettiği zamanlarıda gördük...Emrindeki askerimize köpeğinin bakımını yaptırıp,sonra o askerin reyiyle seçilmiş iktidara emrivaki yaptıran komutanıda gördük...(devletci ve milliyetciyim...komutan abim var...)
Yargıda olan ve her geçen gün birbirinin açığını söyleyen kişileri dava aşamasında savunmak kime ne yarar getirir...Kılıçtaroğlu bile vaz geçti adamları savunmaktan...:D

Yazdıklarımı kimse alınmasın...
Serhan arkadaşıma katılıyorum açtığı konuda.Harici yorumları tu kaka mantığıyla yazılmış görüyorum...tabiiki beğenilmeyen taraf olacak ama el vijdan yani...yorum yapmak ayrı birşey,gözcüden,ulusal tv'den , emin çölaşan gibi iktidar ile sorunları tescillenmiş basından yorumları kopyalayıp yapıştırnak ayrı birşey...

Vatan için,ülkem için,insanımın refahı ve zenginliği için bir taş atacak insanın elini öpeyim...Yanımızda yaşanan ülke kıyımlarında insanların kaybettiklerini görüp daha çok kenetlenmeliyiz.Yanlışa yanlış,doğruyada doğru diyelim arkadaşlar...İdeolojilerin kimseye faydası olmaz...!

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi bunu da bi açıklarsanız sevinirim :sulanma:

2001 yılında asgari ücret 167.940.000 TL, benzinin litresi ise 1.240.000 TL
2001 yılında asgari ücret ile 135.4 lt benzin alabilirdi bir kişi.

2012 yılında asgari ücret 940 TL, benzinin litresi 4.60 TL
2012 yılında asgari ücret ile 204.3 lt benzin alabilir bir kişi!

Yukarının özeti; asgari ücretle çalışan bir kişinin alım gücü 2012 yılında 2001 yılına göre %51 artmış! Hadi dağılın! :)

Not: Bu rakamları araştırırken bir şey dikkatimi çekti. 2000 yılında 0.59 TL olan benzinin litresi 2001'de 1.24 olmuş. 1 yıldaki artış %100'den fazla. Cumhuriyet tarihinde başka eşi benzeri var mıdır bilemem. Dipnot olarak eklemiş olayım.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kimse kusura bakmasın, iyi olan her şeyi takdir eder, kötü olan herşeyi eleştiririm. Hiçbir konuda eleştiri yapmazsak/yapamazsak hangi demokrasiden bahsedeceğiz. Elbette şimdiye kadarki iktidarlar da, şu andaki iktidar daiyi şeylere de imza atmışlardır, kimse bunları inkar edemez. Unutmayalım eleştirmek insanın doğasında vardır. İktidar devlet dairelerinde, yerel yönetimlerde rüşvetin bittiğini söyledi ama ben buna inanmıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...