Torpillllll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Rüşvetin ve kokuşmuşluğun bitmesi için herkesten çok maaş alan ve emekliliği gelmiş ,iş yaptırılamayan zatımuhteremlerin boşaltılması gerek abi...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kooperatif için ödediğimiz aidatların bir kısmı resmen başka yerlere gidiyor :(. Kooperatif ilk kurulduğunda yol için yokuş yaptılar, inşaat bitti elektrik bağlayın dedik yeterli enerji yok yeni trafo lazım dediler, bastırdık bu seferde trafo kuracak yer yok dediler, arsamızdan yer gösterdik, trafo kurdular şimdi de elektrik yok diyorlar, su aboneliği istiyoruz kanal parası için para ödemezseniz şebeke suyu yok diyorlar, abonelere elektrik bulmak, atık su giderleri için kanal kazmak, yol açmak kooperatiflerin görevleri arasındamıdır? Ama bütün bunlara karşın telefon ve doğalgaz sorunsuzca bağlandı. Bizden yol isteyen yerel yönetim Temelli'de devlet desteği ile yapılan uydu kente henüz yol yapmadı, alt yapı desen o da yok. Demekki onlarıda bizlere yıkacaklar. Yani katkı payı yoksa tapuda yok diyecekler :(.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baştan sona kadar ilgiyle okudum...Şaşırmadım aslında...

Bende akp'ye verdim oyumu ama ben ve başkasının verdiği oy o iktidarın içindeki çürük şerefsizlerin yaptığı ayak oyunlarını haklı gördüğümüz anlamına gelmemeli...! Aynı şekilde yapılan yanlışlar , ülkemiz menfaati için gerekli yapılanların üzerini örtmemeli...Yapılan yanlışları ülkemizin menfaatleriyle örtmek iyi bir siyaset izlenildiği anlamına da gelmemeli...

Terör olayını çözmek adına başka yollar izlemek,terörü körüklemek anlamına gelmiyor...keşke amacına uygun gelişseydi olaylar...asıl nokta yanlışı ,doğruyu teraziye koyarak konuşmak...İsteyen istediğine verir oyunu,zira başkası yok verecek gibi mütevazi durumlarına girmeyeceğim.Memlekete yıllardır faydası olmayan hatta siyasetiin koltuklarını boşu boşuna dolduran insanlara oy verenlerin açıklaması daha doğru olur kime ne için verdiğini...

Tabiiki eksik gördüğümüz nokta çok ama benzinin pahalı olduğunuda kabul ederim...pahalı diye oymu kullanmayalım...? Ben kimseye oy kullanmayın demedim...
Bu ülkede baştakinin tansiyonu düşünce ülkenin milyon dolarlar kaybettiği zamanlarıda gördük...Emrindeki askerimize köpeğinin bakımını yaptırıp,sonra o askerin reyiyle seçilmiş iktidara emrivaki yaptıran komutanıda gördük...(devletci ve milliyetciyim...komutan abim var...)Sonuna kadar katılıyorum...

Yargıda olan ve her geçen gün birbirinin açığını söyleyen kişileri dava aşamasında savunmak kime ne yarar getirir...Kılıçtaroğlu bile vaz geçti adamları savunmaktan...:DSanırım yanlış anlattık veya anlaşıldık...Ben burada herhangi bir partiyi savunmuyorum.

Serhan arkadaşıma katılıyorum açtığı konuda.Harici yorumları tu kaka mantığıyla yazılmış görüyorum...tabiiki beğenilmeyen taraf olacak ama el vijdan yani...yorum yapmak ayrı birşey,gözcüden,ulusal tv'den , emin çölaşan gibi iktidar ile sorunları tescillenmiş basından yorumları kopyalayıp yapıştırnak ayrı birşey...Ben hiç bir yorumumu tu kaka yazmadığımı düşünüyorum.İkinci cümleden şunu anladım. Gözcü'den ulusal tv'den alınan haberler yalan haber anlamı çıkar.Ne yani STV'den TRT1 den kanal 7 den mi alsaydım.... :)

Vatan için,ülkem için,insanımın refahı ve zenginliği için bir taş atacak insanın elini öpeyim...Yanımızda yaşanan ülke kıyımlarında insanların kaybettiklerini görüp daha çok kenetlenmeliyiz.Yanlışa yanlış,doğruyada doğru diyelim arkadaşlar...İdeolojilerin kimseye faydası olmaz...!
Bende sonuna kadar katılıyorum.Ve size şu soruyu soruyorum...Akp hükümeti hangi yanlışına çıkıpta biz bu politikayı yanlış izledik.Milletimizden özür dileriz diye bir açıklama yapmıştır...Bende bunu diyorum...Adamlar her şeyiyle sütten çıkmış ak kaşık.Kendilerine eleştiri kabul etmiyorlar....Çatır çatır eleştirmek hakkımdır....Bunu beğenmeyen beğenmez...Ama Saygıyı aşmadığım sürece tu kaka demeye kimsenin hakkı yoktur....

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Marikan,Türkiye’de çeşitli sendikaların 4 kişilik bir aile için açıkladığı açlık sınırı ortalama 900 TL, yoksulluk sınırı ise yaklaşık 3000 TL.
Acaba bu ücret bırakın 4 kişilik bir aileyi, yeni evlenmiş 2 kişilik bir aileye yeter mi? İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler açısından konuşursak kesinlikle ‘hayır’, diğer şehirler içinse kesine yakın hayır! İstanbul’da en düşük ev kirası 300 TL... Varoşlarda yer alan bu evler, genellikle apartmanların giriş ya da bodrum katlarında yer alıyor ve ısıtılması zor, sağlıksız konutlar olarak tanımlanıyor. Çalışanların işyerlerine ulaşımı için yapılacak masraflar gidilecek uzaklığa bağlı olarak 60 - 140 TL arasında değişiyor. Elektrik, telefon ve su faturalarının ‘asgari’ toplamı ise 100 TL civarında. Kıyafet, sağlık giderleri ise kişiden kişiye değişebilecek masraflar... Gıda harcaması için ayda 2 kişi için en az 300 TL, 4 kişi içinse 500 TL harcamak gerekiyor. Bu şartlarda İstanbul gibi büyük şehirlerde bir ayı “sefalet şartları” olarak nitelendirebileceğimiz bir şekilde geçirmenin bedeli 2 kişilik bir aile için 900 TL’yi, 4 kişilik bir aile içinse 1300 TL’yi aşıyor..
Asgari Ücret 01.01.2012 - 30.06.2012 01.07.2012 - 31.12.2012 16 Yaşından Büyükler 886.50 (Brüt) - 701.14 (Net) 940.50 (Brüt) - 739.80 (Net) 16 Yaşından Küçükler 760.50 (Brüt) - 610.94 (Net) 805.50 (Brüt) - 643.15 (Net)

-Not:89 tl zam yapıpta 110 tl veri aldılar zamanında.. bu da gerçektir..-
Buyrun..

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Marikan,Türkiye’de çeşitli sendikaların 4 kişilik bir aile için açıkladığı açlık sınırı ortalama 900 TL, yoksulluk sınırı ise yaklaşık 3000 TL.
Acaba bu ücret bırakın 4 kişilik bir aileyi, yeni evlenmiş 2 kişilik bir aileye yeter mi? İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler açısından konuşursak kesinlikle ‘hayır’, diğer şehirler içinse kesine yakın hayır! İstanbul’da en düşük ev kirası 300 TL... Varoşlarda yer alan bu evler, genellikle apartmanların giriş ya da bodrum katlarında yer alıyor ve ısıtılması zor, sağlıksız konutlar olarak tanımlanıyor. Çalışanların işyerlerine ulaşımı için yapılacak masraflar gidilecek uzaklığa bağlı olarak 60 - 140 TL arasında değişiyor. Elektrik, telefon ve su faturalarının ‘asgari’ toplamı ise 100 TL civarında. Kıyafet, sağlık giderleri ise kişiden kişiye değişebilecek masraflar... Gıda harcaması için ayda 2 kişi için en az 300 TL, 4 kişi içinse 500 TL harcamak gerekiyor. Bu şartlarda İstanbul gibi büyük şehirlerde bir ayı “sefalet şartları” olarak nitelendirebileceğimiz bir şekilde geçirmenin bedeli 2 kişilik bir aile için 900 TL’yi, 4 kişilik bir aile içinse 1300 TL’yi aşıyor..
Asgari Ücret 01.01.2012 - 30.06.2012 01.07.2012 - 31.12.2012 16 Yaşından Büyükler 886.50 (Brüt) - 701.14 (Net) 940.50 (Brüt) - 739.80 (Net) 16 Yaşından Küçükler 760.50 (Brüt) - 610.94 (Net) 805.50 (Brüt) - 643.15 (Net)

-Not:89 tl zam yapıpta 110 tl veri aldılar zamanında.. bu da gerçektir..-
Buyrun..

Ben 940 TL bir ailenin geçimine yeter vs gibi bir cümle kullandım mı? 940 TL'nin kimseye yetmeyeceğini bende çok iyi biliyorum. Bir tablo eklemişiniz ve açıklayın demişiniz. Bende açıkladım. Verdiğiniz tabloya ek benzin fiyatlarını ekledim ve 2001 yılından 2012 yılına asgari ücretle çalışan birinin alım gücünün %50 arttığını size ispatladım.

940 TL asgari ücretin kimseye yetmeyeceğini bende çok iyi biliyorum. Lütfen daldan dala atlayıp durmayın artık. Verdiğiniz tabloya karşı yazdığım açıklamaya bir cevabınız varsa verin yoksa kabul edin. Selametle...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zengin ülkeyiz vesselam, her partinin kendi yayın organları var. TRT kanallarının hangi yönde yayın yaptığını şimdiye kadar hiç sorgulamadım, çünkü biliyorum :). TV kanallarına ayrıcalık yapılmasını doğru bulmuyorum. Benim ödediğim elektrik faturasından neden TRT'ye pay aktarılıyor da diğer kanallara pay aktarılmıyor? Şimdi kalkıpta TRT devlet kanalı olduğu için mutlaka desteklenmeli derseniz ben de eşitlik ilkesine aykırı olduğu için kul hakkı yeniyor derim. Diğer kanallar dünya kadar devlete gelir sağlarken (Vergi, RTÜK cezaları gibi) TRT kaç kuruş gelir kazandırmış?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zengin ülkeyiz vesselam, her partinin kendi yayın organları var. TRT kanallarının hangi yönde yayın yaptığını şimdiye kadar hiç sorgulamadım, çünkü biliyorum :). TV kanallarına ayrıcalık yapılmasını doğru bulmuyorum. Benim ödediğim elektrik faturasından neden TRT'ye pay aktarılıyor da diğer kanallara pay aktarılmıyor? Şimdi kalkıpta TRT devlet kanalı olduğu için mutlaka desteklenmeli derseniz ben de eşitlik ilkesine aykırı olduğu için kul hakkı yeniyor derim. Diğer kanallar dünya kadar devlete gelir sağlarken (Vergi, RTÜK cezaları gibi) TRT kaç kuruş gelir kazandırmış?

Abi sende tüm daldan dala atlıyorsun maşallah. Önce kooperatif şimdi TRT filan...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Serhan yazılarımı neden direkt muhattab aldığını anlayamadım...Ben genel anlamda kimseyi yermeden ve kırmadan görüş belirttim...seni direkt suçlayıcı bir tutumda değilim olmamda ...Her yorumuma , sana yazılmış gibi üstüne alınman yanlış olmuş...

Hükümetlerden bahsediyoruz...Varmı eksisini söyleyen hükümet dünyada...? Yada siyasetci türkiyede...? Kimse söylemiyorki... yada zaten söyleyemiyor...Hep birlikte kötüye kötü diyelim,iyiye iyi...Bu hangi görüşten yada partiden olursa olsun doğruluk adına yol tutarsak milletimiz için daha iyi olur diye düşünüyoruz...Haa kimse yanlışını dışarıya söyleyemeyebilir ama kendi içinde muhasebesini yapmak zorunda...

Eleştiride tabiki olacak ama torpil adıyla açılan bir konuda kimilerinin muhalefet adına içini kusmasıda gerekmez...Burada her yazılana kelime kelime cevap verilemeyeceği gibi , işin içindende çıkamayız...Amaç ülke çıkarlarımız olmalı..Kendimizide tartışalım başkasınıda...ama türkiye için...Hepimiz ortak noktatayız'da ortasını bulmak için köşelere kaçıyoruz...amacımız bölmek değil toplamak...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi sende tüm daldan dala atlıyorsun maşallah. Önce kooperatif şimdi TRT filan...
Mustafa ben devamlı bu konuyu takip etmiyorum ki, diğer formlara da bakıyorum, denk geldiğimde yeni mesajları okuyup cevap yazıyorum :).

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin verdiğiniz Brüt fiyatı.. Kaldı ki neden yurtdışına 1,60'dan veriyoruz benzini,bi de 1,60'dan hesaplayalım isterseniz? 4,60'la arasında ki farkı anlatmak için eşdeğer bi uçurum yok şu an.. Kaldı ki ailem ticaretle de uğraşıyor ve aldığım her depoda küfrediyorum.. ve emin olun çoğu rakam doğru değil o sitelerde,ya şişik ya düşürülmüş fiyattır ya da çarpıtılmış grafiklerdir her koşulda..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...