Tofaş, Bursa’da Opel’e 250 bin hafif ticari araç üretecek

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Ayrıca kullandığınız 1.3 dizel motoru ilk üretip geliştiren marka da Fiattır.

10'luk sayı düzeni, geometri ve matematiği bulan araplar, kanat takıp uçan ilk insanlar Türklerdir. Ama bu bilgileri kullanıp doğru dürüst uçak yapanlar başkaları maalesef.
Tofaş'ın motoru geliştirmesi güzel. Ama motor tek başına hiçbir işe yaramıyor. Önemli olan doğru dürüst araba yapmak

Son düzenleme:

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok önyargılı yaklaşıyorsunuz..Eylül ayından beri yeni Dobloyla 6000 km yaptım.Ne yol tutuş problemine rastladım ne de konforla ilgili bir sıkıntım oldu.Tek eksisi plastik kalitesi,Opel Combo'da onun olmayacağından eminim.Eğer Doblo gibi bir aracı limitlerinden fazla zorlarsanız elbetteki yol tutuş problemi olur,kullanılan ticari araç,spor bir sedan değil.Bence Opel Combo'da yeni Doblo platformunu kullanmakla çok akılcı davranmış.

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 mart ayından beri 1,3 multijet 90 hp yeni kasa 0-20000 kmden beri kullanıyorum... sadece fren sorunu yaşıyorum (durmuyor çünkü )birde gitmiyor :)))) tercih bi daha sefere 1,6 105 hp :)))

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç çıkmadan boşuna endişeleniyorsunuz ürkiyede üretilen araçlarımız car of the year ödülünü almış araçlardır
opel her zaman ki gibi farkını ortaya koyacaktırrr

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey yanlış anlama olmuş sanırım.Motoru geliştiren de tofaş değil.
Fiat markası.Biz Türkler otomotiv piyasasında genellikle kaliteli montaj yapan oyunucu konumundayız.
Günümüzde kalite fiyatla orantılı.Birçok arkadaşın beğenmediği Fiat grubu Lancia, Alfa romeo, Maserati hatta Ferrari gruplarında hissedar konumunda.Yani iyi fiyat ödeyen müşterilerine uygun araç üretebiliyorlar.
Fiat Opel işbirliği kötü sonuçlar çıkarmaz.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Opel'in kendi basın bülteni varken neden gazetelere tenezzül ediyorsunuzki? :)

2011 yılı Aralık ayından itibaren başlamak üzere, Fiat Grubu (Fiat Group Automobiles SpA, Torino, İtalya) ve Adam Opel GmbH (Rüsselsheim, Almanya), Fiat’ın, Opel’in çeşitli modellerini kapsayan araçlar tedarik edeceğine yönelik bir sözleşme imzaladı.

Fiat Grubu tarafından üretilecek model 2011 yılının son çeyreğinde Opel Combo hafif ticari aracın yerini alacak. Fiat Doblo modelleriyle aynı platformda üretilecek yeni araçlar, Doblo’nun üretidildiği Bursa, Türkiye’deki Tofaş fabrikasında üretilecek ve 2012 Ocak ayından itibaren Avrupa ve Kuzey Amerika dışındaki diğer pazarlarda Opel ve Vauxhall bayileri tarafından satılacak.

Combo adı muhafaza edilerek gerçekleştirilecek üretim hafif ticari araçları kapsayan çeşitli modelleri içerecek. Üretimi gerçekleşecek model çeşitleri için Rüsselsheim, Almanya’daki Opel/Vauxhall tasarım ekibi, Torino, İtalya’daki Fiat Grubu Otomobil Mühendisliği ve Tasarım grubuyla birlikte işbirliği yapacak ve yeni modellerin gelişimine aktif olarak katılacak.

Proje kapsamında 2011 yılında başlangıç olarak 6,000 adete kadar araç tedariği gerçekleşecek. Proje sonuna kadar 250,000 adetlik tedarik sağlanmak üzere planlanan bu işbirliği Tofaş fabrikasında daha önce 1 milyon adet olarak planlanan üretim adetini 1.3 milyon adete taşıyacak. Tofaş, Fiat Group Automobile ve Türkiye Koç Holding arasındaki bir ortaklıktır ve 1968 yılında kurulmuştur.

Combo ismi devam ediyor,
tasarımda Almanların da parmağı var,
büyük ihtimalle Fiat grubunun motorunu kullanacaklar,
daha ne olsun?

Türk malı araçla (Doğan-Şahin), Türk üretimi aracı bir tutmamak lazım. Civic'de Türkiye'de üretiliyor, Verso yada modelini hatırlamadığım Toyota'larda. kötü araçlar mı? yada yine aynı fabrikadan çıkan Doblo, Fiorino gibi araçlar çok mu dökülüyor?

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Tofaşın Şase , kaporata, iç donanım ve estetiğinden bir zerre bile alacak olursa opeli GM bile kurtaramaz...

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Yok yanlış anlama olmadı. Ben Fiat ve Tofaş arasında bir fark görmüyorum. Sadece artık tek olmadıkları için biraz toparlandılar gibi görünüyor. Yaşınız müsait 124, 131 , kuş serisi vs bunları hatırlıyor olmalısınız. Türkiyeye başka otomobil sokulamadığı dönemlerde görünüşte Tofaş da olsa FIAT lisansi ile ürettiler bunları.
Fikrinize saygı duyuyorum. İtalyada iyi araç üretiyor olabilirler. Beni düşündüren Türkiyedeki zihniyetleri.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla combonun diğer hafif araçlardan farklılığı var. sebebi ise çok. onun için merakla bekliyorum